Parrot Bebop 2 to obecnie najnowszy twór francuskiego producenta będący synonimem długiej zabawy i swobody w poszerzaniu własnych horyzontów. Za sprawą pojemniejszej baterii sprzęt jest w stanie utrzymać się w powietrzu nawet przez pół godziny, a dedykowane gogle VR pozwalają na rzeczywiste spojrzenie z perspektywy drona na otaczający go krajobraz.

Sprawdzona konstrukcja, nowe możliwości

W trakcie projektowania wersji Power flagowego drona Bebop 2 inżynierowie firmy Parrot urozmaicili możliwości tej i tak imponującej maszyny. Zastosowanie nowych akumulatorów o pojemności 3350 mAh przedłużyło czas działania drona nawet do 30 minut! W zestawie domyślnie znajdują się dwa akumulatory za sprawą, których pojedyncza sesja Parrot Bebop 2 Power może trwać nawet godzinę. Kolejnym wartym podkreślenia aspektem jest fakt, że udało się zachować masę 525 gramów, która w świetle polskiego prawa lotniczego sytuuje urządzenie w kategorii zabawek, ale o tym nieco później.

Nowy Bebop 2 łączy w sobie lekkość z wytrzymałością. Dron został skonstruowany z mieszanki włókna szklanego i tworzywa Grilamid® -, które spotkać można także w nadwoziach nowoczesnych samochodów. Obudowę drona wykończnono w konwencji podwójnej czernii stosując niebrudzące się elementy matowe z błyszczącymi i odbijającymi światło słoneczne. Na tyle drona umieszczono widoczną z daleka niebieską diodę pozycjonującą.

Obecnie Bebop 2 Power oferuje m.in.:

  • więcej funkcji fotograficznych oraz wideo, możliwych dzięki ulepszonym trybom pracy wbudowanej kamery. Dron wykorzystuje zaawansowane algorytmy i sieci neuronowe do analizowania obrazu. Bebop 2 Power może podążać za użytkownikiem dzięki funkcji Follow Me lub wykonywać zaprogramowane wcześniej za pomocą smartfona ujęcia;
  • lepszą personalizację dzięki nowym profilom sterowania. W trybie wideo zwiększona precyzja pilotażu ułatwia uchwycenie lepszych ujęć. W trybie sportowym dron może rozpędzić się do 65 km/h i pozwala pilotowi na bardziej agresywne manewry. Dodatkowo w tym trybie można w pełni wykorzystać gogle VR Parrot Cockpitglasses 2, przełączając się na widok z perspektywy pierwszej osoby (FPV);
  • funkcję startu z ręki, gdy czas lub brak miejsca ograniczają możliwość startu drona z ziemi;
  • funkcję Touch & Fly, dzięki której dron samodzielnie poleci na miejsce wskazane przez użytkownika na mapie w dedykowanej aplikacji FreeFlight Pro

Dron, który poszerza horyzonty

Parrot Bebop 2 Power wyposażony został w kamerę szerokokątną z matrycą o rozdzielczości 14 megapikseli. Za stabilne ujęcia odpowiada tutaj trzyosiowa stabilizacja obrazu, która z pewnością okaże się niezbędna w razie chęci nagrania czegoś z lotu ptaka. Obiektyw wbudowany w urządzenie jest stosunkowo jasny, gdyż wartość jego przysłony sięga oznaczenia f/2.3. Za sprawą takiej specyfikacji sprzęt potrafi nagrywać materiały wideo w rozdzielczości FULL HD z 30 klatkami na sekundę. Dron wspiera także tryb widoku pierwszej osoby generując odpowiednio przetworzony obraz na potrzeby smartfona osadzonego w dedykowanych goglach VR – Parrot Cockpitglasses 2. W trybie fotograficznym don wykonuje zdjęcia w formatach JPEG oraz RAW.

Parrot Bebop 2 Power współpracuje ze wzbogaconą o nowe opcje aplikacją mobilną FreeFlight Pro – będącą jednym z najbardziej zaawansowanych i regularnie rozwijanych tego typu rozwiązań na rynku. Aplikacja pozwala na sterowanie dronem i współpracuje także z kontrolerem Parrot Skycontroller oferując użytkownikowi szereg dodatkowych możliwości – szczególnie w zakresie lotu autonomicznego oraz zaawansowanego rejestrowania oraz edycji materiału video.

FreeFlight Pro to aplikacja modułowa, którą można w łatwy sposób rozbudowac i dopasować do własnych potrzeb. W zestawie z dronem dostarczany jest kod odblokowujący tryb Follow Me, w którym sprzęt jest w stanie podążać za konkretnym obiektem rejestrując jego aktywność na wideo. Follow Me wykorzystuje zarówno śledzenie optyczne, jak i dane z GPS inteligentnie dopasowując się do tego, co robi użytkownik niezależnie od uprawianej aktywności.

Parrot Bebop 2 Power w Polsce

Obiekt niniejszej informacji w pełnym zestawieniu z goglami FPV w sprzedaży na terenie naszego kraju pojawi się jeszcze w październiku. Całość dostępna będzie w wybranych sklepach z elektroniką oraz w internetowym sklepie firmy Parrot. Sugerowana cena detaliczna kompletnego zestawu to 2999 zł.

Zobacz także

Prezentacja drona Parrot Bebop 2 Power na oficjalnej stronie Parrot:

https://www.parrot.com/eu/drones/parrot-bebop-2-power-pack-fpv

Oficjalny materiał wideo Parrot Bebop 2 Power:

https://youtu.be/RhL1hbDdY3M

Źródło: press

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *