Epic Games udostępniło właśnie Sezon 2 Rozdziału 5 Fortnite: Battle Royale – Wszechmocni i Śmiertelni! Tym razem przyjdzie nam grać jako bogowie z greckich mitów. Do dyspozycji graczy oddano liczne nowe lokalizacje, skórki i bronie.

Gracze zwiedzą świat Zeusa i spółki

W ramach najnowszego sezonu hitowej gry multiplayer możemy między innymi odwiedzić górę Olimp, przepłynąć przez Styks i zwiedzić zaświaty, które strzeże Cerber (tutaj w postaci humanoidalnej). Pojawiła się także arena o nazwie Wojownicze Włości, będąca domeną boga wojny — Aresa.

Wśród nowych broni pojawiły się grom Zeusa (który pozwala „wznieść się w powietrze i miotać błyskawice w swój cel”), strzelba Strażnik Bram (będąca w posiadaniu Cerbera), a także broń Aresa, Artemidy i Hadesa. Jednocześnie powróci szereg broni z poprzedniego sezonu (czyli sezonu 1 rozdziału 5), m.in. karabin szturmowy Nemezis i pistolet maszynowy Grom (k. seria).

Całość uzupełniają dwie modyfikacje: celownik termowizyjny i szybkościowy chwyt przedni, zwiększający prędkość ruchu w trakcie celowania. Ponadto gracze, którzy znajdą skrzydła Ikara, odblokują nowy tryb transportu: latanie. Trzeba jednak uważać, aby ich nie przegrzać!

Jest szereg strojów do odblokowania, w tym jedna niespodzianka

Zakup karnetu bojowego Wszechmocnych i Śmiertelnych, którego koszt wynosi 950 V-dolców, da możliwość odblokowania szeregu kluczowych postaci z greckiej mitologii. Gracze, którzy się na niego zdecydują, od razu będą mogli wcielić się w Cerbera, a w miarę postępów uzyskają także dostęp do skórek Afrodyty, Posejdona, Meduzy, Artemidy, Hadesa i Zeusa.

Jednocześnie Epic Games podkreśla, że „nie tylko bogowie słyną z władania żywiołami”. W związku z tym w dalszej części sezonu pojawi się także skórka… Korry z uniwersum Awatara!

fortnite sezon 2 rozdział 5
Źródło: Fortnite

Karnet bojowy Wszechmocnych i Śmiertelnych można awansować do 8 rano 24 maja 2024 roku, a więc jest trochę czasu, aby zdobyć wszystkie nagrody. Dajcie znać, co sądzicie o wszystkich tych nowościach od Epic Games!

Źródło obrazka wyróżniającego: Fortnite

WARTO PRZECZYTAĆ:

new world New World, MMORPG od Amazona, rozpocznie betatesty już w lipcu
New World od Amazona to jedno z najciekawiej zapowiadających się MMORPG tego roku. O tytule usłyszeliśmy już jakiś czas temu, a za niedługo rozpoczną się
overwatch 2 Overwatch 2 w pełni zastąpi “jedynkę”, która stanie się niegrywalna
Overwatch 2 zbliża się wielkimi krokami, więc pojawiają się pytania o to, co stanie się z “jedynką” z 2016 roku. Wszelkie wątpliwości rozwiał dyrektor gry
Najlepsze gry na dwie osoby na jednym komputerze – 7 propozycji Najlepsze gry na dwie osoby na jednym komputerze – 7 propozycji
Spędzanie długich godzin w świecie wirtualnej rozrywki to Twoja ulubiona forma relaksu, a najwięcej przyjemności czerpiesz z niej, gdy obok Ciebie zasiada młodszy brat, dziewczyna
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *