Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Ustawiliście swoją nazwę użytkownika w systemie Windows 10 dawno temu i już ona Wam nie odpowiada? A może przypadkiem popełniliście błąd i na przykład w Waszym nicku znalazła się jakaś literówka? Między innymi w takich przypadkach może pojawiać się pytanie, jak zmienić nazwę użytkownika Windows 10 – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że opcja ta jest nieco ukryta.

Jednak bez obaw – można ten problem bardzo łatwo rozwiązać. Poniżej przedstawimy Wam dwa naszym zdaniem najlepsze sposoby na to, aby w systemie Windows 10 zmiana nazwy użytkownika przebiegła szybko, sprawnie i bezproblemowo. Zapraszamy!

Jak zmienić nazwę użytkownika Windows 10?

Jak wspomnieliśmy powyżej, przedstawimy Wam dwie metody na to, jak zmienić nazwę użytkownika Windows 10. Pierwsza będzie polegała na zamianie nazwy konta poprzez Panel sterowania, a druga poprzez Wiersz polecenia.

Tak więc, jak zmienić nazwę konta Windows 10? Wystarczy, że wykonacie poniższe kroki:

  1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz Panel sterowania, po czym wciśnij Enter.
  2. Kliknij w kategorię “Konta użytkowników”.
  3. Jeśli chcesz zmienić nazwę konta, na którym jesteś obecnie zalogowany, naciśnij na “Zmień swoją nazwę konta”, wpisz nową nazwę i kliknij na “Zmień nazwę”.
  4. W przypadku, gdy chcesz zmienić nazwę innego konta w systemie, niż to, na którym obecnie jesteś zalogowany, kliknij na “Zarządzaj innym kontem”, wybierz z listy interesujące Cię konto, a potem naciśnij na “Zmień swoją nazwę konta”, wpisz nową i zatwierdź przyciskiem “Zmień nazwę”.

Cały proces powinien zająć maksymalnie kilkadziesiąt sekund. Działa on w przypadku kont lokalnych – jeśli mamy do czynienia z kontem powiązanym z kontem Microsoft, nie pozostaje nic innego, jak zalogować się na konto Microsoft w przeglądarce i zmienić jego nazwę w ustawieniach.

Drugi sposób na zmianę nazwy konta w Windows 10, czyli ten wykorzystujący wiersz polecenia, przebiega z kolei tak:

  1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz cmd, kliknij na wynik (“Wiersz polecenia”) prawym przyciskiem myszy i wybierz “Uruchom jako administrator”.
  2. Wpisz we Wiersz poleceń wmic useraccount where name=’obecnanazwa’ rename nowanazwa pamiętając przy tym, aby podmienić obecnanazwa i nowanazwa na aktualną nazwę konta i tą, na którą chcesz ją zmienić.
  3. Naciśnij Enter.

I gotowe – nazwa konta powinna zostać zmieniona. Ten sposób dotyczy jednak, podobnie, jak w pierwszym przypadku, kont lokalnych. Przy kontach Microsoft trzeba, jak już omówiono, wejść na stronę Microsoftu, zalogować się i zmienić nazwę użytkownika w ustawieniach.

Windows 10 zmiana nazwy konta – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się udzielić Wam adekwatnej odpowiedzi na pytanie, jak zmienić nazwę użytkownika Windows 10. Nie jest to tak oczywiste i intuicyjne, jak być może być powinno, więc wiele osób poszukuje tego typu poradników. Na szczęście jednak, jeśli wie się, gdzie dokładnie należy szukać takiej opcji, w Windows 10 zmiana nazwy konta powinna zająć nie dłużej niż kilkadziesiąt sekund.

Jeśli przypadł Wam do gustu ten artykuł, chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się również z innymi, które przygotowaliśmy na temat tego systemu operacyjnego. Dotychczas zdarzyło nam się między innymi wyjaśniać, ile zajmuje Windows 10 (chodzi tutaj o przestrzeń dyskową), a także, jak usunąć hasło Windows 10. Gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne materiały, które powinniśmy Waszym zdaniem przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *