Fani hitowego dungeon crawlera Darkest Dungeon długo musieli się naczekać na kontynuację (a przynajmniej jej pełną wersję). Wreszcie jednak, po ponad 5 latach od zapowiedzi “dwójki”, do graczy trafi wersja 1.0. Twórcy obiecują jednocześnie, że na tym wsparcie dla tytułu się nie skończy.

Premiera już 8 maja!

Darkest Dungeon II zostało zapowiedziane ponad 5 lat temu, ale to nie tak, że gracze dopiero pierwszy raz dzisiaj sprawdzą ten tytuł. “Dwójka” przez ostatnie 2 lata była dostępna w ramach wczesnego dostępu w sklepie Epic Games. Dopiero teraz jednak doczekała się oficjalnej premiery pełnej wersji.

Gra w wersji 1.0 będzie dostępna już 8 maja 2023 roku o godzinie 18 czasu polskiego. Można ją zakupić za pośrednictwem Epic Games Store lub (co wcześniej nie było możliwe) Steama w wersji ze ścieżką dźwiękową lub bez. Soundtrack jest też dostępny osobno.

Ponadto Red Hook Studios zaplanowało zniżkę dla osób, które już posiadają na swoim koncie w danym sklepie pierwsze Darkest Dungeon. Aktualnie cena samej gry bez soundtracku wynosi na Epicu 99 złotych (119 złotych z soundtrackiem), ale można się spodziewać, że już o 18 zostanie delikatnie podwyższona.

Poniżej możecie obejrzeć opublikowany przez twórców zwiastun premierowy:

Czy osoby, które już miały okazję zagrać w wersję early access również mają na co czekać? Zdecydowanie, ponieważ wraz z oficjalną premierą uzyskają oni dostęp do 1 nowego bohatera i 2 finałowych aktów opowieści. Łącznie na pełną wersję składa się 12 postaci i 5 aktów.

Można spodziewać się darmowych aktualizacji

Pierwsze Darkest Dungeon zadebiutowało w 2016 roku i przez stosunkowo długi czas po premierze cieszyło się wsparciem twórców na różnych płaszczyznach. Nie inaczej ma być w przypadku Darkest Dungeon 2.

Premiera 1.0 na Steam reprezentuje nową fazę rozwoju gry. W przyszłości mamy zaplanowanych wiele bezpłatnych aktualizacji, które obejmują zarówno zawartość, jak i quality of life.

Co ma to oznaczać w praktyce? M.in. nowych przeciwników, skórki dla bohaterów, a także poprawki w zakresie balansu, w oparciu o wrażenia graczy. Twórcy podkreślają też, że ważne jest dla nich zapewnienie stałego wsparcia dla środowiska moderskiego, w tym stworzenia dla twórców modów odpowiednich narzędzi.

Dajcie znać w komentarzach, czy czekaliście na debiut (pełnej wersji) Darkest Dungeon II!

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *