W pewnych kręgach pojawiła się teoria, że Nintendo Switch to świetna konsola dla dzieci. Słynny pstryczek jest tańszy niż najnowsze konsole ostatniej generacji, jest mniejszy, a gry są często kolorowe i bardzo przystępne. W końcu grę w Mario zrozumie każdy, nawet bez znajomości angielskiego.

W dodatku dzięki trybowi przenośnemu grające dziecko nie musi zajmować telewizora i będzie mieć zajęcie na długą podróż. A jeśli często podróżujecie, to można oszczędzić jeszcze więcej, decydując się na Nintendo Switch mini (Lite).

Czy warto wybrać Nintendo Switch dla dzieci? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Nintendo Switch gra dla dzieci – czym kierować się przy jej wyborze?

Zanim zaczniemy, wspomnijmy o jeszcze jednej rzeczy: nie będziemy rozstrzygać, czy to dobrze, czy źle, że dziecko będzie grać w gry. Decyzja należy do rodzica, a skoro tu jesteś drogi czytelniku, to najpewniej już podjąłeś decyzję lub się bardzo zastanawiasz. Portal Techpolska.pl jest gotowy ci w tym pomóc.

Czym tak właściwie jest gra dla dzieci? Ciężko to jednoznacznie określić, dla każdego ramy będą trochę inne, tak jak inne gry można brać pod uwagę w zależności od wieku dziecka. Postarajmy się podsumować, jaka powinna być Nintendo Switch gra dla dzieci:

 • Łatwa do zrozumienia, najlepiej po polsku.
 • Nie powinna być zbyt trudna, tak żeby dziecko się nie frustrowało.
 • Dobrze, żeby miała tryb kooperacyjny, tak, żeby rodzice mogli czasem pograć z dzieckiem.
 • Przyjemna dla oka.
 • Wciągająca – żeby dziecko nie chciało zbyt szybko następnej gry. Te w końcu nie należą do najtańszego hobby.

Jest jeszcze jedna złota zasada, czym się kierować przy wyborze Nintendo Switch gry dla dzieci. Zawsze przed zakupem sprawdźcie, co dokładnie sobie zażyczyło wasze dziecko. Uchroni was to od sporej ilości problemów.

Czy Nintendo Switch dla dzieci to dobry wybór?

Tak! Nintendo Switch ma w swojej ofercie wiele gier typowo dla dzieci niedostępnych na innych urządzeniach. Przyjrzyjmy się, jakie są zalety wyboru Nintendo Switch dla dzieci:

 1. Wartość edukacyjna: Wiele gier na Nintendo Switch zostało zaprojektowanych z myślą o rozrywce i edukacji. Mogą one pomóc dzieciom rozwinąć ważne umiejętności, takie jak rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie, kreatywność i koordynacja ręka-oko.
 2. Interakcje społeczne: Warto poszukać Nintendo Switch gry na 2 osoby, które pozwalają dzieciom grać z przyjaciółmi lub członkami rodziny. Promuje to interakcję społeczną i pracę zespołową.
 3. Aktywność fizyczna: Niektóre gry na Nintendo Switch, takie jak popularna seria “Just Dance”, zachęcają do aktywności fizycznej. Gry te wymagają od dzieci poruszania ciałem i podążania za układami tanecznymi, promując ćwiczenia i zdrowie fizyczne. Może się okazać, że domowe tańce bardziej zachęcą dziecko do ruchu niż lekcja WF w szkole.
 4. Tryb przenośny: Wspomniałem już o tym wcześniej. Może to pomóc zapewnić im rozrywkę podczas długich podróży samochodem lub podczas oczekiwania w miejscach takich jak gabinety lekarskie.
 5. Kontrola rodzicielska: Nintendo Switch posiada solidne funkcje kontroli rodzicielskiej, które pozwalają rodzicom ustawić limity czasu spędzanego przed ekranem, ograniczyć niektóre treści w grach i monitorować aktywność dziecka w grach. Pomaga to rodzicom zachować zdrową równowagę między grami i innymi zajęciami.

Nintendo Switch gry dla dzieci – polecane propozycje

Pewnie wielu z was szukało tego tekstu głównie po to. Mam nadzieję was nie zawieść!

Seria Mario

Nie można napisać o grach dla dzieci na Nintendo Switch, nie wspominając o Mario. Gry z tej serii są kolorowe i wciągające, a jednocześnie na tyle proste w zrozumieniu, że brak polskiej wersji językowej nie powinien być dla dziecka problemem. Podobnie jest z fabułą: ta się zawsze zaczyna i kończy na “uratuj księżniczkę”.

nintendo switch dla dzieci
Źródło: Nintendo

Wiele gier z tej serii będzie stanowiło świetne tytuły na początek przygody z grami i pomogą dziecku opanować podstawy koordynacji ruchowej w sterowaniu padem. Jednocześnie ich trudność powoli rośnie w trakcie gry, więc wyzwania nie będą się szybko nudzić. Prawie każda gra Mario ma wbudowany tryb kooperacyjny, dzięki czemu pogracie razem z dzieckiem.

Przykładowe tytuły:

 • Mario 3D World + Bowser’s Fury – świetna gra z krótkimi zamkniętymi mapami, których jest ponad sto.
 • Mario Odyssey. Trochę większe mapy i więcej swobodnego odkrywania.

Seria Pokemon

Kolejna seria, bez której nie można by traktować tego tekstu poważnie. Ukochane przez wszystkich kieszonkowe stworki polecają się już kolejnemu pokoleniu i możecie być pewni, że zapewnią waszym dzieciakom rozgrywki na wiele godzin… przynajmniej jeśli znają angielski. Gry to oczywiście dobry moment i pomoc przy nauce obcego języka, ale najmłodsi sobie mogą nie poradzić z grami z głównej serii. Na szczęście są też inne.

gry dla dzieci na nintendo switch
Źródło: Nintendo

Przykładowe tytuły:

 • Pokemon: Let’s Go, Pikachu! & Let’s Go, Eevee! – Trochę uproszczony remake pierwszej gry z serii, gdzie łapanie pokemonów odbywa się podobnie, jak w Pokemon Go.
 • Pokemon Legends: Arceus – open-world z pokemonami w rolach głównych. Łapanie jest również uproszczone.
 • Pokemon Snap – bardzo relaksująca gra, w której robicie zdjęcia pokemonom.

Na co uważać:

 • Pokemon Unite – darmowa gra online zbliżona do typu MOBA. Występują w niej mikropłatności.
 • Pokemon Sword & Shield, Pokemon Scarlet & Violet, Pokemon Brilliant Diamond & Shining Pearl – gry z głównej serii, które w rzeczywistości są pełnoprawnymi RPG i mogą być trudne na początek.

Czy warto wybrać Nintendo Switch dla dzieci? Podsumowanie

Gry to świetne hobby i nie ma powodu, żeby “chronić” przed nim dzieci. Na szczęście w dzisiejszych czasach wiemy już, że gry nie wywołują agresji, jak to jeszcze niedawno przekonywało starsze pokolenie. Z tego powodu Nintendo Switch dla dzieci to świetny materiał na pierwszą konsolę.

Dlaczego warto wybrać Nintendo Switch dla dzieci? Sprawdź poradnik z perspektywy rodzica i poznaj najlepsze na Nintendo Switch gry dla dzieci!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *