Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Farming Simulator to seria, która od lat cieszy się ogromną popularnością. Nie tylko wśród zadeklarowanych graczy, ale też tych, którzy gamerami nie są, ale po prostu podoba im się idea wirtualnego zarządzania własną farmą. Zwłaszcza dla tej drugiej grupy istotne mogą być Farming Simulator 22 wymagania sprzętowe – to od nich w końcu będzie zależeć, czy gra pójdzie bez problemu, czy też nie będzie się dało komfortowo grać na danym urządzeniu.

Warto zwrócić uwagę zarówno na wymagania minimalne, które powinny pozwolić na płynną rozgrywkę przy niskich ustawieniach graficznych, jak i na wymagania zalecane, pozwalające wybrać już znacznie wyższe ustawienia. Obie te grupy wymagań oczywiście przedstawimy Wam poniżej. Zapraszamy do lektury!

Farming Simulator 22 wymagania – zalecane i minimalne

W przypadku niektórych starszych odsłon Giants Software (deweloper i wydawca gry) nie przygotowało zarówno wymagań minimalnych, jak i zalecanych, a tylko te pierwsze. Na szczęście nie jest tak w tym przypadku i osoby, które chcą sprawdzić Farming Simulator 22 wymagania sprzętowe mają przed sobą pełny obraz sytuacji.

Wymagania minimalne:

 • System operacyjny: Windows 10 Home (x64)
 • Procesor: Intel Core i5-3330 lub AMD FX-8320 lub lepszy
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R7 265 lub lepsza (min 2GB VRAM-u)
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 35 GB dostępnej przestrzeni

Zarówno w przypadku wymagań minimalnych, jak i zalecanych, twórcy podkreślają, że przygotowane przez nich zestawienie nie jest w stanie być miernikiem dla wszystkich możliwych konfiguracji i w pewnych sytuacjach mogą pojawić się jakieś problemy.

Chodzi tutaj o sytuację, gdy na przykład posiadamy kartę graficzną o podobnej wydajności, co ta wskazana w wymaganiach minimalnych, ale nie tą samą – może się zdarzyć, że mimo wszystko nie będzie ona współpracowała z grą równie dobrze, chociaż są to raczej przypadki marginalne i zwykle wszystko powinno być w porządku, jeśli Farming SImulator 22 wymagania są spełniane.

farming simulator 22 wymagania systemowe
Źródło: Giants Software

Wymagania zalecane (rekomendowane):

 • System operacyjny: Windows 10 Home (x64)
 • Procesor: Intel Core i5-5675C lub AMD Ryzen 5 1600 lub lepszy
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 lub Radeon RX 570 lub lepsza (min 6GB VRAM-u)
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 35 GB dostępnej przestrzeni

Być może zadziwi Was, jak wyglądają wymagania zalecane (m.in w zakresie VRAM-u karty graficznej). Otóż chociaż symulatory farmy nie są tak zaawansowane i wymagające graficznie, jak gry AAA (wysokobudżetowe) z otwartym światem, to twórcy starają się, aby z roku na rok wyglądały coraz lepiej.

Zależy im na wysokiej jakości, szczegółowych teksturach sprzętu czy dużej dostępnej przestrzeni farmy. Te kwestie wiążą się z koniecznością posiadania odpowiedniej ilości zasobów. Dlatego też wymagania rekomendowane Farming Simulator 22 są wyższe niż można byłoby się spodziewać.

Jednocześnie twórcy wiedzą, że wiele potencjalnych nabywców nie dysponuje komputerami gamingowymi, dlatego pozwala obniżyć parametry grafiki tak, że poradzą sobie z tym tytułem również starsze PC, a nawet część laptopów.

Premiera Farming Simulator 22

Znamy już Farming Simulator 22 wymagania minimalne i zalecane, czas więc przejść do garści innych informacji o tym tytule. Można powiedzieć, że Farming Simulator 22 jest “świeżynką”, jeśli chodzi o ten cykl gier.

Jego premiera miała miejsce 22 listopada 2021 roku. Gra ukazała się na naprawdę wielu platformach: systemach Windows, macOS i Stadii, a także konsolach PS4/PS5, Xbox Series X/S i Xbox One.

Ciężko więc byłoby znaleźć kogoś, kto nie ma chociaż jednego urządzenia, na którym można byłoby uruchomić ten tytuł (w przypadku PC-tów o ile oczywiście spełnia on wymagania sprzętowe)

Warto zauważyć, że Farming Simulator 22 został stosunkowo ciepło odebrany. Na Steamie gra ma zarówno ostatnie, jak i wszystkie recenzje “bardzo pozytywne” (a jest ich łącznie ponad 20 tysięcy).

W okolicach premiery tytuł osiągnął swój szczyt ilości osób grających jednocześnie (grało w tym samym czasie 105 636 osób), a w momencie tworzenia tego materiału wciąż codziennie odpala go naraz 24-25 tysięcy osób.

Farming Simulator 22 Year 1 Season Pass – co obejmuje?

Na Steamie dostępna jest garść małych DLC do Farming Simulatora o cenie wahającej się od kilku do kilkunastu złotych. Dodatki te obejmują np. nowy sprzęt lub wyposażenie. Dostępny jest też Year 1 Season Pass (przepustka sezonowa). Za niego trzeba zapłacić obecnie 179,99 złotych, a więc nie jest to mały wydatek.

Co wchodzi w skład przepustki sezonowej? Zetor 25 K, ANTONIO CARRARO Pack, bliżej nieokreślona druga i trzecia paczka DLC, a także pierwsze rozszerzenie, które ma obejmować nową mapę i dużą ilość maszyn.

farming simulator 22 dodatkowa zawaertosc
Źródło: Giants Software

Farming Simulator 22 wymagania sprzętowe – podsumowanie

Symulatory farmy nie należą do grupy gier z wysokimi wymaganiami sprzętowymi. Są tworzone nie tylko z myślą o graczach, ale też osobach, które na co dzień grami się nie interesują, ale lubią tematykę rolniczą. Dlatego też Farming Simulator 22 wymagania sprzętowe (w każdym razie wymagania minimalne – zalecane to zupełnie inna sprawa) nie są powalające, jak na tak nową grę, i tytuł ten powinien bez większego problemu zadziałać także na wielu starszych urządzeniach.

Niedawno przygotowaliśmy dla Was artykuł, w którym omawiamy Farming Simulator 19 wymagania. Gdyby więc wskazane powyżej wymagania dla relatywnie nowej odsłony okazały się mimo wszystko zbyt wysokie, zawsze można sprawdzić, czy nieco starsza część serii się nie sprawdzi. W jej przypadku tym bardziej wymagania nie należą do szczególnie wygórowanych.

Mamy nadzieję, że ten materiał okazał się dla Was przydatny. Jeśli macie jakieś pomysły na kolejne tematy, które powinniśmy poruszyć na TechPolska, to zapraszamy do dzielenia się nimi w komentarzach – z chęcią się z nimi zapoznamy!

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.