Niedawno została zaprezentowana nowa opaska produkcji Fitbit. To model Fitbit Charge 5 – producent chce za jego pomocą wejść na kolejny poziom i pozycjonować się nieco wyżej.

Nowy wygląd, nowe podzespoły, nowe funkcje

Fitbit Charge 5 w porównaniu z poprzednimi generacjami znacznie się zmienił. Poza nowym wyglądem ma znacznie lepszą specyfikacje. Daje również dostęp do nowych funkcjonalności, niedostępnych w poprzednich wersjach.

Już poprzednie wydania Fitbit’a Charge pozycjonowane były dość wysoko w segmencie opasek sportowych. Cena Fitbit’a Charge 4 to niecałe pięćset złotych. Wariant Charge 4 SE to już prawie dwa razy tyle – nieco mniej, niż 900 złotych. W tej cenie renomowany producen oferował wszystko to, co tańsi konkurencji (jak opaski sportowe od Huawei, Xiaomi, często kilkukrotnie tańsze) i dużo więcej. Świetna stylistyka i wykonanie na poziome premium sprawiały, że wiele osób decydowało się na zakup tak drogiej opaski sportowej.

Monitoring zdrowia, wsparcie przy aktywnym trybie życia

Wszystkie generacje Fitbit’a Charge wybierane były głównie przez osoby prowadzące aktywny tryb życia. Monitoring aktywności fizycznych, pomiar parametrów organizmu (puls spoczynkowy, saturacja, itp), czy monitorowanie jakości snu to tylko niektóre z oferowanych w Charge funkcji. Co dodatkowego producent upchnął w tak małym urządzeniu w najnowszej wersji?

Według zapewnień producenta zestaw czujników w obudowie opaski jest jeszcze bardziej czuły i pozwala na bardzo dokładne pomiary. Monitorowanie zdrowia jest więc na jeszcze wyższym poziomie, niż poprzednio. Z zewnątrz największą różnicą jest zmiana typu wyświetlacza. Monochromatyczny ekran został bowiem zastąpiony dużym i czytelnym, kolorowym ekranem.

Zdaniem producenta tej opaski, pozwoli ona na monitorowanie i sporządzanie raportów nie tylko dotyczących zdrowia, kondycji i aktywności fizycznej, ale także zbada poziom stresu właściciela i oceni  jego ogólne samopoczucie. Zaawansowane algorytmy poznające styl życia użytkownika już na początku danego dnia pokażą, czy ten będzie dobrym na przeprowadzenie treningu, czy lepiej zrobić sobie przerwę i odpocząć.

Fitbit Charge 5 to dwadzieścia różnych aktywności fizycznych, czyli wszystkie z tych najczęściej wykonywanych – bieganie, spacer, jazda na rowerze, czy pływanie. Opaska ma pomagać swojemu właścicielowi w jak najszybszym osiągnięciu zakładanego celu, przekazując odpowiednie wskazówki.

Cena może wystraszyć

Ten gadżet zadebiutuje jesienią tego roku. Cena na polskim rynku powinna wynosić między 850, a 900 złotych. To dość sporo, jednak urządzenie to hi-end wśród opasek sportowych, więc na pewno znajdzie swoich zwolenników.

WARTO PRZECZYTAĆ:

McDonald's rezygnuje z Al McDonald’s wstrzymuje korzystanie ze sztucznej inteligencji. Nie jest idealnie
W 2021 roku sieć restauracji McDonald’s zdecydowała się na nawiązanie współpracy z IBM. Początkowo wydawało się, że to będzie idealne połączenie, a Al ułatwi obsługę
Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *