Dnia 17.02.2018 miało miejsce wydarzenie, które na pewno zostanie zapamiętane przez całą społeczność Fortnite’a, a mianowicie wejście gry do wersji 2.2.0, co prawda to tylko liczby, ale liczby, które niosą za sobą duży szereg zmian i nowości. Jakich? Dowiecie się poniżej…

Fortnite – Jeden z największych konkurentów PUBG. Gra, w którą większość z nas miała okazje pograć i być może dalej gra ciągle jest rozwijana i aktualizowana przez twórców. Dowodem tego są bardzo częste aktualizacje. Co prawda PUBG też jest akutalizowany, ale Fortnite wygrywa z nim w kilku ważnych aspektach:

 • Wydajność
  Fortnite w tym aspekcie roznosi PUBG na łopatki! Wydajność jaką cechuje się Fortnite w porównaniu do swojego konkurenta jest ogromna, a jak wszyscy wiemy ten aspekt jest najbardziej brany pod uwagę. Co prawda PUBG jest bardziej popularną grą, ale to nie znaczy, że lepszą. Przed Player Unknown’em jeszcze długa droga, aby doprowadzić swoją grę do takiego stanu i wyglądu jak Fortnite.

Przykładowo, na moim komputerze PUBG (Średnia grafika) chodzi w 60-70 FPS, podczas gdy Fortnite (Wysokie, 1080p) bez problemu wyciąga powyżej 100 FPS.

 • Grafika
  Porównując obie gry bez problemu możemy wskazać faworyta tego aspektu. Jest nim nikt inny jak Fornite! Bajkowa grafika, która wygląda jakby była wzięta prosto od Disneya prezentuje się świetnie. Poza dobrym wyglądem posiada jeszcze jedną ważną cechę, która czyni ją lepszą od PUBG’a, czyli stabilność. W porównaniu do PUBG, do grania w Fortnite nie potrzebujemy mocnego komputera. Mimo, że grafika wygląda na prawdę dobrze, to komputery większości z nas bez problemu uciągną tego BattleRoyala!

Przejdźmy w końcu do meritum tego artykułu, czyli do zmian w aktualizacji oznaczonej numerkiem 2.2.0

Odświeżona Mapa

Bezprecedensowo najważniejszą zmianą w tej aktualizacji jest odświeżona mapa! Twórcy nie chcieli być gorsi od Player Unknown’a i może nie wprowadzili oni całkiem nowej, oddzielnej mapy, ale bardziej zróżnicowali obecną, dodali do niej nowe lokacje i bardziej różnorodne biomy.

Bronie

Zmiany doczekały się także bronie

 • Usunięto karabin szturmowy z lunetą ze zrzutów zaopatrzenia.
 • Poprawiono lunetę do karabinu szturmowego.
  • Zmieniono stary celownik-strzałkę na bardziej nowoczesny wzór. Teraz łatwiej będzie stwierdzić, gdzie postać celuje i gdzie dokładnie znajduje się celownik.
 • Miejsce Śnieżkownika zajął normalny granatnik.
 • Odrobinę powiększono rozmiar granatu jako przedmiotu do podniesienia.

Rozgrywka

 • Od momentu wydania wersji 2.2.0 wyłączamy możliwość ostrzału sojuszników. Zmiana ta jest eksperymentalna i może zostać cofnięta. Po wydaniu aktualizacji będziemy uważnie śledzić skutki tej modyfikacji, więc prosimy o uwagi!
 • Gracze mogą teraz wycelować z broni od razu po wylądowaniu, jeśli przytrzymają przycisk celowania w czasie lotu.
 • Podniesienie przedmiotów nie ma już wyższego priorytetu niż reanimacja powalonych towarzyszy.
 • Puste skrzynie i metalowe latarnie nie będą już blokować budowy.
 • Rosnąca kukurydza teraz ulega zniszczeniu po otrzymaniu obrażeń.

Świat Gry

 • Na mapie dodano wiele nowych ciekawych miejsc, biomów i nie tylko!
 • Trawa i roślinność poruszają się teraz, gdy przechodzą przez nią gracze.
 • Dodano efekty przy wchodzeniu do wody i wychodzeniu z niej.
 • Dodano nowy efekt przetwarzania końcowego w sytuacjach, gdy kamera znajduje się pod wodą.
  • Teraz widok upodobni się do faktycznego widoku pod wodą i co za tym idzie, zasięg wzroku będzie ograniczony.

Po pełen opis wszystkich zmian zapraszam tutaj: https://www.fortnite.com/news/v-2-2-0-patch-notes.

Źródło: https://www.epicgames.com

WARTO PRZECZYTAĆ:

epic games store Darmowe gry z Epic Games Store będą wymagać uwierzytelnienia dwuetapowego
Epic Games Store jest dość kontrowersyjną platformą. Wiele graczy ma do niej urazę z powodu wykupywania czasowej ekskluzywności niektórych PC-towych premier, pojawiały się też pewne
Jaka jest najpopularniejsza gra na świecie? Sprawdźmy!
Jeśli miałbym powiedzieć, co jako gracz cenię sobie w życiu najbardziej, to fakt, że “granie w grę” stało się już pełnoprawnym hobby. Ta branża rozrywki
spotify Spotify pojawiło się w Epic Games Store, będą też kolejne aplikacje
Epic Games Store większość osób kojarzy zapewne z grami – w końcu to o nich mowa nawet w samej nazwie sklepu. Twórcy ewidentnie jednak chcą
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *