Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Nintendo Switch zadebiutował w 2017 roku i od tego czasu jedną z bolączek, na które gracze często zwracali uwagę, był brak możliwości podłączenia do konsoli słuchawek bezprzewodowych za pomocą modułu Bluetooth. Japoński gigant ogłosił jednak nagle, że po latach od premiery zdecydował się wprowadzić taką funkcję w ramach aktualizacji oprogramowania

Aktualizacja pozwala używać słuchawek przez Bluetooth, ale są ograniczenia

Najnowsza, już dostępna aktualizacja wprowadza możliwość korzystania ze słuchawek za pośrednictwem Bluetootha zarówno w Nintendo Switchu, jak i Switchu Lite. Nie trzeba niczego kupować czy podłączać, wystarczy zaktualizować system do najnowszej wersji.

Żeby jednak nie było tak kolorowo, trzeba przygotować się na pewne kompromisy. Przede wszystkim podczas korzystania ze słuchawek Bluetooth można mieć podłączone maksymalnie dwa bezprzewodowe kontrolery. Żeby połączyć się z kolejnym, trzeba najpierw rozłączyć słuchawki.

W jednym momencie mogą być podłączone tylko jedne słuchawki Bluetooth, ale ogółem Switch jest w stanie zapisać w pamięci do 10 sparowanych urządzeń. Jeśli ma się ochotę, można oczywiście w każdym momencie usunąć któreś z zapisanych urządzeń z listy, aby zwolnić miejsce na nowe.

Parowanie można przeprowadzić z poziomu menu ustawień, gdzie powinna pojawić się po aktualizacji sekcja poświęcona funkcji Bluetooth Audio. Warto też wskazać, że funkcja ta obejmuje tylko dźwięk przychodzący. Nawet, jeśli słuchawki mają wbudowany mikrofon (a większość modeli go posiada), nie będzie można z niego skorzystać.

Dodano też kilka innych nowych funkcji

Poza obsługą Bluetootha Nintendo dodało też możliwość podtrzymywania przewodowego połączenia z Internetem również w trybie hibernacji.

Ma to wspomóc w pobieraniu dużych plików gier. Opcja ta będzie domyślnie włączona – jeśli nie chce się z niej korzystać, trzeba wyłączyć ją w ustawieniach po zaktualizowaniu systemu do wersji 13.0.0.

Poza tym pojawiła się też możliwość aktualizacji docków do konsoli. Obejmuje ona tylko docki z portem LAN i nie dotyczy Swticha Lite.

Dajcie znać, co sądzicie o tym, że nagle tak wyczekiwana przez graczy funkcja, jak obsługa audio przez Bluetootha pojawiła się po tylu latach od premiery konsoli! Jeśli wierzyć doniesieniom, wielu osobom działa ona bez problemu, ale są też tacy, którzy zgłaszają problem z nawiązaniem połączenia.

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *