Uważni fani Drake’a mogli zauważyć, że w jego najnowszym teledysku przez chwilę pojawia się złote PSP. Wygląda na to, że jest to egzemplarz należący kiedyś do rapera i producenta muzycznego Pharrella Williamsa, który niedawno został sprzedany za imponującą kwotę.

Drake macha złotym PSP w najnowszym teledysku

Pharell Williams ma ewidentnie słabość do urządzeń elektronicznych w obudowach pokrytych złotem. Swego czasu głośno było o jego złotym Blackberry, a w 2008 roku zamówił złotą obudowę do swojej konsoli PlayStation Portable.

Przez “złotą” nie mamy na myśli tylko koloru, a materiał – rzekomo obudowa została pokryta 14-karatowym złotem, które podniosło wagę sprzętu z 280 gramów do imponujących 660 gramów. Muzyk nie poprzestał na samej obudowie. Dodatkowo zamówił sobie jeszcze w słynnej firmie Goyard wykonanie unikalnego etui.

W listopadzie 2022 szereg przedmiotów należących do Williamsa, w tym złote PSP (które kiedyś było nie tylko ozdobą, ale faktycznie można na nim było grać – ciężko powiedzieć, jak jest teraz), trafiły na internetowe aukcje. Konsola została sprzedana za 19 375 dolarów.

Nie wiadomo oczywiście komu, ale jakoś między tą datą, a obecną wpadła w ręce innego znanego amerykańskiego rapera, Drake’a, niewykluczone więc, że to właśnie on ją wtedy kupił. Urządzenie można przez chwilę zobaczyć w teledysku do utworu “Jumbotron Shit Poppin”, około 1:29.

Bywały i droższe złote konsole

Niespełna 20 tysięcy dolarów za konsolę w złotej obudowie może niektórym wydawać się sporą ceną, ale bywały i droższe przypadki. W 2021 roku wystawiono na aukcję złotą (a dokładniej mówiąc, pokrytą 24-karatowym złotem) konsolę Nintendo Wii za… 300 tysięcy dolarów.

Konsola ta została stworzona tym razem nie przez rapera, a wydawcę gier – THQ. Co więcej, powstała w prezencie dla królowej Elżbiety II, i THQ nawet twierdziło, że próbowało jej ją dostarczyć. Nic więc dziwnego, że w tym przypadku cena była znacznie wyższa.

Co o tym wszystkim sądzicie? Chcielibyście mieć taki wyjątkowy gadżet? Dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *