Premiera remake’a Resident Evil 4 zbliża się wielkimi krokami, więc pewien postanowił uczcić tę okazję w nietypowy sposób. Zdecydował się przenieść popularny horror Capcomu do… świata LEGO.

Resident Evil i LEGO to nietypowe połączenie – ale działa świetnie

Za Resident Evil 4 w świecie LEGO odpowiada twórca, który publikuje swoje dzieła na kanale na YouTube pod nazwą Cara Aleatório. Oczywiście, jest to projekt w pełni nieoficjalny. Fan odtworzył początkową sekwencję z RE 4: jednak nie w formie grywalnej, a jako animację. Wykorzystał do tego Blendera (program do modelowania w 3D)  z dodatkiem Mecabrics.

Projekt wymagał 3000 zdjęć i 1-2 miesięcy pracy – i zdecydowanie to widać, ponieważ detali jest co nie miara i całość stoi na bardzo wysokim poziomie. Animację możecie obejrzeć poniżej:

Chociaż połączenie LEGO ze znaną marką samo w sobie nie dziwi (póki co powstały m.in. klockowe gry inspirowane światem Harry’ego Pottera, Gwiezdnymi Wojnami i superbohaterami Marvela oraz DC), to dotychczasowe kolaboracje firmy kręcą się wokół tematów przyjaznych dzieciom. Resident Evil niewątpliwie do tej kategorii nie należy.

Oficjalnej gry w świecie LEGO więc na pewno się nie doczeka. A szkoda, bo po obejrzeniu powyższej animacji klockowe Resident Evil stało się czymś, czego wcześniej nie wiedzieliśmy, że potrzebujemy, a teraz będzie za nami chodziło.

Cztery minuty z RE 4 to za mało? Na fanów czeka darmowe demo

Jeśli też macie chrapkę na powrót do wykreowanego przez Capcom świata, ale jednak niekoniecznie w formie nieklockowej, to nie będziecie musieli długo czekać. Remake RE 4 trafi na konsole (PS5, PS4 i Xbox Series X/S) i PC-ty już 24 marca 2023.

Najbardziej niecierpliwi mogą rozpocząć przygodę z grą już teraz, jako że twórcy udostępnili na wszystkich platformach bezpłatne demo. Na PC można je znaleźć na Steamie, zaś na konsolach w PS Store i Microsoft Store. Jest ono nieco dłuższe niż animacja – ukończenie go zajmuje zaledwie kilkanaście minut.

Dajcie znać w komentarzach, czy czekacie na nowe-stare Resident Evil 4 (i oczywiście, czy podobała Wam się ta wyjątkowa animacja)!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *