Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Dla fanów hack’n’slashy seria Diablo to niemal świętość, a chociaż jej trzecia odsłona jest owiana różnej maści kontrowersjami, to nie oznacza to, że nie warto jej wypróbować. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że od premiery minęło już ponad 10 lat i emocje graczy mocno się ostudziły. Biorąc pod uwagę, że oprawa graficzna dobrze się zestarzała, to tak naprawdę spory staż “trójki” ma swoje zalety – przede wszystkim wiąże się z relatywnie niskimi wymaganiami sprzętowymi gry.

Nie zmienia to faktu, że, jeśli ktoś na przykład planuje grać w ten tytuł na biznesowym laptopie czy komputerze, a więc sprzęcie nawet w obecnych czasach niezbyt mocnym, to powinien najpierw wspomniane wymagania Diablo 3 dokładnie sprawdzić. Dzięki temu od razu będzie można ze sporą dokładnością zweryfikować, czy gra odpali się i będzie chodziła płynnie, czy też nie ma w ogóle sensu jej kupować. Wszystkie najważniejsze informacje w tym zakresie znajdziecie poniżej – zapraszamy!

Diablo 3 wymagania na PC – minimalne oraz zalecane

Twórcy przygotowali dla Diablo 3 zarówno wymagania minimalne, jak i zalecane. Te pierwsze odnoszą się do gry na niskich ustawieniach graficznych, zaś drugie, jak łatwo się domyślić, do gry na ustawieniach wysokich. Hack’n’slashe nie należą do szczególnie wymagających sprzętowo gatunków, w związku z czym są świetną opcją dla osób, które posiadają mniej potężne laptopy lub komputery.

wymagania diablo III
Źródło: Blizzard

Wymagania Diablo 3 dla Windowsa

Systemy z rodziny Microsoft Windows to definitywnie najpopularniejsze OS-y wśród graczy, więc zaczniemy właśnie od wymagań Diablo 3 dla Windowsa.

Minimalne wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania Diablo 3 dla urządzeń z systemami Windows są takie:

System Operacyjny Windows® 7 / Windows® 8 / Windows® 10
Procesor Intel® Core™ 2 Duo lub AMD Athlon™ 64 X2
Karta graficzna NVIDIA® GeForce® 8800GT or ATI Radeon™ HD 2900 XT lub Intel® HD Graphics 4000
Pamięć RAM 4 GB
Dysk twardy 25 GB wolnego miejsca na dysku
Połączenie z Internetem Szerokopasmowe łącze internetowe
Media Napęd DVD-ROM (wymagany jedynie dla wersji na płytach DVD)
Rozdzielczość Monitor o minimalnej rozdzielczości 1024×768

Zalecana konfiguracja sprzętowa

Natomiast zalecana konfiguracja dla tych, którzy chcą wymaksować ustawienia graficzne, składa się z następujących elementów:

System Operacyjny Windows® 10 64-bit
Procesor Intel® Core™ 2 Duo 2.4 GHz lub AMD Athlon™ 64 X2 5600+ 2.8GHz
Karta graficzna NVIDIA® GeForce® GTX™ 260 or ATI Radeon™ HD 4870 lub lepsza
Pamięć RAM 6 GB
Dysk twardy 25 GB wolnego miejsca na dysku

Wymagania Diablo 3 dla macOS-a

Ilość wariantów konfiguracji urządzeń z systemami macOS jest relatywnie niewielka, jako że tworzy je tylko jeden producent. Mimo to warto sprawdzić wymagania Diablo 3 na macOS-a, zwłaszcza, jeśli ma się jakiegoś starszego Maca czy MacBooka.

Minimalne wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania Diablo 3 na macOS-a wyglądają tak:

System Operacyjny macOS® 10.13 (High Sierra) (najnowsza wersja)
Procesor Intel® Core™ 2 Duo   Intel® Core™ i3 lub lepszy
Karta graficzna NVIDIA® GeForce® 320M or ATI Radeon™ HD 4670 lub Intel® HD Graphics 4000
Pamięć RAM 4 GB
Dysk twardy 25 GB wolnego miejsca na dysku
Połączenie z Internetem Szerokopasmowe łącze internetowe
Media Napęd DVD-ROM (wymagany jedynie dla wersji na płytach DVD)
Rozdzielczość Minimalna rozdzielczość 1024×768

Zalecana konfiguracja sprzętowa

Zalecana przez Blizzard konfiguracja sprzętowa w przypadku urządzeń z systemem Apple prezentuje się następująco:

System Operacyjny macOS® 10.15 (najnowsza wersja)
Procesor Intel® Core™ i3 lub lepszy
Karta graficzna NVIDIA® GeForce® GT 650Mlub  ATI Radeon™ HD 5670 lub lepsza
Pamięć RAM 4 GB
Dysk twardy 25 GB wolnego miejsca na dysku

Co jeszcze warto wiedzieć o Diablo 3?

Na wstępie wspomnieliśmy, że Diablo 3 ma już ponad 10 lat. Dokładniej mówiąc, premiera tego tytułu na komputery z systemami Microsoft Windows i macOS miała miejsce 15 maja 2012 roku. Od tego czasu “trójka” zdążyła również zadebiutować na kilku różnych konsolach.

3 września 2013 pojawiła się na PlayStation 3 i Xboxie 360, zaś niedługo później, 19 sierpnia 2014 roku, trafiła na konsole kolejnej generacji – PlayStation 4 i Xboxa One. To jeszcze nie koniec, bowiem 2 listopada 2018 roku ten słynny tytuł doczekał się także portu na Nintendo Switcha.

Krótko mówiąc, zdecydowanie jest w czym wybierać. Każdy powinien być w stanie znaleźć chociaż jedną platformę dla siebie, jeśli nie kilka.

diablo 3 wymagania sprzetowe
Źródło: Blizzard

Na przestrzeni lat gra rozeszła się w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Przez krytyków została przyjęta bardzo ciepło (swoje mówi ocena 88/100 na Metacriticu), jednak gracze mieli wobec niej mieszane uczucia (4./10 na tymże portalu, jednak jest sporo ocen pozytywnych lub neutralnych, więc też nie trzeba się z tego powodu od razu zrażać).

Wśród zalet tej odsłony można wymienić przede wszystkim ładną oprawę i solidny gameplay, zaś jej najczęściej podkreślane wady to średniej jakości opowieść i postacie, a także problemy techniczne, które swego czasu trapiły graczy.

Wymagania Diablo 3 – podsumowanie

Biorąc pod uwagę, że mówimy tutaj o grze sprzed ponad dekady, wymagania Dialbo 3 nie powinny przekroczyć możliwości większości współczesnych urządzeń – przede wszystkim tych gamingowych, ale także również części sprzętów biznesowych.

Już sama obecność procesora z serii i3 od Intela w wymaganiach zalecanych mówi sama za siebie – obecnie na taki widok można liczyć ewentualnie w przypadku niektórych gier indie, a z pewnością nie w przypadku tytułów AAA od tak znanego wydawcy, jak Blizzard.

Tymczasem zapraszamy Was do zapoznania się z naszym materiałem na temat tego, jak sprawdzić specyfikację komputera. Powinien on okazać się pomocny, jeżeli nie wiecie, jak porównać powyżej wymienione wymagania Diablo 3 z Waszym własnym sprzętem. Zachęcamy również do zostawienia w komentarzach sugestii odnośnie do kolejnych tematów, którymi powinniśmy się zająć, jeśli jakieś macie!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *