Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Nowa trylogia gier o Agencie 47 już się zakończyła i pojawia się okazjonalnie w niezłych zniżkach, więc to dobry moment, żeby się z nią zapoznać, jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji. Warte uwagi są zarówno nowsze odsłony, jak i jej pierwsza część, czyli nieco już wiekowy Hitman.

Wciąż jest to jednak gra grywalna i atrakcyjna wizualnie, a przy tym stosunkowo mało wymagająca sprzętowo, dzięki czemu świetnie sprawdzi się również u osób, które nie dysponują szczególnie mocnym sprzętem. Jednak jak sprawdzić, czy dany komputer lub laptop gamingowy sobie z tym tytułem poradzić? Najprościej będzie sprawdzić wymagania Hitmana, które przygotowali twórcy. Zebraliśmy je dla Was poniżej!

Hitman wymagania na PC – minimalne i zalecane

Hitman jest dostępny na wielu platformach, począwszy od Windowsa i macOS-a, przez Linuxa i SteamOS-a, po PS4 i Xbox One. O ile w przypadku konsol wymagania nie mają znaczenia, ponieważ gra jest przygotowana pod kątem konkretnego urządzenia, tak w przypadku Windowsów, macOS-ów, Linuxów i SteamOS-ów odgrywają one dużą rolę.

Dlatego też w jednym miejscu zgromadziliśmy wymagania Hitmana na wszystkie te systemy operacyjne, tak, aby każdy mógł szybko znaleźć interesujące go informacje.

hitman wymagania pc
Źródło: IO Interactive A/S

Microsoft Windows – wymagania Hitmana

Wymagania minimalne Hitmana na systemy Microsoft Windows przedstawiają się następująco:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7
Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

Z kolei wymagania zalecane wyglądają tak:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 64-bitowy Windows 8 (8.1) lub Windows 10
Procesor: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

macOS – wymagania sprzętowe

W przypadku urządzeń z systemem macOS, czyli MacBooków, iMaców i Maców Pro, minimalne wymagania Hitmana rysują się następująco (niestety wymagania zalecane nie zostały przez twórców udostępnione):

System operacyjny: macOS 10.14
Procesor: 2.0Ghz Intel Core i5
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna: 2GB AMD R9 M290, 2GB Nvidia 680MX (wymaga macOS-sa 10.13.4 lub nowszego), 1.5GB Intel Iris Graphics 540 (wymaga macOS-a 10.13.4 lub nowszego)
Miejsce na dysku: 81 GB dostępnej przestrzeni

Dla ułatwienia, twórcy przygotowali listę konkretnych modeli (i dat ich wydania), dla których zapewniają oficjalne wsparcie, a więc w przypadku których gra powinna chodzić bez problemu. Mianowicie wspierane są następujące urządzenia Apple:

  • wszystkie 13-calowe MacBook Pro wydane od 2016 roku
  • wszystkie 15-calowe MacBook Pro wydane od końca 2016 roku (według twórców MacBooki Pro z kartami graficznymi od AMD wydane w 2015 roku też powinny obsłużyć grę, ale nie na tyle dobrze, aby były oficjalnie wspierane)
  • wszystkie 21,5-calowe komputery iMac wydane od końca 2017 r.
  • wszystkie 27-calowe komputery iMac wydane od końca 2013 r. z kartą graficzną z 2 GB VRAM-u lub lepszą
  • wszystkie 15-calowe MacBook Pro wydane od 2016 r.
  • wszystkie komputery Mac Pro wydane od końca 2013 roku, a także modele z końca 2012 r. z kartami graficznymi Nvidia 680MX z 2 GB VRAM-u.

Jak widać, lista jest naprawdę długa i jeśli ktoś ma nawet kilkuletni sprzęt Apple, to mimo wszystko powinien być w stanie Hitmana bez większych trudności odpalić, niezależnie od tego, o jakim konkretnie urządzeniu mówimy.

Wymagania Hitmana na Linuxie i SteamOS

Wymagania minimalne Hitmana na Linuxa i SteamOS wyglądają tak:

System operacyjny: Ubuntu 16.04 lub Steam OS 2.0
Procesor: Intel Core i5-2500K/AMD FX-8350
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 680/AMD R9 270X lub lepsza
Miejsce na dysku: 81 GB dostępnej przestrzeni

Samo posiadanie odpowiednio mocnych podzespołów to jedno, natomiast twórcy podkreślają, że nie obejdzie się również bez odpowiednich sterowników. Dokładniej mówiąc, karty graficzne od Nvidii wymagają sterownika w wersji 375.26, a karty graficzne AMD sterownika MESA 13.0.3 lub nowszego. W momencie premiery gry oficjalnego wsparcia nie otrzymały natomiast kraty graficzne Intela.

Wymagania zalecane wyglądają z kolei tak:

System operacyjny: Ubuntu 17.04 lub Steam OS 2.0
Procesor: Intel Core i7 3770
Pamięć RAM: 16 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970/AMD R9 290 lub lepsza
Miejsce na dysku: 81 GB dostępnej przestrzeni

Co jeszcze dobrze wiedzieć o Hitmanie?

Hitman miał premierę 11 marca 2016 roku, natomiast w przypadku tego tytułu przyjęto nietypowy schemat wydawniczy – co jakiś czas w okresie od premiery do października 2016 pojawiały się nowe epizody, dostarczające spore dawki świeżej zawartości. Chociaż tytuł tego nie sugeruje (ponieważ gra miała być swego rodzaju nowym startem dla serii), to nie pierwsza, a już szósta odsłona cyklu o Agencie 47.

Gra spotkała się z na tyle dobrym przyjęciem (sporo mówią już oceny z Metacritica – Hitman dostał w wersji na PC notę 83/100 od krytyków i 7.5/10 od graczy, co jest niezłym wynikiem), że doczekała się sequela, a nawet dwóch. W listopadzie 2018 roku światło dzienne ujrzał Hitman 2, zaś Hitman 3 zadebiutował w styczniu 2021 roku. Cała ta trylogia występuje pod wspólną nazwą World of Assassination.

wymagania sprzętowe hitman
Źródło: IO Interactive A/S

Wymagania sprzętowe Hitmana – podsumowanie

Biorąc pod uwagę, że Hitman zadebiutował w 2016 roku, trudno byłoby spodziewać się po tej grze ogromnych wymagań sprzętowych. I faktycznie, nie należą one do najwyższych, w związku z czym wiele współczesnych PC/laptopów gamingowych (a także urządzeń od Apple) bez problemu odpali tę grę – i to niekoniecznie tylko na niskich wymaganiach graficznych.

Jednocześnie mimo relatywnie niskich wymagań Hitman jest grą naprawdę ładną, która dobrze się zestarzała, więc tytuł ten powinien dalej cieszyć oczy. Jeśli po zapoznaniu się z powyższymi wymaganiami wciąż nie jesteście pewni, czy Wasz sprzęt je spełnia, zalecamy skorzystanie z narzędzia typu Can You Run It.

Względnie można ręcznie porównać wymagania sprzętowe do specyfikacji swojego komputera/PC – w tym wypadku przydadzą się wskazówki zawarte w naszym artykule na temat tego, jak sprawdzić parametry komputera. W razie pojawienia się jakichś pytań (lub na przykład sugestii odnośnie do kolejnych materiałów) zapraszamy do sekcji komentarzy!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *