Nintendo Switch to konsola inna niż wszystkie. Nie trzeba się jednak jej bać – jest inna niż wszystkie w bardzo specyficzny, ale przede wszystkim pozytywny sposób. Nintendo to na dobrą sprawę prekursor konsol do gier, który już od wielu lat słynie z oryginalnych rozwiązań. Nie inaczej jest z Nintendo Switch, czyli popularnym „pstryczkiem”.

Nintendo Switch gry ma absolutnie fantastyczne. Wszystko ze względu na swoją budowę: jest to jednocześnie handheld i konsola, którą można podłączyć do telewizora. W obu przypadkach można od konsoli odłączyć joycony, czyli małe pady umieszczone po bokach. Te dzięki wbudowanym żyroskopom pozwalają na tworzenie gier ruchowych, do których nie trzeba (z reguły) żadnych dodatkowych akcesoriów, jak w przypadku innych konsol.

Jakie są gry na Nintendo Switch?

No właśnie. Cały koncept konsoli i odłączanych joyconów pozwala na tworzenie gier z mechanikami, które nie są dostępne na żadnej innej konsoli. Nie to jest jednak najważniejsze: Nintendo to przede wszystkim pokaźny zbiór tytułów ekskluzywnych, które nie są dostępne nigdzie indziej. Nintendo Switch gry to np. główna seria gier Pokemon, cała seria Mario Bros (i wszystkie spin offy), wszystkie gry spod znaku Zeldy… i wiele więcej.

Najlepsza gra na Nintendo Switch

Jaka jest najlepsza gra na Nintendo Switch? Moglibyśmy oczywiście skwitować takie pytanie bardzo ogólnym stwierdzeniem: „najlepsza gra na Nintendo Switch to ta, która najbardziej ci się podoba”. Śmiem jednak twierdzić, że jest przynajmniej kilka tytułów, które wielu fanów uznałoby za najlepszą grę na Nintendo Switch.

nintendo switch gra
Źródło: Nintendo

Przyjrzymy się im. Co można uznać, za najlepszą grę na Nintendo Switch?

 • Mario Odyssey. Wesoła platformówka ze świata Mario, która była jednym z system-sellerów na premierę Nintendo Switch. W grze wcielamy się oczywiście w znanego wszystkim hydraulika, który równie tradycyjnie musi uwolnić królewnę Peach z rąk Bowsera. Mario Odyssey, wykorzystuje wszelkie możliwości dane im przez wbudowane joycony i pozwala na sterowanie za pomocą całej gamy ruchów. Świetna pozycja nawet dla najmłodszych.
 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Pierwotnie wydana na Nintendo Wii, ale szybko trafiła na Switcha. Tytuł, który dla wielu będzie najlepszą grą na Nintendo Switch, a dla wielu czysto pomijalny. Czemu? BotW to typowy sandboxowy open-world, w którym nie ma za grosz fabuły, jest za to od groma (rzędu kilkuset) znajdziek, które dają prawie nieskończoną możliwość odkrywania mapy.
używane gry nintendo switch
Źródło: Nintendo

Fajne gry na Nintendo Switch

Wiemy już, co można uznać za najlepszą grę na Nintendo Switch. Jakie są inne fajne gry na Nintendo Switch? Ponownie chce się powiedzieć, że wszystkie gry to fajne gry na Nintendo Switch, ale skupmy się na konkretach.

Pokemon. Nie możemy napisać zestawienia fajne gry na Nintendo Switch, nie wspominając o pokemonach. Kieszonkowe stworki zna chyba każdy i również każdy je uwielbia. Poboczne gry pojawiały się na inne platformy, ale ich prawdziwy dom jest w rodzinie Nintendo. Na Nintendo Switch dostępne są przede wszystkim dwie ostatnie generacje, jak i remaster jednej starszej części.

Warto jednak pamiętać, że główne gry z serii to gigantyczne RPG, które mogą przytłoczyć rozmachem (liczba stworków dobija do tysiąca). Jeśli wolicie coś mniejszego na start, warto przyjrzeć się dwóm ostatnim tytułom na poniższej liście. Pierwszy to uproszczony remaster pierwszej generacji, który stosuje mechanikę łapania znaną z Pokemon Go. Ostatni tytuł jest podobny, z tą różnicą, że to tytuł open-world.

gra do nintendo switch
Źródło: Nintendo

Konkretne tytuły to:

 • Pokemon Sword & Shield.
 • Pokemon Scarlet & Violet.
 • Pokemon Brilliant Diamond & Shining Pearl.
 • Pokemon: Let’s Go, Pikachu! & Let’s Go, Eevee!
 • Pokemon Legends: Arceus

Jakie są inne fajne gry na Nintendo Switch? Nawet nie wiem, gdzie zacząć. Sprawdźcie następujące tytuły:

 • Mario 3D World + Bowser’s Fury (i ogólnie wszystkie gry z serii Mario).
 • Animal Crossing.
 • Seria Metroid.
 • Seria Fire Emblem.
 • Seria Bayonetta.
 • Seria Xenoblade Chronicles.
 • Seria Octopath Traveler.
jakie są gry na nintendo switch
Źródło: Nintendo

To oczywiście nie wszystkie gry na Nintendo Switch. Gry na 2 osoby przedstawiliśmy osobno.

Gry na Nintendo Switch — nowości

Jeżeli szukacie czegoś na prezent, warto sprawdzić Nintendo Switch gry nowości. W ten sposób macie większą szansę kupić prezent, który się nie powtórzy. Pamiętajcie, że gra grze nierówna, a ludzie mają różne gusta. Lepiej zapytać, jaką grę kupić i dać trafiony prezent niż silić się na niespodziankę.

fajne gry na nintendo switch
Źródło: Nintendo

Jakie są aktualne Nintendo Switch gry nowości?

 • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Bezpośrednia kontynuacja gry wymienionej na początku. Jeśli tamtej można nadać tytuł „Najlepsza gra na Nintendo Switch”, to pomyślcie, jakie wzięcie ma kontynuacja.
 • Super Mario Bros Wonder. Co prawda premiera dopiero w październiku, ale jeśli wam się nie spieszy, to idealny tytuł. To kolejna klasyczna platformówka z serii Mario, wykorzystująca najnowsze technologie.
najlepsza gra na nintendo switch
Źródło: Nintendo

Ile kosztują gry na Nintendo Switch?

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztują gry na Nintendo Switch, mam dla ciebie dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra wiadomość jest taka, że gry na Nintendo Switch nie są droższe od gier na inne konsole. Zła wiadomość jest taka, że oznacza to, że podstawowa cena to 60 dolarów, a coraz częściej 70 (czyli w przeliczeniu około 240-280 zł).

Na szczęście jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Większość gier w pudełkach można odsprzedać i odzyskać część pieniędzy.

Czy warto kupować używane gry na Nintendo Switch?

O ile nie zależy wam na możliwości odfoliowania pudełka lub kolekcjonerstwie opartym tylko na kupowaniu nowych gier, to warto to rozważyć. Czy warto kupować używane gry na Nintendo Switch? Raczej tak. Kartridże (czyli karty pamięci) się raczej nie psują, podobnie pudełka. W dodatku kupując grę osobiście, można ją łatwo sprawdzić na swojej konsoli, w końcu pstryczek jest przenośny.

Kupując używaną grę, warto jednak zwrócić uwagę, czy całość jest na kartridżu. Wiele wydań zbiorczych (np. Borderlands) na kartridżu miało pierwszą grę, a następne jako kod do wykorzystania. Kod można wykorzystać tylko raz, co sprawia, że taka gra nie będzie w pełni wartościowa.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu gry na konsolę Nintendo Switch?

W przypadku gier pudełkowych warto zwrócić uwagę, czy faktycznie dostaniecie grę na karcie pamięci. Coraz popularniejsze są wydania “kolekcjonerskie”, które w pudełku mają tylko kod do wykorzystania. Takiej gry nie można później odsprzedać. Warto również sprawdzić, czy gra ma język polski. Niestety to wciąż nie jest normą w przypadku gier na Nintendo Switch.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu online gry na konsolę na Nintendo Switch? Przede wszystkim, czy macie konto ustawione na dobry region (czyli ten, w którym mieszkacie). Gier kupionych online nie można zwracać i sprzedać.

Gry na Nintendo Switch – podsumowanie

Gra do Nintendo Switch to temat rzeka, o którym moglibyśmy jeszcze długo pisać i przekrzykiwać się, która gra jest lepsza. A wy, co sądzicie? Jaka jest wasza ulubiona Nintendo Switch gra? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *