“Najlepszy gamingowy procesor do laptopów jaki kiedykolwiek stworzono” – tak producent zapowiada wprowadzenie najmocniejszych procesorów serii i9 do komputerów przenośnych.

Odkąd Intel przedstawił w zeszłym roku swój pierwszy procesor Core i9 na komputery stacjonarne, było tylko kwestią czasu, zanim firma wprowadzi tę serię także do laptopów. Dzisiaj Intel ogłasza swój pierwszy Core i9 dla laptopów, który jest “najlepszym procesorem do gier i tworzenia dla laptopów, jaki kiedykolwiek zbudował Intel”.

Core i9-8950HK

Najnowocześniejszy model, który jest dziś dostępny, to Intel Core i9-8950HK, który może osiągnąć prędkość do 4,8 GHz z turbo doładowaniem i jest pierwszym mobilnym procesorem Intel oferującym sześć rdzeni i 12 wątków. Intel twierdzi, że przekłada się to na zwiększenie prędkości nawet o 29% w porównaniu z poprzednimi układami Intel z siódmej generacji, z 41-procentową poprawą w grach i nawet o 59% szybszą edycją wideo 4K.

Ulepszone także i5, i7 Cofee Lake

Wraz z procesorami Core i9 Intel ogłasza także procesory i5 i i7 dla laptopów, które będą również oparte na firmowej architekturze 14nm ++ (znanej jako Coffee Lake) zamiast pierwszej wersji ósmej generacji układów Kaby Lake R, które były ulepszoną wersją tej samej architektury 14nm + procesorów siódmej generacji.

W przeciwieństwie do wcześniejszych układów ósmej generacji (będących częścią serii U procesorów Intela), nowe Coffee Lake i9, i7 i i5 należą do serii H (wraz ze współpracą Intela z AMD na hybrydowym Radeonie RX Vega M ze zintegrowanym GPU). Podczas gdy procesory Radeon RX Vega M przeznaczone są dla cieńszych i lżejszych laptopów dla firm chcących ograniczyć przestrzeń, nowe Coffee Lake są zaprojektowane dla najlepszych komputerów (prawdopodobnie z mocniejszymi oddzielnymi kartami graficznymi), gdzie liczy się tylko moc obliczeniowa.

Obsługa pamięci Intel Optane

Wraz z nowymi chipami Coffee Lake, Intel dodaje obsługę swojej pamięci Optane zarówno do mobilnych, jak i stacjonarnych układów ósmej generacji, co powinno pomóc zwiększyć prędkości w porównaniu z tradycyjnymi systemami pamięci. Firma Intel wprowadza także nowe znaczki Core i5 +, i7 + i i9 +, które mają pokazać, że nowe komputery mają zarówno nowe procesory Intel, jak i pamięć Optane.

WARTO PRZECZYTAĆ:

1.pl – notebooki na najwyższym poziomie 1.pl – notebooki na najwyższym poziomie
Zakup idealnego notebooka nie zawsze jest prostym zadaniem. Warto więc znaleźć sklep, który oferuje fachowe doradztwo i dodatkowe korzyści. Co znajdziemy w sklepie internetowym 1.pl?
Najlepsze laptopy do gier w 2019 roku - który wybrać? Najlepsze laptopy do gier w 2019 roku – który wybrać?
Laptop do gier dla niektórych może zabrzmieć jak oksymoron. W końcu do gier przeznaczone są w dużej mierze komputery osobiste, a w laptopach chodzi o
jak zadbać o laptopa Jak zadbać o żywotność laptopa?
Laptopy nie są tak wytrzymałe, jak komputery osobiste – ciągle je przenosimy, przechowujemy w różnych miejscach, zamykamy i otwieramy. Mają tendencję do szybszego psucia się,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *