Wpisanie hasła przy włączaniu komputera czy laptopa to z reguły kwestia kilku sekund, ale dla niektórych może to mimo wszystko być uciążliwe. Czasami też hasło staje się po prostu zbędne, na przykład w sytuacji, kiedy sprzedajemy sprzęt. W takich przypadkach możemy zadawać sobie pytanie, jak usunąć hasło Windows 10.

Nie jest to na szczęście trudne i można zrobić to w zaledwie kilka chwil z poziomu ustawień systemu. Konieczne jest jednak posiadanie wiedzy na temat aktualnego hasła (a także posiadanie uprawnień do jego zmieniania – może to być więc niemożliwe na przykład na komputerze służbowym). Wszystko wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Jak usunąć hasło Windows 10? Praktyczny poradnik

Jeśli zastanawiacie się, jak usunąć hasło Windows 10, jedyne, co musicie zrobić, to wykonać poniższą instrukcję:

  1. Uruchom komputer/laptop i zaloguj się na konto.
  2. Wejdź w “Ustawienia” systemu.
  3. Kliknij na zakładkę “Konta”.
  4. Naciśnij na kategorię “Opcje logowania” po lewej stronie okna.
  5. Przyciśnij “Hasło”, a następnie przycisk “Zmień”.
  6. Wpisz swoje aktualne hasło i przejdź dalej.
  7. Nie wpisuj nic w pola “Nowe hasło”, “Potwierdź nowe hasło” ani “Wskazówka dotycząca nowego hasła” (chyba, że nie chcesz całkowicie usunąć hasła, tylko zmienić je na inne) i przejdź dalej.

I gotowe – przy następnym logowaniu do konta nie powinno już być wymagane hasło. Jeśli mimo to pojawi się ekran proszący o wpisanie go, nie trzeba nic wpisywać, tylko nacisnąć Enter, aby się zalogować.

Usuwanie hasła z Windows 10 – podsumowanie

Wiecie już, jak usunąć hasło Windows 10, więc ten artykuł zmierza ku końcowi. Ogółem mówiąc, zalecamy, aby mimo wszystko hasło pozostawić, a jeśli nie hasło, to jakąś inną metodę weryfikacji tożsamości przy logowaniu do komputera (choćby weryfikację poprzez kamerkę Windows Hello lub odcisk palca – jest to dostępne w niektórych laptopach). Czasami jednak usunięcie hasła jest jedyną opcją, na przykład, jeśli chcemy sprzęt komuś oddać, sprzedać czy pożyczyć. W takich sytuacjach faktycznie jest to uzasadnione.

Jeśli jednak zmienicie zdanie i będziecie chcieli zabezpieczyć sprzęt hasłem ponownie, zapraszamy do naszego poradnika tłumaczącego, jak założyć hasło na komputer. Swoją drogą, tłumaczyliśmy kiedyś, jak zabezpieczyć folder hasłem – to też warte rozważenia rozwiązanie, jeśli zależy nam na jak najlepszym zabezpieczeniu danych znajdujących się na naszym urządzeniu. W przypadku, gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne tematy, którymi powinniśmy się zająć w następnych artykułach, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *