DJI Mavic Mini, który pojawił się w naszym rankingu najlepszych dronów, był całkiem niezłą propozycją, ale miał swoje problemy. DJI właśnie ogłosiło jego odświeżoną wersję – DJI Mini 2 (nie DJI Mavic Mini 2 z jakiegoś względu), która wiele z rzeczonych problemów rozwiązuje.

Specyfikacji DJI Mini 2

Maksymalna rozdzielczość wideo Mini 2 to 4K w 30 klatkach na sekundę z bitrate 100Mbps (można także nagrywać w rozdzielczości do 1080p w 60 klatkach). Dla porównania, Mavic Minic oferował 2.7K w 25/30 klatkach na sekundę z bitrate 40Mbps. Dodatkowo, nowa, odświeżona wersja poza zdjęciami w formacie JPG pozwala wykonywać fotografie w formacie RAW.

mavic mini 2
Źródło: DJI

Co jeszcze? Ulepszono silniki, aby zapewnić szybsze przyspieszenie. Co więcej, zwiększono maksymalną prędkość, która w Mavicu Mini wynosiła około 46 kilometrów na godzinę, do około 57 kilometrów na godzinę, a także odporność na mocne podmuchy wiatru. Jeśli zaś chodzi o czas lotu, to producent deklaruje 31 minut – o minutę więcej niż w przypadku poprzedniej wersji.

Dron waży 249 gramów, czyli dokładnie tyle samo, co jego poprzednik. Używa tego samego kontrolera co znacznie droższy DJI Mavic Air, aczkolwiek musimy pamiętać, że wersja Mini ma ograniczone możliwości. Nie jest zewsząd napakowana sensorami, więc np. nie będzie tak świetnie omijać przeszkód.

DJI Mini 2 – połączenie bezprzewodowe OcuSync 2

DJI Mavic Mini używał Wi-Fi, co jest raczej przeżytkiem i nie sprawdza się najlepiej. DJI ewidentnie usłyszało krytykę użytkowników i zdecydowało się na zmiany. Mini 2 używa OcuSync 2, który zapewnia rzekomo połączenie bezprzewodowe o 2.5 razy większym zasięgu, a także ogółem stabilniejsze połączenie.

DJI Mini 2 – cena

Oficjalna cena drona DJI Mini 2 to 449 dolarów. W polskich sklepach ten dron zapewne będzie więc oscylował w okolicach 2000 złotych. Alternatywnie można zdecydować się na pakiet Fly More Combo za 599 dolarów, który poza samym dronem posiada trzy baterie, hub do ładowania i pokrowiec do przenoszenia drona. Dron już jest dostępny w oficjalnym sklepie DJI.

dji mavic mini 2
Źródło: DJI

Podoba Wam się ten dron? Macie w ogóle jakiegoś drona, a może planujecie go zakupić? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *