H1Z1 (a w zasadzie Z1 Battle Royale, ponieważ obecnie pod taką nazwą występuje ten tytuł) to gra niezwykle kontrowersyjna. Przez lata swojego istnienia przechodziła różne gruntowne przemiany, które ostatecznie doprowadziły ją do statusu gry free-to-play o dość mieszanych opiniach. W praktyce oznacza to, że każdy może obecnie zapoznać się z nią za darmo i sam wyrobić sobie o niej opinię.

Zanim jednak się to zrobić, warto sprawdzić, jakie ma H1Z1 wymagania sprzętowe i zweryfikować, czy posiadane urządzenie (komputer/laptop gamingowy) je spełnia. Co prawda nie ryzykuje się, że kupi się grę i później nie będzie można w nią grać z powodu niespełniania wymagań… ale po co marnować czas na jej pobieranie i instalację, jeśli można w zaledwie kilka minut sprawdzić, czy w ogóle jest sens to robić? Zarówno minimalne, jak i zalecane wymagania tego tytułu znajdziecie poniżej – zapraszamy!

Wymagania H1Z1 – najważniejsze informacje

Wymagania sprzętowe H1Z1 (Z1 Battle Royale) to nic innego jak przykładowe konfiguracje, obejmujące m.in. procesor, kartę graficzną czy pamięć RAM. Nie trzeba oczywiście posiadać dokładnie tych samych komponentów, co te wymienione w wymaganiach, aby gra zadziałała.

Chodzi o to, aby dany PC posiadał komponenty o co najmniej tej samej wydajności – mogą to być zupełnie inne modele. W tym miejscu chcielibyśmy odesłać Was do materiału wyjaśniającego, jak sprawdzić parametry komputera. Informacje w nim zebrane mogą okazać się w tym przypadku (a także w wielu innych) bardzo pomocne.

wymagania sprzetowe z1 battle royale
Źródło: Daybreak

Wymagania minimalne

W pierwszej kolejności chcielibyśmy poruszyć temat wymagań minimalnych, a więc tych, które pomogą ustalić, czy będzie można płynnie grać w H1Z1 (Z1 Battle Royale) na niskich ustawieniach graficznych. Wymagania minimalne H1Z1 wyglądają tak:

System operacyjnyWindows 7, 8, 8.1, 10 (64-bitowy)
ProcesorIntel i5 Quad-Core
Pamięć RAM6 GB
Karta graficznaseria nVidia GeForce GTX 460 lub nowsza
Miejsce na dysku20 GB dostępnej przestrzeni
Karta dźwiękowakompatybilna z DirectX
DirectXwersja 10

Trzeba jednak pamiętać, że Z1 Battle Royale to przede wszystkim gra sieciowa. Oznacza to, że, aby grać bez lagów, nie wystarczy dobry komputer. Nie obejdzie się też bez szybkiego połączenia z Internetem (przy czym, z uwagi na niezbyt duże zainteresowanie tym tytułem w obecnej chwili, tak czy inaczej znalezienie partnerów do rozgrywki może okazać się problematyczne).

Wymagania zalecane

Wymagania zalecane to z kolei te, które odnoszą się do konfiguracji rekomendowanej dla gry na wysokich ustawieniach graficznych. Dobrze byłoby, gdyby komputer je spełniał, ale nawet, jeśli tak nie jest (a spełnia wymagania minimalne) tragedii nie będzie.

Co ciekawe, zalecane wymagania H1Z1 nie różnią się od minimalnych tak diametralnie, jak to czasem bywa w przypadku innych tytułów, chociaż niewątpliwie są od nich wyższe. Składają się na nie następujące elementy:

System operacyjnyWindows 7, 8, 8.1, 10 (64-bitowy)
ProcesorIntel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600
Pamięć RAM8 GB
Karta graficznaNVIDIA GeForce GTX 960 2 GB / AMD Radeon R7 370 2 GB lub nowsza
Miejsce na dysku20 GB dostępnej przestrzeni
Karta dźwiękowakompatybilna z DirectX
DirectXwersja 10

Z1 Battle Royale (H1Z1) ma bardzo złożoną historię

Skoro omówiliśmy już wymagania H1Z1, warto przy okazji pokrótce opowiedzieć historię transformacji tego tytułu, ponieważ jest ona stosunkowo ciekawa – i naprawdę kręta. Wszystko zaczęło się od premiery H1Z1 w early accessie na Steamie w 2015 roku. Zaledwie rok później zdecydowano się podzielić tę grę na dwa oddzielne tytuły, a mianowicie H1Z1: Just Survive oraz H1Z1: King of the Hill.

W 2017 roku H1Z1: Just Survive zmieniło nazwę na po prostu Just Survive, natomiast w przypadku drugiego tytułu porzucono dopisek “King of the Hill” i ponownie pozostało samo H1Z1. Tytuł wyszedł z wczesnego dostępu w 2018 roku, a w 2019 zmienił nazwę na Z1 Battle Royale. Jeśli zaś chodzi o Just Survive, to zostało ono porzucone w 2018. Krótko mówiąc, przemian, podziałów i połączeń było naprawdę wiele, a ostatecznie pozostaliśmy z jedną darmową grą battle royale.

h1z1 wymagania na pc
Źródło: Daybreak

Warto też wspomnieć, że przez pewien czas rozwojem tytułu zajęło się studio NantG Mobile, natomiast ostatecznie gra wróciła pod skrzydła oryginalnych autorów, czyli Daybreak Game Company.

W momencie tworzenia tego materiału ostatnia aktualizacja jest datowana na luty 2020, więc można z dużą dozą pewności powiedzieć, że Z1 Battle Royale ostatecznie okazało się nieudanym projektem i trudno się spodziewać, aby kiedyś powróciło do łask. Jeśli zastanawiacie się, co sądzą o nim krytycy i gracze, to opinie na temat wersji PC-towej na Metacriticu mówią same za siebie. Z1 Battle Royale otrzymało ocenę 70/100 od krytyków i 4.0/10 od graczy.

H1Z1 wymagania sprzętowe – podsumowanie

Wymagania H1Z1 nie są może zupełnie niskie, ale też trudno nazwać je wysokimi, więc dla wielu graczy powinny okazać się jak najbardziej akceptowalna. Jeśli dodamy do tego fakt, że obecnie gra ta (występująca aktualnie, jak już wspomniano, pod nazwą Z1 Battle Royale) działa w modelu free-to-play, w teorii warto się z nią zapoznać.

W praktyce ma ona mocno mieszane opinie i na rynku dostępnych jest wiele gier z kategorii battle royale, które spotkały się z lepszym przyjęciem. Ostateczna decyzja w zakresie tego, czy chcecie H1Z1 wypróbować, należy jednak oczywiście do Was – kto wie, może dla kogoś mimo wszystko ten tytuł będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli okaże się, że jednak nie, to właściwie i tak niczego się nie straci, poza ewentualnie odrobiną czasu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

world of warcraft wymagania Jaki PC jest potrzebny do WOW-a? World of Warcraft wymagania sprzętowe
World of Warlcraft to MMORPG, którego większości graczy zapewne nie trzeba przedstawiać, nawet, jeśli ktoś nie jest jego wielkim fanem. Nieprzerwanie od 2004 roku tytuł
syberia 3 wymagania Syberia 3 wymagania na Windowsa i macOS – wszystko, co musisz wiedzieć
Syberia to cykl przygodówek, o którym najprawdopodobniej większość fanów tego gatunku gier miała okazję usłyszeć, nawet, jeśli sama w niego nigdy jeszcze nie grała. W
elden ring wymagania Elden Ring wymagania minimalne i zalecane na PC – sprawdź!
Elden Ring miało premierę stosunkowo niedawno, a już zdążyło zapisać się w historii gier komputerowych. To świetnie przyjęty (i genialnie sprzedający się) tytuł, który potwierdził,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *