W FIFIE 21 pojawiła się nowa funkcja o nazwie FIFA 21. Pozwoli ona między innymi, ile pieniędzy dotychczas wydaliśmy w tej grze, a także, ile czasu w niej spędziliśmy. Co warto o niej wiedzieć?

Jak działa FIFA Playtime?

Przedstawiciele EA mówią, że nowe narzędzie nie ma za zadanie ograniczać, a dawać więcej wiedzy i kontroli nad tym, jak gramy. Oznacza to, że po wejściu w funkcję FIFĘ Playtime dowiemy się między innymi, ile już wydaliśmy na paczki, a także, ile godzin spędziliśmy dotychczas w grze.

Dodatkowo funkcja daje możliwość ustalenia limitu między innymi zakupu Fifa Points, rozegranych meczy czy zakupionych paczek. Kiedy zbliżymy się do przekroczenia limitu, gra wyświetli stosowny komunikat – i to wszystko. Poinformuje nas, że wyznaczyliśmy sobie limit, ale pozwoli po prostu zamknąć komunikat i go przekroczyć. Limity są tygodniowe i resetują się w każdą niedzielę o północy.

Nie ma więc tak naprawdę funkcji blokującej, a jedynie ostrzegawczą i nie przyda się to na przykład rodzicom, chcącym wyznaczyć limity dla dziecka, ponieważ dziecko bez żadnego problemu będzie mogło je i tak przekroczyć. Sami zobaczcie poniżej, jak to wygląda.

fifa playtime ekran
Źródło: Electronic Arts

Skąd ten pomysł? Może z powodu pozwów

Możemy spekulować, skąd EA wzięło pomysł na wprowadzenie tego typu rozwiązania. Jest bardzo prawdopodobne, że ma to związek ze sprawami w sądzie, jakie toczą się wobec tej firmy w sprawie loot boxów w jej grach (a konkretnie w przypadku FIFY – paczek z zawodnikami i przedmiotami).

Powodowie twierdzą, że EA oferuje w ramach FIFY nielegalny system hazardowy, dostępny nie tylko dla osób dorosłych, ale też dla dzieci – trzeba bowiem pamiętać, że FIFA 21 ma rating E, co oznacza, że jest grą przeznaczoną w teorii dla każdego, w tym dla małych dzieci, podatnych na manipulację i uzależnienie od hazardu, a także podejmowanie nietrafnych decyzji finansowych (co w praktyce oznaczać może wyczyszczenie konta bankowego rodziców, aby mieć szansę na uzyskanie wymarzonego zawodnika).

FIFA Playtime jest częścią FIFY 21, natomiast dostanie także całkowicie osobną aplikację mobilną i aplikację internetową. Już w tym momencie funkcja powinna być dostępna w FIFIE 21 na PC-tach, a na konsole trafi w przyszłym tygodniu. Gracie w FIFĘ 21? Planujecie z tej opcji skorzystać? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Darmowe gry na PS4 – ranking najlepszych tytułów dostępnych za darmo
Granie na konsoli nie zawsze oznacza konieczność wydania pieniędzy na ulubione gry. Część z nich można pozyskać za darmo. Sprawdź przegląd najlepszych darmowych gier na
the sims Nowe “Simsy” będą miały tryb multiplayer i dla jednego gracza
Poprzednie “Simsy”, czyli The Sims 4, miały premierę w 2014 roku, a więc coraz bardziej niebezpiecznie zbliżamy się do dziesiątej rocznicy. Fani serii niecierpliwie czekają
darmowe gry na pc Ranking najlepszych darmowych gier na PC — co za 0 zł warto ograć?
Istnieje pewien popularny cytat, mówiący o tym, że najlepsze rzeczy w życiu są za darmo. Cóż z grami na komputer nie zawsze tak jest i
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *