Elden Ring to gra, której wielu graczom nie trzeba przedstawiać, chociaż dotychczas było o niej wiadomo dość niewiele. Teraz wreszcie poznaliśmy więcej konkretów: twórcy ujawnili dokładną datę premiery, a także opublikowali zwiastun, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.

RPG współtworzony przez autora Gry o Tron pojawi się na początku 2022 rok

Data premiery Elder Ring została ogłoszona podczas wydarzenia Summer Game Fest Kickoff Live. Jeśli nie dojdzie do żadnych opóźnień, gracze będą mogli rozpocząć swoją przygodę z tym tytułem 21 stycznia 2022 roku.

Gra pojawi się na PC, PS5, Xboxie Series X oraz PS4 i Xboxie One. W wersjach Xboxowych będzie działać Inteligentne dostarczanie (Xbox Smart Delivery), w ramach którego w raz zakupioną grę będziemy mogli zagrać i na konsolach starej, i nowej generacji w najlepszej dostępnej wersji. Z kolei w przypadku zakupu Elden Ring na PS4, gracze otrzymają darmowy upgrade do wersji na PS5.

Zobaczyliśmy fragmenty rozgrywki – trailer robi wrażenie

O tym tytule pierwszy raz usłyszeliśmy podczas E3 2019 i w zasadzie niewiele się od tego czasu w jej kwestii ruszyło w zakresie promocji (ponieważ w samym studiu z pewnością było co nie miara).

Wyobraźnię graczy w kontekście Elder Ring rozbudzał dotychczas przede wszystkim fakt, że przy tworzeniu tego RPG-a z deweloperem FromSoftware (Dark Souls, Bloodborne) współpracuje George R.R. Martin, autor słynnej serii Pieśń o lodzie i ogniu, na podstawie której powstał serial Gra o Tron.

Teraz jednak gracze mogą wreszcie posilić się nie tylko suchymi faktami, ale też konkretami. Bandai Namco (wydawca Elden Ring) opublikowało bowiem niespełna trzyminutowy trailer z rozgrywki, który możecie obejrzeć poniżej:

Nie da się ukryć, że stylistycznie gra zdaje się mieć wiele wspólnego z poprzednimi dziełami FromSoftware, czyli m.in. wspomnianymi już Dark Souls oraz Bloodborne. Trailer został oceniony jednoznacznie pozytywnie przez graczy (posiada kilkadziesiąt tysięcy łapek w górę i stosunkowo niewiele łapek w dół), aczkolwiek oczywiście do premiery jeszcze kilka miesięcy, więc pewne rzeczy mogą się zmienić.

Co Wy sądzicie o tym trailerze? Czekacie już z niecierpliwością na Elden Ring, czy też gra ta nie znajduje się w sferze Waszych zainteresowań? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *