„Karta” e-SIM jest jedną z największych zmian na rynku sieci komórkowych i smartfonów. Nie wymaga dopasowywania jej rozmiaru do slotu SIM w telefonie, tablecie czy smartwatchu. Pozwala na korzystanie z jednego numeru na kilku urządzeniach, a także zwiększa bezpieczeństwo sprzętów, ułatwiając ich namierzanie. A jak działa e-SIM? Co sprawia, że ma aż tak wiele zalet? Wyjaśniamy!

Karta e-SIM – co to jest i jak działa?

Choć e-SIM nazywa się dla ułatwienia „kartą”, to w rzeczywistości jest niewielkim modułem wbudowanym na stałe w smartfon, smartwatch lub tablet. Chip ma rozmiar zbliżony do karty nano-SIM. Służy do tego samego, co tradycyjna SIM-ka wkładana do slotu w telefonie.

Do modułu przypisywany jest numer telefonu oraz usługi komórkowe – wszystko w wersji cyfrowej. Umożliwia tym samym wykonywanie i odbieranie połączeń, a także wysyłanie i otrzymywanie SMS-ów, MMS-ów czy korzystanie z internetu mobilnego. e-SIM to zatem w pełni wirtualna karta SIM, której nie umieszcza się fizycznie w telefonie, tylko „wgrywa” się ją w urządzenie.

  • e-SIM w Orange Flex

e-SIM Orange to pierwsza oferta kart wirtualnych w Polsce dla klientów indywidualnych i biznesowych. Operator umożliwia przekształcenie obecnego numeru przypisanego do fizycznej karty w jego wersję cyfrową. A jak najłatwiej uzyskać e-SIM w Orange?

Jedną z ciekawszych dróg zdobycia karty cyfrowej jest skorzystanie z Orange Flex. W tym przypadku e-SIM zamawia się przez aplikację mobilną – dokładnie tak jak wszystkie pozostałe usługi. Można zrobić to albo podczas dołączania do Orange Flex, albo już w trakcie korzystania z oferty. Po prostu zamawiasz e-SIM w aplikacji mobilnej za 0 zł, tam też aktywujesz – i gotowe. Całość trwa dosłownie chwilę!

e-SIM – jakie są zalety wirtualnej karty SIM?

Podstawową zaletą e-SIM jest możliwość korzystania z jednego numeru na kilku urządzeniach – i kilku numerów na jednym urządzeniu. Brzmi zawile? W rzeczywistości sprawa jest bardzo prosta!

  • Uniwersalność
    • Dzięki temu, że zamawiasz cyfrową kartę, możesz ją „zainstalować” zarówno na swoim smartfonie, jak i zegarku. Wystarczy domówić dodatkowy pakiet informacji, które zostaną zapisane w chipie drugiego urządzenia. Będziesz zatem w kontakcie nawet gdy zapomnisz telefonu z samochodu. Oczywiście i smartfon, i smartwatch muszą być wyposażone w moduł e-SIM. Działa to również w drugą stronę, czyli do jednego modułu możesz przypisać kilka numerów – np. prywatny i służbowy na tym samym telefonie.

Oszczędność

  • e-SIM w Orange Flex ukazuje kolejną ogromną zaletę: oszczędność czasu. By otrzymać nowy numer, nie musisz iść do salonu lub sklepu, żeby kupić kartę SIM – czy nawet czekać na kuriera. Otwierasz apkę, wybierasz e-SIM, instalujesz – i gotowe!

Bezpieczeństwo

  • Co ważne, e-SIM Flex to również zwiększone bezpieczeństwo Twoich urządzeń mobilnych. Gdyby któreś z nich zostało skradzione, złodziej mógłby zdjąć część zabezpieczeń, wyjmując kartę SIM. To przy okazji utrudnia lokalizację sprzętu. e-SIM nie będzie w stanie usunąć!
  • Karta e-SIM to zatem całe mnóstwo korzyści. Numer i usługi komórkowe w takiej postaci dają Ci dużo większą elastyczność oraz swobodę. Docenisz je zarówno jako użytkownik prywatny, jak i przedsiębiorca!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak włączyć mms w iphone Jak włączyć MMS w iPhone?
Jeszcze nie tak dawno MMSy były jedyną możliwością na podzielenie się z rozmówcą multimediami. Jednak dziś, kiedy mamy dostęp do wielu innych funkcjonalności z racji
wi-fi calling Wi-Fi Calling i voLTE na iOS oraz Android – co warto wiedzieć?
Połączenia głosowe są dostępne standardowo przez sieć telefoniczną. Mimo wszystko nie jest to jedyne rozwiązanie. Warto wiedzieć, że voWiFi oraz voLTE to naprawdę ciekawe technologie,
pkp intercity Pasażerowie będą zadowoleni – skończą się problemy z zasięgiem w pociągach!
Jeśli często podróżujesz polskimi pociągami, to pewnie nieraz narzekałeś na problemy z zasięgiem w tym środku transportu. Ten zwyczajnie często zanikał, a to spory problem,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *