Nowy smartfon fińskiego producenta z serii G wyposażony jest w znany procesor Snapdragon 480. Czy to dostatecznie dobry sprzęt, aby konkurować w tym segmencie? Jak fani klasycznych Nokii przyjmą powrót do przeszłości – nowe wcielenie Nokii 6310?

Nokia G50 5G celuje w średnią półkę

Nokia w ostatnich miesiącach zaprezentowała kilka nowości. Trudno wśród nich znaleźć model, który wyróżniałby się na tle konkurencji. Czy można spodziewać się czegoś więcej po Nokii G50 5G, która wkrótce zadebiutuje?

Nowa Nokia ze średniej półki, co oczywiste, otrzymała łączność w technologii 5G. Za pracę systemu Android (nie wiadomo jeszcze, która wersja systemu będzie preinstalowana w tym telefonie komórkowym) odpowiada mocno przeciętny procesor Snapdragon 480, wspierany czterema gigabajtami pamięci RAM. Smartfon dostępny będzie w dwóch wariantach pamięci – to 64GB lub 128 GB z możliwością rozbudowania za pomocą karty microSD.

Nokia od wielu lat kładzie nacisk na dobrą jakość zdjęć wykonywanych ich telefonami komórkowymi. Nie inaczej będzie w przypadku Nokii G50 5G, który wyposażony zostanie w potrójny obiektyw aparatu fotograficznego, a główny obiektyw posiada matrycę 48 megapikseli.

Czy ten model odniesie sukces? Wiele zależy od wyceny sprzętu i umiejscowienia go w ofertach operatorów sieci komórkowych. Jeżeli jego cena będzie atrakcyjna, telefon może stać się hitem, a sprzedaż napędzi wciąż ciepło wspominana marka, kojarząca się z niezawodnymi komórkami sprzed lat.

Konkurencją dla Nokii G50 5G mogą być liczni przedstawiciele chińskich marek. Tanie telefony ze średniej półki, produkowane przez Xiaomi i Huawei od wielu lat mają swoje miejsce na rynku, a ich sprzedaż nie maleje. Niejeden konkurent nie wytrzymał konkurencji tych chińskich gigantów. Równie popularne jak Nokia były niegdyś smartfony marek LG, czy HTC. Obecnie obie z nich wycofują się z tej branży.

A może klasyka?

Prawie równocześnie z Nokią G50 5G prezentowana jest współczesna odmiana klasycznego modelu – Nokii 6310.  Wyposażony w nowe technologie telefon komórkowy nawiązuje do noszącego taką samą nazwę biznesowego telefonu komórkowego sprzed dwóch dekad. Nowa odsłona występuje w kolorach czarnym oraz zielonym.

Posiada prawie 3-calowy, kolorowy ekran, zachowując przy tym klasyczne przyciski. Na wyposażeniu znajduje się bardzo podstawowy aparat fotograficzny, radio FM, czy kultowa gra w węża – Snake. Telefon jest nieco podobny do pokazanego już kilka lat temu nowego wydania Nokii 3310. Producent chce sprzedawać telefon w cenie 259zł.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *