W trudnych, niepewnych czasach takie inwestycje jak rozwój kompetencji pracowników mogą być receptą nie tylko na przetrwanie w kryzysie, ale także na sukces. Jak poszerzać wiedzę pracowników bez ponoszenia znacznych kosztów? Odpowiedzią może być e-learning.

Najnowsze prognozy NBP nie pozostawiają złudzeń – w najbliższych miesiącach czeka nas spowolnienie gospodarcze oraz dwucyfrowa inflacja. To trudne informacje nie tylko dla pracowników, ale także dla właścicieli firm. Wiele przedsiębiorstw w obawie przed trudniejszymi czasami ogranicza różnego rodzaje inwestycje i ostrożniej podchodzi do wzrostu zatrudnienia. Dużym wsparciem dla rozwoju firm mogą się okazać szkolenia e-learningowe.

Historia niejednokrotnie pokazała, że przewagę konkurencyjną zdobywają te firmy, które w kryzysowych sytuacjach odnajdują szanse rynkowe. Rozwój kompetencji pracowników pozwala na zdobycie umiejętności w organizacji bez konieczności pozyskania nowych pracowników. Nabyta wiedza, umiejętności czy kwalifikacje w przedsiębiorstwie stwarzają możliwości wprowadzenia innowacyjnych produktów lub usług bądź rozwinięcia już istniejących. Dzięki temu firma nie tylko przetrwa okres większych zawirowań i trudności w gospodarce, ale także zyska nowe możliwości rozwojowe.

Co więcej, takie działania motywują pracowników. Stwarzają im możliwości rozwoju, a dzięki temu czują się bardziej doceniani i w większym stopniu angażują się w codzienne obowiązki. To z kolei zmniejsza rotację pracowników i redukuje koszty pozyskania nowej kadry.

Elastyczne rozwiązania na elastyczne czasy

Tradycyjne szkolenia stacjonarne generują duże koszty. Sala szkoleniowa, trener, catering, materiały, transport czy nocleg, to znaczne pozycje w budżecie szkoleniowym. Korzystając z platformy e-learningowej, można zoptymalizować te działania, ponosząc jednocześnie niższe koszty. To szczególnie ważne w firmach, które mają kilka oddziałów w różnych miastach lub pracownicy pracują zdalnie bądź hybrydowo. To również duża elastyczność – pracownik może zrealizować materiały w dogodnym dla siebie czasie, z dowolnego urządzenia i miejsca.

Aby efektywnie dzielić się wiedzą z pracownikami, należy wybrać odpowiednią platformę. W Dolineo można korzystać z katalogu ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych i jednocześnie tworzyć własne materiały rozwojowe, proceduralne czy produktowe.

Intuicyjne kreatory pozwalają na łatwe i szybkie tworzenie wewnętrznych ścieżek szkoleniowych, które mogą się składać ze szkoleń, różnego rodzaju plików – np. PDF, wideo, ankiet i wielu innych. Materiały przygotowane przez ekspertów Dolineo oraz własne treści można łączyć, tworząc np. onboarding dla nowych pracowników lub ścieżkę przeznaczoną konkretnemu działowi w organizacji.

Funkcjonalności platformy pozwalają na tworzenie po ukończonych szkoleniach testów wiedzy oraz ankiet badających opinie pracowników. Wewnętrzna baza wiedzy umożliwia zatrudnionym na szybki i łatwy dostęp do m.in. niezbędnych informacji o firmie czy obowiązujących procedurach, które zostaną zgromadzone w jednym miejscu. Dzięki responsywności systemu i jego dostępności 24/7, pracownicy mogą dopasować realizację poszczególnych materiałów, ścieżek, testów, ankiet do indywidualnych kalendarzy.

Idealnie dopasowane treści

Gotowe szkolenia z obszarów bezpieczeństwa, rozwoju osobistego, obsługi klienta, sprzedaży, zarządzania oraz planowania pracy zostały opracowane we współpracy z najlepszymi ekspertami. To praktyczne treści pełne case studies, ciekawostek oraz ćwiczeń.

Wybierając Dolineo, firma zyskuje dostęp do platformy, na której znajdują się treści idealnie dopasowane do potrzeb firm działających w szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Ochrona cyfrowych zasobów

W czasach wzmożonej aktywności hakerskiej i obowiązywania trzeciego stopnia alarmowego CHARLIE-CRP, warto zadbać o bezpieczeństwo informatyczne firmy. Dolineo oferuje między innymi pakiet szkoleń o cyberbezpieczeństwie. Znajdują się tam zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa: informacji w erze cyber zagrożeń, skrzynki e-mailowej oraz sprzętu służbowego. Podczas szkolenia pracownicy mogą zobaczyć, jakie konsekwencje wiążą się z zaniedbywaniem spraw związanych z bezpieczeństwem w sieci. Jednocześnie otrzymają wskazówki, które pomogą im chronić zasoby na służbowych komputerach i smartfonach. Kursanci dowiedzą się też, jak chronić się przed spamem, w jaki sposób tworzyć oraz przechowywać hasła czy jak chronić się przed phishingiem. Więcej o pakiecie szkoleń z obszaru cyberbezpieczeństwa znajdziesz tutaj: https://dolineo.com/cyberbezpieczenstwo-szkolenia-e-learning/

Poznaj nowe możliwości

Wszystkie funkcjonalności platformy można sprawdzić podczas 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Po tym okresie można wykupić dostęp dla całej organizacji. Konsultant Dolineo pomoże dopasować rozwiązania idealnie odpowiadające potrzebom Twojej firmy. Podczas wideospotkania przedstawi dostępne moduły i pokaże, jak platforma wspiera poszczególne obszary HR. Zapraszamy do przetestowania systemu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

huawei watch 4 pro blood sugar Jak śledzenie poziomu cukru we krwi przez zegarek Smartwatch zmienia sposób leczenia cukrzycy
Śledzenie poziomu cukru we krwi za pomocą zegarka Smartwatch rewolucjonizuje zarządzanie cukrzycą, zapewniając osobom chorym na cukrzycę cenne narzędzia i informacje umożliwiające monitorowanie poziomu cukru
Czy pompa ciepła jest dla mnie?
Czy pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków? Czy na pewno ogrzeją dom, gdy na dworze będzie mróz? I czy są głośne? Na temat
smartwatch meski Smartwatch dla stylowego i wymagającego mężczyzny. Jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego smartwatcha to decyzja, która może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Smartwatch to nie tylko elegancki dodatek, ale także zaawansowane narzędzie, które ułatwia
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *