Wyszukiwarka Google zawiera w sobie sporo różnych “smaczków”, a więc na przykład specjalnych efektów, które pojawiają się, kiedy wpiszemy pewną konkretną frazę. Smaczki te nie mają szczególnego znaczenia czy wartości, ale niektórzy lubią je poznawać i z nich korzystać. Dlatego też postanowiliśmy szybko przedstawić Wam jeden z prostszych, ale bardzo lubianych trików Google, a mianowicie “do a barrel roll”, czyli po polsku “zrób beczkę”.

Do a barell roll, czyli wyszukiwarka Google jest lotnikiem

“Beczkę” możemy kojarzyć jako widowiskową figurę akrobacji lotniczej. W wykonaniu wyszukiwarki Google jest ona być może mniej imponująca, ale jest w niej coś, co może wciągać.

Jak wykonać “beczkę” w Google? To proste – wystarczy otworzyć w wyszukiwarkę i wpisać do niej “do a barrel roll“, po czym zatwierdzić Enterem lub przyciskiem Szukaj. Wyszukiwarka zacznie się bardzo szybko obracać.

Uważajcie tylko, żeby przypadkiem nie wpisać do a barel roll – to często spotykana literówka (barell powinno mieć dwa l).

Chcesz zrobić beczkę 1000 razy? Żaden problem

Wpisywanie manualnie frazy “do a barrell roll” w wyszukiwarkę byłoby bardzo uciążliwe. Co więc zrobić, jeśli chcielibyśmy sobie popatrzeć, jak okno wyszukiwarki obraca się 1000 razy, 100 razy czy ilekolwiek razy tylko zapragniemy? Możemy skorzystać ze strony elgoog.im.do a barrel roll

Jeśli chcemy obejrzeć “beczkę” Google 1000 razy, należy wejść pod adres https://elgoog.im/doabarrelroll/?1000. W przypadku, kiedy interesuje nas inna liczba, wystarczy wpisać ją po znaku zapytania w podanym wcześniej adresie, jeśli więc chcielibyśmy zrobić beczkę 111 razy, to adres brzmiałby https://elgoog.im/doabarrelroll/?111.

Mamy nadzieję, że ten prosty, ale zabawny trik Google Wam się spodobał. Dajcie znać, jeśli chcielibyście, abyśmy przedstawili kolejne tego typu ciekawostki!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *