Segment małych pojazdów elektrycznych stale się rozwija, aby zaoferować użytkownikom nowe, użyteczne funkcje. Ostatnim trendem na rynku jest dodawanie funkcji Bluetooth do deskorolek, czy hulajnóg. W tym artykule sprawdzimy, co potrafi taka deskorolka elektryczna z Bluetooth i pokażemy kilka interesujących modeli wyposażonych w taki moduł.

Funkcje desek elektrycznych z Bluetooth

Najciekawsze i najbardziej pożyteczne funkcje deskorolek elektrycznych wyposażonych w Bluetooth to między innymi:

  • Łatwe śledzenie trasy — Deski elektryczne z Bluetooth często dają możliwość śledzenia trasy. Dzięki temu bardzo łatwo sprawdzimy przebyty dystans lub zerkniemy na odwiedzone miejsca na załączonej mapce.
  • Prędkościomierz — Prędkościomierz w dedykowanej aplikacji to funkcja przydatna przede wszystkim w urządzeniach, które nie posiadają własnego ekranu ani na obudowie, ani na pilocie. Pamiętajcie, tylko aby nie sprawdzać prędkości w telefonie przy bardzo szybkiej jeździe lub gdy w pobliżu jest dużo przeszkód oraz innych uczestników ruchu!
  • Szybkie przełączenie trybu pracy — Producenci stosują w deskach elektrycznych różne tryby jazdy (np. sportowy oraz ekonomiczny). Dzięki funkcji Bluetooth można sprawnie połączyć deskę elektryczną z aplikacją i zmienić jej tryb działania.
  • Informacje o stanie baterii — Jeśli producent dostarcza ze swoją deską aplikację mobilną, to prawie na pewno znajdziemy w niej informacje dotyczące stanu akumulatora oraz statusu ładowania.
  • Słuchanie muzyki ze wbudowanego głośnika — Deskorolka elektryczna Bluetooth posiada zazwyczaj także wbudowany głośnik. Pozwala to na łatwe sparowanie urządzenia z telefonem i słuchanie muzyki podczas jazdy.
  • Funkcje społecznościowe — Producenci desek elektryczny w swoich aplikacjach nierzadko implementują funkcje społecznościowe, które umożliwiają dzielenie się wrażeniami dotyczącymi pojazdu wraz z innymi użytkownikami.

Przykładowe deski elektryczne z Bluetooth

Poniżej znajdziecie kilka popularnych desek elektrycznych Bluetooth dostępnych na polskim rynku.

Deskorolka elektryczna Cavion GO 8,5

Deskorolka elektryczna Cavion GO 8,5

Nasza pierwsza deskorolka z Bluetooth nosi nazwę Cavion Go 8,5. Konstrukcyjnie Cavion Go 8,5 jest klasycznym hoverboardem, co oznacza, że znaczna część sterowania odbywa się za pomocą odpowiedniego przechylania ciała. Pierwszą wyjątkową cechą tego  pojazdu są z pewnością jego opony. Mają one aż 8,5” i posiadają szereg głębokich wyżłobień. Według producenta taka konstrukcja opon oraz trwałość zastosowanych materiałów sprawia, że jest to prawdziwa deskorolka elektryczna terenowa, która poradzi sobie nawet z najgorszymi nierównościami. Patrząc na specyfikację Cavion Go 8,5 widzimy, że ta deska elektryczna z bluetooth posiada 2 mocne silniki 350 W. Pozwalają one na rozwinięcie maksymalnej prędkości rzędu 12 km/h. Na dużą pochwałę w tym modelu zasługuje bateria. Ma ona pojemność 4400 mAh i wytrzymuje od 18 do 25 km na jednym ładowaniu (które notabene trwa trochę ponad 3 godziny).

Funkcją Bluetooth Cavion GO 8,5 najgłośniej promowaną przez producenta jest głośnik Bluetooth. Dzięki niemu możemy szybko połączyć się z urządzeniem i zacząć odtwarzać nasze ulubione utwory. Niestety firma Cavion Go nie zdecydowała się na wypuszczenie oficjalnej aplikacji dla swojej deski elektrycznej, dlatego pozostałe funkcje Bluetooth są bardzo ograniczone.

Deskorolka elektryczna Skymaster 11 Evo Smart

Deskorolka elektryczna Skymaster 11 Evo Smart

Teraz coś od producenta, który bardzo mocno wziął sobie do serca funkcjonalność związaną z Bluetooth. Skymaster 11 Evo Smart to Hoverboard z dużymi kołami o wielkości 10,5”. Oznacza to, że deska sprawdzi się na bardziej wyboistym terenie, a nie tylko na perfekcyjnych drogach rowerowych i chodnikach. Skymaster 11 Evo Smart napędzany jest przez dwa bezszczotkowe silniki elektryczne o łącznej mocy 700 W (po 350 W na każde koło). Na maksymalną prędkość z pewnością nie można tutaj narzekać, bo wynosi ona 15 km/h. Bateria 4000 mAh też jest niczego sobie i pozwala na przejechanie 15-20 km na jednym ładowaniu. Uzupełnienie akumulatorów od zera do pełna jest bardzo krótkie — producent przewiduje, że deska może wrócić do akcji po 2-3 godzinach ładowania. Skymaster 11 Evo Smart udostępnia użytkownikowi wszystkie najważniejsze funkcje związane z Bluetooth. Dostajemy tu: prędkościomierz, śledzenie trasy na mapie, zarządzanie trybami jazdy, informacje o stanie baterii w aplikacji, czy specjalną społeczność „WHEELS”. Oczywiście nie zabrakło też głośnika Bluetooth, który może zagrać muzykę prosto z telefonu lub (jak proponuje producent) odtwarzać dźwięk silnika samochodowego.

Skymaster 11 Evo Smart z całą pewnością sprawdza się zarówno w departamencie specyfikacji, jak i funkcji dodatkowych. To po prostu dobra deskorolka elektryczna do 1000 zł. 

Deskorolka elektryczna z bluetooth — podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz krótki artykuł przekazał wam wszystko, co chcieliście wiedzieć o pojazdach elektrycznych z Bluetooth. Pamiętajcie, że Bluetooth jest raczej domeną urządzeń ze średniej i wysokiej półki, dlatego deskorolka elektryczna do 500 zł bardzo rzadko będzie wyposażona w taką funkcję.

Jeśli chcecie poznać więcej dobrych desek elektrycznych, wartych waszej uwagi, to polecamy sprawdzić nasze pozostałe rankingi deskorolek elektrycznych.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak wybrać najlepsze słuchawki Bluetooth do telefonu? Jak wybrać najlepsze słuchawki Bluetooth do telefonu? Przegląd najlepszych modeli, które warto kupić w 2022 roku!
Słuchawki Bluetooth do telefonu to dla niektórych niezbędne wręcz akcesorium. Warto zauważyć, że bezprzewodowe modele są rozchwytywane. Niezwykłą popularność zyskały, dzięki wygodzie oraz uniwersalnemu zastosowaniu.
nintendo switch bluetooth Nintendo Switch a Bluetooth – wszystko, co musisz wiedzieć
Rozwój technologii sprawił, że aktualnie praktycznie każde urządzenie ma Bluetooth. Niezależnie, czy mówimy o konsolach, zegarkach, czy innym sprzęcie. Nie inaczej jest z Nintendo Switch,
switch Switch wreszcie dostał obsługę słuchawek Bluetooth
Nintendo Switch zadebiutował w 2017 roku i od tego czasu jedną z bolączek, na które gracze często zwracali uwagę, był brak możliwości podłączenia do konsoli
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *