Premiera remake’a Resident Evil 4 zbliża się wielkimi krokami, więc pewien postanowił uczcić tę okazję w nietypowy sposób. Zdecydował się przenieść popularny horror Capcomu do… świata LEGO.

Resident Evil i LEGO to nietypowe połączenie – ale działa świetnie

Za Resident Evil 4 w świecie LEGO odpowiada twórca, który publikuje swoje dzieła na kanale na YouTube pod nazwą Cara Aleatório. Oczywiście, jest to projekt w pełni nieoficjalny. Fan odtworzył początkową sekwencję z RE 4: jednak nie w formie grywalnej, a jako animację. Wykorzystał do tego Blendera (program do modelowania w 3D)  z dodatkiem Mecabrics.

Projekt wymagał 3000 zdjęć i 1-2 miesięcy pracy – i zdecydowanie to widać, ponieważ detali jest co nie miara i całość stoi na bardzo wysokim poziomie. Animację możecie obejrzeć poniżej:

Chociaż połączenie LEGO ze znaną marką samo w sobie nie dziwi (póki co powstały m.in. klockowe gry inspirowane światem Harry’ego Pottera, Gwiezdnymi Wojnami i superbohaterami Marvela oraz DC), to dotychczasowe kolaboracje firmy kręcą się wokół tematów przyjaznych dzieciom. Resident Evil niewątpliwie do tej kategorii nie należy.

Oficjalnej gry w świecie LEGO więc na pewno się nie doczeka. A szkoda, bo po obejrzeniu powyższej animacji klockowe Resident Evil stało się czymś, czego wcześniej nie wiedzieliśmy, że potrzebujemy, a teraz będzie za nami chodziło.

Cztery minuty z RE 4 to za mało? Na fanów czeka darmowe demo

Jeśli też macie chrapkę na powrót do wykreowanego przez Capcom świata, ale jednak niekoniecznie w formie nieklockowej, to nie będziecie musieli długo czekać. Remake RE 4 trafi na konsole (PS5, PS4 i Xbox Series X/S) i PC-ty już 24 marca 2023.

Najbardziej niecierpliwi mogą rozpocząć przygodę z grą już teraz, jako że twórcy udostępnili na wszystkich platformach bezpłatne demo. Na PC można je znaleźć na Steamie, zaś na konsolach w PS Store i Microsoft Store. Jest ono nieco dłuższe niż animacja – ukończenie go zajmuje zaledwie kilkanaście minut.

Dajcie znać w komentarzach, czy czekacie na nowe-stare Resident Evil 4 (i oczywiście, czy podobała Wam się ta wyjątkowa animacja)!

WARTO PRZECZYTAĆ:

LEGO odwzorowało automat do gry w Pac-Mana
Dzisiaj obchodzimy 43 rocznicę powstania Pac-Mana – z tej okazji LEGO postanowiło wypuścić już kolejną w swojej ofercie replikę sprzętu dla graczy. Tym razem padło
lego mindstorms Lego rezygnuje z serii robotów Mindstorms, oferuje kilka lat wsparcia
To już oficjalne – już niedługo zestawy Mindstorms znikną z portfolio Lego. Platforma do programowania robotów stworzonych z ich pomocą przetrwa nieco dłużej, ale nie
Nowy zestaw LEGO Atari 2600 wygląda świetnie. Cena może jednak przerażać
Czy mamy na pokładzie fanów Atari? Oryginalne konsole bywają trudne do namierzenia, za to już niedługo każdy będzie mógł zaopatrzyć się w LEGO Atari 2600,
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *