Jaki producent przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o branży telefonów komórkowych? Samsung, Apple, Nokia… Wielu z nas jednak zapomina o firmie, która – jak się ostatnio okazało – jest drugim największym producentem smartfonów na rynku. O kim mowa?

Jak donosi w swoim raporcie Counterpoint, Huawei wyprzedził niedawno Apple pod względem liczby produkowanych smartfonów na świecie. Jak łatwo się jednak przekonać, gigant z Cupertino wciąż pozostaje liderem SPRZEDAŻY telefonów. Co ciekawe, zaraz za nim plasują sie Oppo, Samsung i Xiaomi. Zaskoczeni? Zdaje mi się, że z każdym rokiem ogromne wyniki mało znanych w naszym kraju marek dziwią coraz mniej.

Nikt nie próżnuje

Lada moment na sklepowe półki trafią nowe iPhone’y. Tuż po nich – w październiku – na rynku pojawi się Huawei Mate 10. Który z gigantów poradzi sobie lepiej w ostatnim kwartale 2017 roku? Może się okazać, że… Samsung.

Po spojrzeniu na powyższy wykres możemy być pewni jednego – w produkcji urządzeń mobilnych koreańczycy dominują bardzo pewnie. Przecież na rynek wypuścili już setki produktów tej kategorii. Mimo, że ich najnowszy twór – Galaxy Note 8 – trafił do sprzedaży już dobrych kilka chwil temu, to wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Szykuje się naprawdę ciekawe zakończenie roku. Przynajmniej w tabelkach i na wykresach.

Źródło: gadgets.ndtv.com | GSMArena | consumer.huawei.com

 

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *