Gry Arkane mają swoje bardzo lojalne grono fanów, którzy z niecierpliwością czekają na każdy kolejny tytuł tego uznanego studia. Deathloop z 2021 roku może nie było najlepszą grą Arkane w historii, ale są osoby, które bardzo mocno się w ten tytuł wciągnęło i go sobie chwalą. Warto więc zapoznać się z nim bliżej, zwłaszcza, jeśli ktoś miał wcześniej okazję grać np. w Dishonored (pierwszą część, dwójkę lub Death of the Outsider) i podobał mu się taki styl rozgrywki.

Jest jednak jedna naprawdę ważna rzecz, na którą wielu graczy powinno zwrócić szczególną uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie tego (wciąż nie najtańszego) tytułu. Chodzi oczywiście o wymagania sprzętowe Deathloop, które z góry możemy Was uprzedzić, że nie należą do najniższych. Wszystkiego, co powinniście wiedzieć, żeby nie “wtopić” z zakupem, dowiecie się z dalszej części tego materiału – zapraszamy!

Deathloop wymagania na PC – minimalne, zalecane

O ile gry Arkane mają naprawdę wiele dobrych stron, od opowieści, przez postacie, po atmosferę i gameplay, tak łączą je też pewne mankamenty. Mowa o niczym innym, jak o optymalizacji (Bethesda jako wydawca zobowiązuje!). W wielu poprzednich tytułach studia spotykała się ona z krytyką graczy i nie inaczej jest w przypadku Deathloop. Sporo osób zgłaszało problemy z micro stutteringiem i frame pacingiem, i to nawet na bardzo mocnych sprzętach.

Od tego czasu twórcy opublikowali sporo łatek, wprowadzających zmiany, które miały poprawić między innymi właśnie stabilność gry i kwestię trudności w utrzymaniu stałego poziomu klatek na sekundę. Nie sposób jednak obiecać, że wszystko będzie już teraz działało idealnie. Dlatego zanim przedstawimy wymagania Deathloop na PC, chcieliśmy Was o tych problemach poinformować – mogą one być szczególnie istotne, jeśli jest Waszemu sprzętowi bliżej do wymagań minimalnych niż zalecanych.

deathloop wymagania sprzetowe
Źródło: Bethesda Softworks

Wymagania minimalne

Wymagania minimalne Deathloop, których spełnienie jest wymagane, aby możliwa była komfortowa rozgrywka, przedstawiają się tak:

System operacyjny64-bitowy Windows 10 wersja 1909 lub nowsza
ProcesorIntel Core i5-8400 @ 2.80GHz lub AMD Ryzen 5 1600
Pamięć RAM12 GB
Karta graficznaNvidia GTX 1060 (6GB) lub AMD Radeon RX 580 (8GB)
DirectXWersja 12
Miejsce na dysku30 GB dostępnej przestrzeni

Wymagania zalecane

Wymagania zalecane Deathloop na PC przygotowane przez twórców są następujące:

System operacyjny64-bitowy Windows 10 wersja 1909 lub nowsza
ProcesorIntel Core i7-9700K @ 3.60GHz lub AMD Ryzen 7 2700X
Pamięć16 GB
Karta graficzna RAMNvidia RTX 2060 (6GB) lub AMD Radeon RX 5700 (8GB)
DirectXWersja 12
Miejsce na dysku30 GB dostępnej przestrzeni

Deathloop – gdzie można zagrać?

Minimalne i zalecane wymagania Deathloop udało nam się już przedstawić, więc czas na garść dodatkowych szczegółów. Gra zadebiutowała najpierw na PlayStation 5 i Windowsie – 14 września 2021 roku. Fani konsol Microsoftu też ostatecznie doczekali się dostępu do tego tytułu, ale musieli nieco na niego poczekać. Deathloop stało się dostępne na Xboxie Series S i Xboxie Series X dopiero 20 września 2022 roku.

Za stworzenie tytułu odpowiadało studio Arkane Lyon, które zaprawieni w boju gracze mogą kojarzyć m.in. z gier z serii Dishonored, Preya z 2017 roku, a także (przy czym te gry zostały stworzone wspólnie z MachineGames) Wolfenstein: Youngblood i Wolfenstein: Cyberpilot.

deathloop wymagania sprzetowe
Źródło: Bethesda Softworks

Jak tytuł został przyjęty przez krytyków oraz społeczność gamingową? Ci pierwsi w większości byli pod całkiem sporym wrażeniem – uśredniona nota wersji PC na Metacriticu to aż 87/100. W przypadku ocen graczy na tej platformie wygląda to nieco mniej kolorowo (5.6/10), aczkolwiek na Steamie recenzji jest znacznie więcej (ponad 16 500) i są one już “w większości pozytywne”.

Niektórzy Deathloop kochają, inni nienawidzą i twierdzą, że to gra dla masochistów. O co się rozchodzi? W zasadzie o główny trzon rozgrywki. Jak sugeruje już sama nazwa, gracz kieruje postacią uwięzioną w pętli czasowej opartej na śmierci bohatera. W praktyce oznacza to, że non-stop poruszamy się po tych samych lokalizacjach przez kilkanaście godzin.

Oczywiście, twórcy urozmaicają całość m.in. cyklami dobowymi, wpływającymi na zachowanie przeciwników. Mamy też masę różnych zagadek do rozwiązania i różnych ścieżek, które możemy obrać. Nie zmienia to faktu, że przed pewną powtarzalnością po prostu nie da się uciec. Niektórzy raportują w związku z tym poczucie znużenia rozgrywką po pewnym czasie. Każdy musi przed zakupem sam się zastanowić, czy z “grindowaniem” jest za pan brat, czy jednak zależy mu w grach przede wszystkim na dużej różnorodności.

Deathloop wymagania sprzętowe – podsumowanie

Wymagania sprzętowe Deathloop na PC zostały przed niektórych nazwane przesadzonymi, w porównaniu do jakości warstwy graficznej, którą ten tytuł oferuje. Nie zmienia to faktu, że wymagania są takie, a nie inne i trzeba mieć je na uwadze, kupując ten tytuł. Warto dodać, że Deathloop jest dostępny w trzech usługach cloud gamingowych: Xbox Cloud Gaming, Shadow i airgpu, więc jest to jakieś rozwiązanie, jeśli ktoś nie ma wystarczająco mocnego sprzętu, a koniecznie chce zagrać.

Jeśli zdecydowaliście się na zakup Deathloopa i tytuł ten przypadł Wam do gustu, a jeszcze nie graliście w inne najbardziej znane tytuły od Arkane (seria Dishonored, Prey), zdecydowanie warto się z nimi zapoznać. Rozgrywka we wszystkich tych tytułach opiera się na podobnych zasadach i mechanikach, natomiast faktycznie w przypadku Deathloop postawiono na znaczący wyróżnik w postaci gamingowego “dnia świstaka”.

WARTO PRZECZYTAĆ:

wiedźmin 2 wymagania Wiedźmin 2 wymagania na PC – sprawdź, czy możesz zagrać!
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to gra, która ma wielu zwolenników na całym świecie. Nie da się jednak ukryć, że w Polsce z oczywistych względów jest
wiedźmin 1 wymagania Wiedźmin 1 wymagania na PC – wszystko, co musisz wiedzieć!
Wiedźmin to w tym momencie seria gier, której nie trzeba niemal żadnemu graczowi (nie mówiąc już o konkretnie polskich graczach) przedstawiać. Miliony osób na całym
jak wylaczyc vpn w windows 10 Jak wyłączyć VPN w Windows 10?
VPN to super narzędzie. Nie dość, że zapewnia dodatkową ochronę i szyfruje twoje dane, to jeszcze pozwala na zmianę lokalizacji. Oczywiście VPN nie sprawia, że
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *