Pierwotnie gracze PC-towi, którzy chcieli zagrać w najnowszą grę Hideo Kojimy musieli obejść się smakiem i albo zagrać na konsoli, albo zadowolić się gameplayami w sieci. Na szczęście ostatecznie los się do nich uśmiechnął i w pewnym momencie pojawił się port na komputery. Pojawia się jednak pytanie, jakie wymagania Death Stranding stawia graczom, którzy preferują grę na desktopach? Odpowiadamy!

Death Stranding wymagania – co warto wiedzieć?

Death Stranding to gra przez niektórych złośliwie określana “symulatorem kuriera”, która jednak odniosła sukces według wszystkich typowych miar: świetnie się sprzedała i spotkała się ze świetnym przyjęciem, zarówno ze strony krytyków, jak i graczy.

Z różnych względów było też o niej głośno w mediach, również tych mainstreamowych. Wystarczy przypomnieć sobie sytuację, gdy jej twórca, Hideo Kojima, został zatrzymany na lotnisku, gdyż miał w bagażu sztuczny płód w słoiku z formaliną, czyli coś, co było kluczowym elementem kampanii reklamowej gry.

wymagania sprzetowe death stranding
Źródło: 505 Games

Co niestety nie jest regułą w przypadku PC-towych portów gier konsolowych, Death Stranding na PC już na premierę działało naprawdę solidnie, czego nie można powiedzieć chociażby o porcie The Last of Us Part I. Większość graczy nie zgłaszała dużych problemów z optymalizacją tytułu.

Jeśli więc ktoś spełnia wymagania sprzętowe Death Stranding, choćby te minimalne, jest duża szansa, że będzie w stanie grać komfortowo, bez crashów, zacinek, glitchów wizualnych i innych problemów typowych dla kiepskich portów. Znajdziecie je poniżej.

Specyfikacje przygotowane przez twórców możecie porównać ze swoim PC-tem za pomocą specjalnych programów lub ręcznie, najpierw weryfikując swoją specyfikację, a potem analizując benchmarki poszczególnych komponentów (zarówno swoich, jak i tych, które twórcy wymienili w wymaganiach minimalnych oraz zalecanych).

Wymagania minimalne

Oto wymagania minimalne Death Stranding na PC:

System operacyjny Windows® 10
Procesor Intel® Core™ i5-3470 lub AMD Ryzen™ 3 1200
Pamięć RAM 8 GB
Karta graficzna GeForce GTX 1050 4 GB lub AMD Radeon™ RX 560 4 GB
DirectX Wersja 12
Miejsce na dysku 80 GB dostępnej przestrzeni
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX

8GB RAM-u, procesor z serii Intel i5 czy kart graficzna z 4GB VRAM-u to wymagania, z którymi powinno poradzić sobie wiele współczesnych PC-tów. Biorąc pod uwagę, że Death Stranding zapewnia naprawdę niezłe wrażenia wizualne, które nie tracą znacząco na atrakcyjności mimo upływu lat, można uznać wymagania minimalne Death Stranding na PC za zrozumiałe i uczciwe.

Wymagania zalecane

Wymagania zalecane Death Stranding są następujące:

System operacyjny Windows® 10
Procesor Intel™ Core i7-3770 lub AMD Ryzen™ 5 1600
Pamięć RAM 8 GB
Karta graficzna GeForce GTX 1060 6 GB lub AMD Radeon™ RX 590
DirectX Wersja 12
Miejsce na dysku 80 GB dostępnej przestrzeni
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX

Death Stranding – oceny graczy i krytyków

Wymagania Death Stranding to kwestia kluczowa dla osób, które chcą ten tytuł zakupić, natomiast przy okazji chcielibyśmy podzielić się z Wami także kilkoma innymi ciekawostkami na jego temat.

Death Stranding to pierwsza gra, jaką stworzył legendarny japoński projektant gier wideo Hideo Kojima (m.in. seria Metal Gear) po odejściu z Konami. I można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że ten samodzielny debiut jak najbardziej mu się udał.

Gra najpierw zadebiutowała tylko na PlayStation 4 8 listopada 2019 roku, po czym 14 lipca 2020 roku trafiła na PC-ty. 24 września 2021 roku doczekała się Director’s Cut, czyli wersji rozszerzonej, na PlayStation 5. Director’s Cut został także udostępniony graczom PC-towym, ale nieco później – 30 marca 2022 roku. Jeśli więc gdzieś, np. na Steamie, zobaczycie tę ostatnią datę jako datę premiery gry na PC, warto mieć na uwadze, że w rzeczywistości jest to gra nieco starsza.

death stranding wymagania pc
Źródło: 505 Games

Wersji podstawowej nie da się już kupić w oficjalnych sklepach. Osoby, które zakupiły wersję standardową, mogą natomiast zapłacić za upgrade do Director’s Cut. Co się na niego składa? M.in. tryb wysokiej płynności, tryb zdjęć, obsługę dla monitorów ultra-wide, a także dodatkową zawartość, w tym elementy inspirowane serią Half-Life i naszym rodzimym Cyberpunkiem 2077.

Standardowa wersja PC-towa Death Stranding zebrała na Metacriticu oceny na poziomie 86/100 od krytyków i 7.8/10 od graczy. W przypadku Director’s Cut wygląda to podobnie – 85/100 od krytyków i 7.8/10 od graczy. Na Steamie tytuł ma z kolei ponad 13 000 ocen i są one w ponad 90% pozytywne. Nie jest to gra dla każdego, ale, jeśli ktoś lubi klimaty gier Kojimy, wydaje się bardzo prawdopodobne, że będzie zadowolony.

Wymagania Death Stranding – podsumowanie

Death Stranding to niewątpliwie gra specyficzna, ale nie świadczy to na jej niekorzyść – wręcz przeciwnie. Osoby, które poszukują w grach przede wszystkim świetnej atmosfery i immersyjnej rozgrywki odnajdą się w niej jak ryby w wodzie. Podstawowy warunek to jednak spełnienie wymagań Death Stranding na PC, które przedstawiliśmy Wam powyżej.

Nie są one (zwłaszcza wymagania minimalne Death Stranding) zbyt wygórowane. Mówimy tu w końcu o porcie, który pierwotnie trafił do graczy już w 2020 roku. Jest więc spora szansa, że, jeśli macie relatywnie nowy PC/laptop gamingowy (lub starszy, ale z wyższej półki), będziecie w stanie bez problemu w ten tytuł zagrać.

W przypadku, gdyby jednak porównanie wymagań sprzętowych z własną specyfikacją nie przebiegło po Waszej myśli, pozostaje skorzystanie z usług grania w chmurze. Death Stranding jest dostępne w ramach sporej ich ilości, więc każdy powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie. Mowa tu konkretnie o usługach Boosteroid, NVIDIA GeForce Now, Shadow i airgpu.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *