Diablo 4 ledwo co zdążyło oficjalnie zadebiutować, a już jest dla Blizzarda olbrzymim sukcesem. Twórcy właśnie pochwalili się wynikami sprzedaży przedpremierowej i okazuje się, że “czwórka” pobiła wszystkie dotychczasowe produkcje studia.

Rekordowa sprzedaż i 10 000 lat spędzonych w grze — to wszystko jeszcze przed oficjalną premierą

Blizzard nie podzielił się konkretną liczbą, więc nie wiemy, ile dokładnie milionów kopii udało się już sprzedać. Na pewno jednak niemało, biorąc pod uwagę, że mowa o “najlepszej przedpremierowej sprzedaży zarówno na PC, jak i na konsolach“.  Przedpremierowej, a więc do 5 czerwca 2023 roku włącznie.

To moment, na który zespół Diablo IV przygotowywał się przez wiele lat. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy zaoferować graczom najbogatszą historię, jaką kiedykolwiek opowiedziano w grze z serii Diablo – Rod Fergusson, dyrektor generalny Diablo

Z innych ciekawostek, Blizzard twierdzi, w okresie między rozpoczęciem wczesnego dostępu (1 czerwca) a oficjalną premierą (6 czerwca) gracze zdążyli już łącznie spędzić w Diablo IV 93 miliony godzin, czyli ponad 10 000 lat.

I to mimo licznych problemów technicznych — długiego oczekiwania na zalogowanie, rozłączania i tak dalej. Żeby pojedynczy gracz osiągnął taki wynik, musiałby „grać 24 godziny na dobę od początku ludzkiej cywilizacji”.

Diablo 4 zbiera świetne opinie, chociaż są też wyjątki

Czy warto dołączyć do rekordowego grona kupujących, jeśli jeszcze się tego nie zrobiło? Cóż — dotychczas gra zebrała świetne opinie od większości krytyków na Metacriticu (87/100), ale nasz redaktor w swojej recenzji Diablo 4 nie był równie zachwycony.

Blizzard w opublikowanej notatce prasowej podkreśla przede wszystkim to, jak rozbudowany jest świat wykreowany przez deweloperów. Twórcy również starają się walczyć ze wspomnianymi powyżej problemami technicznymi i już dostarczyli kilka łatek, które mają za zadanie m.in. poprawić stabilność gry.

Naszą wizją w Blizzardzie jest tworzenie legendarnych doświadczeń, którymi wszyscy będą mogli się dzielić, a Diablo IV to niesamowita realizacja tej wizji.

Dzięki wysoce konfigurowalnej rozgrywce, wciągającej fabule i mnóstwu opcji angażowania się w świat, ten mistrzowsko wykonany element uniwersum Diablo jest znakomitym przykładem tego, do czego zdolne są nasze utalentowane zespoły deweloperskie — Mike Ybarra, prezes Blizzard Entertainment

Jeśli już mieliście okazję zagrać w Diablo 4, dajcie koniecznie znać w komentarzach, jakie Wy macie wrażenia!

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
Odee – nowy standard stron internetowych dla firm z Gdańska
Strony internetowe dla firm z Gdańska od Odee tworzone są z dbałością o każdy detal, aby tworzyć witryny, które nie tylko spełniają, ale przewyższają oczekiwania
fornite fallout Fallout wkracza do Fortnite! Będzie też… Magneto
Fortnite powraca z nowym sezonem pełnym akcji i adrenaliny. Sezon 3 Rozdziału 5, nazwany „Kasacja”, przenosi graczy do postapokaliptycznego Pustkowia, gdzie czekają na nich nowe
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *