Fortnite powraca z nowym sezonem pełnym akcji i adrenaliny. Sezon 3 Rozdziału 5, nazwany „Kasacja”, przenosi graczy do postapokaliptycznego Pustkowia, gdzie czekają na nich nowe wyzwania, wrogowie i unikalne lokacje.

Inspirację Mad Maxem widać jak na dłoni

Jaka historia stoi za najnowszym sezonem popularnej produkcji Epica? W wyniku potężnej burzy piaskowej na południu wyspy powstał nowy biom – Pustkowie. To terytorium opanowali „Wojownicy Pustkowia”, banda bezwzględnych łupieżców, którzy są mistrzami w mechanice samochodowej.

Gracze będą musieli stawić czoła trzem głównym postaciom tej grupy: Maszynistce, Pani Ringu Szramie oraz Megalo Donowi, aby zdobyć ich medaliony i mityczną broń. Choć nie ma mowy o oficjalnej współpracy z Mad Maxem, zdecydowanie czuć tutaj taki klimat. Widać też inspirację Falloutem, który niedawno przeżył renesans dzięki popularnemu serialowi Amazon Prime.

Nowe lokacje, przedmioty i modyfikacje — w tym Nuka-Cola!

Pustkowie oferuje wiele nowych miejsc do odkrycia, takich jak Ryzykowna Rafineria, gdzie produkowane jest Nitro, Potworny Przyczółek będący bazą operacyjną Wojowników oraz Nitrodrom, stadion pełen samochodowych atrakcji. Mapę wyspy możecie obejrzeć poniżej.

fortnite kasacja mapa
Źródło: Epic Games

W grze pojawiają się także nowe przedmioty, takie jak Fontanny Nitro, Beczki z Nitro oraz Nitropięści, które zwiększają prędkość i moc ataku zarówno graczy, jak i ich pojazdów. W ramach współpracy z Bethesdą gracze będą mogli napić się regenerującej zdrowie Nuka-Coli, doskonale znanej fanom Fallouta.

fortnite nuka cola
Źródło: Epic Games

Gracze mogą teraz modyfikować swoje pojazdy, dodając wieżyczki z karabinem maszynowym lub granatnikiem, kolczaste zderzaki, pługi oraz kuloodporne opony. Nowością są także skrzynie naprawcze i stacje obsługi, które ułatwią utrzymanie pojazdów w dobrej kondycji.

Karnet bojowy pozwoli wypróbować Power Armour

W grze pojawiły się nowe i powracające bronie, takie jak strzelby, karabiny szturmowe oraz kusze. Wszystkie zostały dostosowane do nowego środowiska, oferując graczom jeszcze większą różnorodność w walce.

Wraz z kolejnym sezonem tradycyjnie udostępniono także karnet bojowy Kasacji, który umożliwia odblokowanie strojów inspirowanych Wojownikami Pustkowia oraz innymi postaciami. Awansując karnet, gracze mogą zdobyć dodatkowe nagrody, w szereg strojów (z czego jeden jest kolejnym elementem znanym z Fallouta), takich jak:

  • Maszynistka (odblokowana od razu)
  • Rdzychu
  • Strąk
  • Pani Ringu Szrama
  • Pancerz Wspomagany T-60, czyli słynny Power Armour
  • Barwna Bandziorka
  • Megalo Don.
fornite fallout
Źródło: Epic Games

Sezon 3 Rozdziału 5 Fortnite: Battle Royale – Kasacja będzie dostępny do 16 sierpnia 2024 roku. Tradycyjnie, na niektóre nowości trzeba będzie poczekać: znany z X-Menów Magneto trafi do gry w lipcu.

Źródło obrazka wyróżniającego: Epic Games

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jaka jest najpopularniejsza gra na świecie? Sprawdźmy!
Jeśli miałbym powiedzieć, co jako gracz cenię sobie w życiu najbardziej, to fakt, że “granie w grę” stało się już pełnoprawnym hobby. Ta branża rozrywki
spotify Spotify pojawiło się w Epic Games Store, będą też kolejne aplikacje
Epic Games Store większość osób kojarzy zapewne z grami – w końcu to o nich mowa nawet w samej nazwie sklepu. Twórcy ewidentnie jednak chcą
gta v za darmo GTA V Premium Edition za darmo w Epic Games Store
Epic Games Store gry za darmo rozdaje nie od dzisiaj, aby zachęcić nowych użytkowników do korzystania z platformy. Tym razem postanowiono udostępnić za darmo GTA
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *