Firewatch to gra z 2016 roku, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Akcja rozgrywa się w Wyoming w 1989 roku, a gracz wciela się w Henry’ego, który pilnuje, czy w lesie nie wybucha pożar. Ogłoszono, że trwają pracę nad ekranizacją tego tytułu. Tym razem na poważnie (trzeba bowiem wskazać, że już kiedyś się tego podjęto, ale ostatecznie zrezygnowano).

Firewatchem zajmą się producenci Blindspottingu

Za ekranizację Firewatcha odpowiedzialne będzie Snoot Entertainment, producent m.in. Little Monsters, Corporate Animals czy Blindspottingu. Ze strony Snoot Entertainment filmem zajmą się Keith Calder i Jess Wu Calder.

Firewatch jest oszałamiającym osiągnięciem, pięknym i łamiącym serce dziełem sztuki. Cieszę się, że Sean [Vanaman] i Jake [Rodkin] pozwalają nam zrujnować ich perfekcyjną grę wideo poprzez zmienienie jej w film i/lub serial telewizyjny. – Jess Wu Calder, Snoot Entertainment

Wspomniani powyżej Sean Vanaman i Jake Rodkin to założyciele studia Campo Santo, odpowiedzialnego za stworzenie Firewatcha. Obaj panowie będą producentami wykonawczymi filmu.

Jess i Keith są ciężko pracującymi i wizjonerskimi producentami filmowymi z nieskazitelnym gustem w grach komputerowych. Podobnie, jak gdy spotkaliśmy Joe Drake’a i zespół z Good Universe w 2016, wiedzieliśmy podczas naszej pierwszej rozmowy z Jess i Keithem, że będą świetnymi parterami. Nie mamy żadnych wątpliwości w zakresie ich ekspertyzy, gustu i ich pasji i zakładamy, że nasze doświadczenie jako tacy sobie twórcy gier uczyni z nas partnerami produkcyjnymi pierwszego rzędu. – Sean Vanaman, Campo Santo

Być może będzie też serial

Jak mogliście wyłuskać z wypowiedzi Jess Wu Calder, niewykluczone jest, że poza filmem powstanie też serial odcinkowy na podstawie gry. Nie mamy jednak póki co żadnych szczegółów na ten temat.

Firewatch chwalony był przede wszystkim za wciągającą fabułę, ciekawe postacie i świetną atmosferę. Czy uda się to dobrze przenieść na ekrany, czy też znowu uderzy klątwa ekranizacji gier i skończone dzieło nie spełni oczekiwań? Tylko czas pokaże.

Tymczasem koniecznie dajcie znać, czy jesteście podekscytowani wizją filmu i/lub serialu na podstawie Firewatcha i czy sądzicie, ze tym razem projekt uda się doprowadzić do końca.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *