Chcecie zapisać sobie jakąś rozmowę, aby móc do niej w każdym momencie wrócić, na przykład w przypadku, kiedy czegoś zapomnicie? Możecie w takich przypadkach zastanawiać się, jak nagrać rozmowę telefoniczną. Domyślnie nie wszystkie smartfony mają taką opcję, ale można ten problem bardzo łatwo i szybko rozwiązać – do tego całkowicie za darmo.

Jednocześnie przypominamy, że nagrywanie rozmów telefonicznych bez zgody rozmówcy w niektórych przypadkach może być niezgodne z prawem. Dużo tutaj zależy m.in. od tego, czy dzwonimy jako osoba prywatna, czy ze względów biznesowych. Jednak nie to jest motywem przewodnim tego artykułu, więc nie będziemy się w to zagłębiać, a zajmiemy się konkretnie tym, jak nagrać rozmowę. Zapraszamy!

Jak nagrać rozmowę telefoniczną?

Jak wspomniano już pokrótce powyżej, odpowiedź na pytanie, jak nagrać rozmowę telefoniczną jest banalnie prosta. Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację, stworzoną konkretnie w tym celu. Póki co domyślne aplikacje do wykonywania rozmów same z siebie jeszcze funkcji nagrywania nie wspierają w absolutnie wszystkich smartfonach, więc niekiedy trzeba skorzystać z zewnętrznego narzędzia.

Aplikacje do nagrywania rozmów telefonicznych można znaleźć w sklepie Google Play (jeśli interesuje nas nagrywanie rozmów Android) lub w App Store (w przypadku, kiedy chodzi nam o nagrywanie rozmów iPhone). Mogą się one różnić w kwestii interfejsu, łatwości obsługi czy ilości dostępnych funkcji, ale ich podstawowe działanie jest w dużej mierze bardzo podobne.

Zazwyczaj wystarczy wstępnie skonfigurować aplikację, a następnie, w zależności od jej możliwości i wybranych przez nas opcji, będziemy mogli ręcznie rozpocząć nagrywanie danej rozmowy bądź nagrywanie będzie rozpoczynać się automatycznie przy każdym połączeniu (dzięki czemu nie pominiemy przypadkiem żadnej rozmowy).

Trzeba jednak wskazać, że Google począwszy od Androida 8.1 zaczęło mocno utrudniać nagrywanie rozmów i w przypadku niektórych smartfonów nawet aplikacje do nagrywania mogą nie pomóc (i np. nagrywać tylko nasz głos, a głos rozmówcy już nie).

Niektóre aplikacje obchodzą te ograniczenia w sprytny sposób, na przykład prosząc o przełączenie rozmowy w tryb głośnomówiący i potem nagrywając dźwięk z naszego otoczenia, a więc m.in. słowa nasze i rozmówców.

Inne zaś działają jeszcze inaczej i wykorzystują różne sztuczki, aby nagrywać rozmowy bez głośnika (ale może być konieczne na przykład zrootowanie smartfona – wiele tutaj zależy od posiadanej wersji Androida). Warto więc wypróbować kilka różnych, jeśli pierwsza czy nawet druga nie okazała się w naszym przypadku skuteczna.

Nagrywanie rozmów Android – najlepsze aplikacje

Wiemy już, jak nagrywać rozmowy telefoniczne, ale chcielibyśmy jeszcze podać Wam kilka konkretnych przykładów aplikacji, które umożliwiają nagrywanie rozmów telefonicznych. Opcji do wyboru jest sporo, aczkolwiek różnice pomiędzy poszczególnymi aplikacjami bywają znaczące, więc nie warto wybierać narzędzia do nagrywania na chybił-trafił.

Wśród najpopularniejszych i najskuteczniejszych aplikacji do nagrywania rozmów telefonicznych można wymienić:

  • Call Recorder – Cube ACR,
  • Automatic Call Recorder
  • Call Recorder – ACR
  • Call Recorder Automatic.

Są to aplikacje darmowe, ale oferują one wersje premium/możliwość dopłacenia wewnątrz aplikacji po to, aby odblokować dodatkowe funkcje lub pozbyć się reklam. Zanim jednak za cokolwiek zapłacimy, warto sprawdzić w wersji bezpłatnej, czy nagrywanie w ogóle będzie działało – jak wspomnieliśmy, bywa z tym różnie, zwłaszcza w przypadku nowszych smartfonów.

Jeśli wszystko zawiedzie, zawsze zostaje po prostu włączenie głośnika podczas rozmowy i użycie innego telefonu, mikrofonu lub aparatu, aby nagrać dźwięki z otoczenia. Nie jest to najwygodniejsza opcja, ale niestety – Google niekiedy nie daje innej opcji.

Nagrywanie rozmów telefonicznych – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak nagrać rozmowę telefoniczną jest dość prosta. Każdy może skorzystać z takiej opcji – wystarczy pobrać odpowiednią aplikację ze sklepu Google Play (bądź App Store), skonfigurować ją i gotowe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nagrywanie rozmów telefonicznych to złożona kwestia pod względem prawnym i należy dobrze się nad takim rozwiązaniem zastanowić.

Korzystając z okazji chcielibyśmy przypomnieć, że to nie jedyny nasz artykuł o tematyce powiązanej z telefonią komórkową. Jakiś czas temu tłumaczyliśmy, czym jest Dual SIM Standby, a także omawialiśmy, jak przenieść kontakty na kartę SIM. Jeśli macie jakieś pomysły na kolejne poradniki, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *