Po zakupie nowego telefonu “prosto z pudełka” nie możemy zazwyczaj od razu zapomnieć o starym. Nie obejdzie się bez przenoszenia między urządzeniami najważniejszych plików, na przykład zdjęć i filmików, a także kontaktów. Wartą uwagi opcją jest wyeksportowanie kontaktów z telefonu na kartę SIM – dzięki temu niezależnie, do jakiego urządzenia tę kartę włożymy, od razu będziemy mieli dostęp do wszystkich zapisanych numerów. Tylko jak przenieść kontakty na kartę SIM? Czy jest to trudne?

Nie ma powodu do obaw – jeśli wie się, gdzie szukać, odpowiedź na pytanie, jak skopiować kontakty na SIM okazuje się banalna. Cały ten proces wytłumaczymy krok po kroku poniżej. Przy okazji wyjaśnimy również, jak zaimportować kontakty z karty SIM na telefon. Zapraszamy!

Jak przenieść kontakty na kartę SIM? Praktyczny poradnik

Kto w tych czasach zna numery telefonu znajomych czy rodziny na pamięć, nie mówiąc o na przykład numerach współpracowników? Dlatego też przy zmianie smartfona eksport kontaktów to podstawa. Bez niepotrzebnego przedłużania, oto, jak przenieść kontakty na kartę SIM:

  1. Otwórz aplikację “Kontakty” na telefonie.
  2. Naciśnij na trzy poziome kreski w lewym górnym rogu.
  3. Stuknij w “Ustawienia”.
  4. Zjedź w dół i przyciśnij przycisk “Eksportuj”.
  5. Zaznacz, z jakich źródeł mają zostać wyeksportowane kontakty (np. pamięć telefonu, konto Google), przejdź dalej i wybierz, aby zostały wyeksportowane do karty SIM.

W tym miejscu możesz także wyeksportować kontakty do pliku .vcf. W tym przypadku taki plik należy potem przenieść ze starego telefonu na nowy, a następnie wejść do ustawień w aplikacji “Kontakty” na nowym telefonie, wybrać “Importuj”, a potem import z pliku. Konieczne będzie wskazanie, gdzie plik został zapisany na nowym sprzęcie.

Po wyeksportowaniu kontaktów na kartę SIM, wystarczy włożyć ją do nowego telefonu. Później można za pomocą wspomnianej powyżej opcji “Importuj” zapisać dodatkowo kontakty z karty SIM na telefonie lub koncie Google.

Jak zapisać kontakty na karcie SIM – podsumowanie

Wiecie już, jak przenieść kontakty na kartę SIM (a także, jak później zaimportować je na swój nowy telefon), więc nie pozostało nam nic innego, jak zakończyć ten poradnik. Jak widać, cały ten proces jest bardzo prosty i szybki. Warto też wiedzieć, że istnieją pewne alternatywy do eksportowania kontaktów na kartę SIM – można zamiast tego na przykład zsynchronizować je z kontem Google i po prostu zalogować się na to samo konto na nowym telefonie decyzja należy do Was.

Jeśli spodobał się Wam ten artykuł, być może trafi w Wasze gusta również poradnik dotyczący tego, jak sprawdzić czy telefon ma simlocka. Swego czasu tłumaczyliśmy także, czym jest dual SIM standby, co również jest ciekawym tematem. Koniecznie dajcie nam znać, w przypadku, gdybyście mieli pomysły na kolejne kwestie którymi powinniśmy się zająć!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *