Data premiery nowej gry z cyklu God of War została ustalona na 9 listopada, a więc zostało nam do niej jeszcze kilka dni. Mimo tego God of War Ragnarok już zaczął bić rekordy – właśnie oficjalnie stał się najlepiej ocenioną grą od Sony na PS5.

God of War Ragnarok przegonił m.in. Demon’s Souls

9 listopada 2022 roku God of War Ragnarok stanie się dostępny dla graczy, ale krytycy mieli już oczywiście dostęp do tego tytułu od dłuższego czasu i wielu z nich zdążyło już wystawić temu tytułowi swoje recenzje.

W chwili tworzenia tego materiału wersja na PS5 zebrała już 117 recenzji, z których wyciągnięto średnią 94/100. Można więc powiedzieć, że Ragnarokowi naprawdę niewiele brakuje do perfekcji.

Dotychczasowym liderem wśród gier Sony na PlayStation 5 było Demon’s Souls z oceną 92/100. Dalej na liście najlepiej ocenianych tytułów znajdziemy The Last of Us: Part I, Ratchet & Clank: Rift Apart i Horizon Forbidden West (88/100), a także Ghost of Tsushima: Director’s Cut, Gran Turismo 7 czy Uncharted: Legacy of Thieves Collection (87 oczek).

Obecne top 10 zamykają Returnal (86) i Marvel’s Spider Man: Miles Morales (85), a przed premierą God of War Rangarok należało do niego także Astro’s Playbook (83/100 – obecnie jedenasta pozycja).

Nowy God of War znajduje się także na podium, jeśli chodzi o wszystkie gry wydane na PS5 w tym roku

94/100 to nie tylko najlepszy wynik w historii, jeśli chodzi o tytuły stworzone przez Sony Productions na PS5, ale też drugi najlepszy wynik gry dowolnego studia wypuszczonej na PlayStation 5 w tym roku. Lepszą oceną od krytyków (96/100) może pochwalić się tylko Elden Ring, więc naprawdę jest to spore osiągnięcie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę nie tylko PS5, ale też inne platformy, to w rankingu Metacritica pod względem ocen krytyków wyżej od nowego God of War uplasowały się także Portal Companion Collection (96/100, Switch) i Persona 5 Royal (95/100, PC i Xbox Series X).

Wciąż można jednak powiedzieć, że mamy do czynienia z jedną z najlepszych gier w tym roku (a według niektórych – nawet jedną z najlepszych gier ostatniej dekady, jeśli nie wszech czasów).

Co sądzicie o tym, że nowe dzieło Sony Productions zostało tak dobrze ocenione przez krytyków? Czekacie na God of War Ragnarok, a może jeszcze nie macie planów sięgać po ten tytuł? Dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

the last of us part 2 remastered Premiera The Last of Us Part 2 Remastered (PS5) już dzisiaj!
Z niektórymi grami tak jest, że czujemy do nich dużą sympatię, nawet jeśli od premiery minęło już sporo czasu. Jednym z takich tytułów z pewnością
Jak podłączyć PS4 do laptopa? Poradnik krok po kroku
Z naszego artykułu dowiesz się, jak podłączyć PS4 do laptopa. Dzięki temu możesz przenieść konsolę w inne miejsce bez konieczności zabierania telewizora czy monitora, które
telewizor do ps5 Jaki telewizor do PS5 lub Xbox Series wybrać? Ranking telewizorów do konsoli
Wraz z zakupem konsoli nowej generacji, często myślimy również o zmianie telewizora. W końcu dzięki nowemu wyświetlaczowi będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości dopiero co
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

1 Komentarz

  • Luxurski_pl, 7 listopada 2022 @ 04:16 Odpowiedz

    Już co raz bliżej 😌świeta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *