Wiele osób zna ten koszmar, w którym zapomina się hasła lub PIN-u do telefonu. W pośpiechu jesteśmy w stanie wpisać zły kod, który może w ogóle zablokować nam dostęp do zawartości smartfonu. Bezpieczeństwo to podstawa, jednak co zrobić, kiedy to my jako właściciele telefonów, do których zawartości próbujemy się dostać, nagle zapomnieliśmy hasła? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, zapoznaj się z poniższym materiałem.

Blokada telefonu – dlaczego jest potrzebna?

W smartfonach bardzo często przetrzymujemy bardzo ważne informacje, dotyczące m.in. kontaktów do naszych bliskich, pocztę mailową, aplikacje bankowe, karty płatnicze i o wiele więcej. Oszuści tylko czekają na to, aby móc dostać się do naszych danych, aby np. wyłudzić pieniądze lub je po prostu wykraść. Dzięki blokadzie nałożonej na telefon, możemy zadbać o ochronę swojej prywatności.

Możliwości odblokowania telefonu jest naprawdę wiele. Zalicza się do nich m.in.:

 • PIN.
 • Hasło składające się z liter lub numerów.
 • Odcisk palca.
 • Rozpoznawanie twarzy.
 • Wzór blokujący ekran.
 • Rozpoznawanie głosu, urządzeń lub miejsc – tzw. technologia Smart Lock.

Na telefonach może istnieć kilka opcji, dzięki którym możemy odblokować telefon.

Co zrobić, jeśli nie pamiętamy hasła lub PIN-u do telefonu?

Na szczęście istnieje kilka opcji, dzięki którym można odblokować telefon, choć nie każda będzie działa na każdym modelu smartfonu. Dlatego warto prześledzić kilka możliwości i wypróbować je na swoim sprzęcie.

Odblokowanie telefonu za pomocą konta Google

Opcję tą posiadają starsze modele telefonów z systemem Android 4.4 lub starszym. Oznacza to, że za pomocą konta Google, które zostało sparowane z Twoim smartfonem, możesz odblokować urządzenie bez konieczności wpisywania PIN-u lub hasła. Twój telefon nie może być nowszy niż modele z 2013 roku i nie powinien być aktualizowany.

Aby odblokować telefon za pomocą tej metody, wystarczy wpisać kilka razy niezgodny kod, po czym na ekranie smartfonu wyświetli się informacja, w której zostaniesz poproszony o podanie hasła Google. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, wówczas sprzęt poprosi o wybranie innej metody zabezpieczenia lub wybranie innego hasła. 

Program do odblokowania telefonu

Jeśli posiadasz telefon z systemem Android, możesz również skorzystać z dedykowanego programu do odblokowywania smartfonu. Do wyboru masz kilka opcji:

 • iSeePassword – dedykowany dla smartfonów LG i Samsung.
 • Android Lock Screen Removal – może być użyty w przypadku wszystkich smartfonów z systemem Android. Umożliwia zdjęcie blokady z czytnika linii papilarnych, haseł numerycznych i tekstowych, wzorów blokady i PIN-ów.
 • TunesBro – obsługuje większą część smartfonów wyposażonych w system Android.
 • Dr. Fone Unlock – działa tak samo jak narzędzie Android Lock Screen Removal, jednak nie współpracuje z wszystkimi smartfonami z systemem Android. Warto wiedzieć, że jest to płatny program, a jego użycie może doprowadzić do utraty gwarancji na sprzęt.
 • Menedżer urządzeń Android – może pomóc w odblokowaniu telefonu z systemem Android. Pozwala również na dodatkowe zabezpieczenia telefonu.

Jak odblokować telefon, jeśli nie znasz hasła lub PIN-u programy .png

Jeżeli żadna z powyższych funkcjonalności nie zadziała, pozostaje Ci twardy reset urządzenia. W tym celu:

 • Przytrzymaj przycisk zwiększania głośności i Power. W niektórych modelach do tej kombinacji należy dodać jeszcze przycisk Home.
 • Zostaniesz przeniesiony do trybu awaryjnego, w którym znajduje się menu.
 • Zjeżdżając w dół, za pomocą przycisków głośności, wybierz z niego komendę „Wipe data/ factory reset” klikając przycisk Power i potwierdź wybierając kafel „Yes”.
 • Następnie dojdzie do zresetowania Twojego telefonu i wyboru nowego hasła. Urządzenie poprosi Cię również o nadanie nowych ustawień w telefonie. 
 • Jeśli na ekranie wyświetli się znów ekran awaryjny, wybierz komendę „Rebot system now”, a smartfon uruchomi się ponownie.

Find My Mobile – funkcja dedykowana dla telefonów Samsung

Jeżeli jesteś użytkownikiem telefonu marki Samsung, możesz skorzystać z jeszcze jednej opcji na odblokowanie telefonu. Warunek jest jeden – powinieneś mieć skonfigurowane konto Samsung i włączoną opcję „Find My Mobile”. W przypadku, gdy ta funkcjonalność została włączona na Twoim smartfonie, możesz wejść na stronę findmymobile.samsung.com, zalogować się na konto i kliknąć opcję „Znajdź”. Jedną z opcji, która dostępna jest na liście, jest „Odblokować urządzenie”. Kliknij więc ten kafel i ciesz się zdjęciem blokady.

Jak zdjąć blokadę z iPhona?

Odblokowanie iPhone’a bez hasła jest dość trudnym zadaniem, ponieważ firma Apple bardzo chroni swoje urządzenia przed sytuacjami, w których telefon mógłby wpaść w niepowołane ręce. Jednym ze sposobów na złamanie hasła w iPhonie jest wprowadzenie go w tryb awaryjny. Należy jednak pamiętać, że zadanie to będzie wyglądać nieco inaczej w przypadku różnych modeli. Co więc należy zrobić?

 • W pierwszej kolejności wyłącz iPhona.
 • Podłącz telefon do urządzenia Apple np. Maca i w zależności od modelu smartfonu, wciśnij jeden z wymienionych poniżej przycisków:
 • Początek – w modelach pierwszej generacji – iPhone SE i iPhone 6s i starszych.
 • Zmniejszenia głośności – w modelach iPhone 7 i iPhone 7 Plus.
 • Boczny – w modelach iPhone SE drugiej generacji, iPhone 8 i 8 Plus a także iPhone X i nowszych.
 • Otwórz aplikację iTunes i kliknij kafel „Odtwórz z backupu iTunes”, który zostanie wyświetlony na ekranie urządzenia.
 • Wybierz kopię zapasową i zaczekaj, aż telefon ukończy zadanie.
 • Po wszystkim możesz odłączyć sprzęt do komputera i rozpocząć proces jego konfiguracji.

Jeżeli jednak nie posiadasz kopii zapasowej swojego iPhone’a, po podłączeniu sprzętu do Maca i wybraniu aplikacji iTunes, kliknij opcję „Odtwórz”. Poskutkuje to pobraniem i instalacją nowego oprogramowania na Twój telefon. Po wykonaniu zadania smartfon będzie posiadał całkowicie czysty system. Opcja ta jest najbardziej radykalna, dlatego nie warto zapominać swojego kodu do telefon.

Find My iPhone

Jeśli w Twoim iPhonie włączona była funkcja „Find My iPhone”, zaloguj się na iCloud i wybierz z listy smartfon, który chcesz odblokować. Pamiętaj jednak, że jest to ostateczne rozwiązanie, ponieważ zostaną wyczyszczone wszystkie ustawienia i dane. Kopia zapasowa może zostać przywrócona dzięki iCloud lub iTunes, jeżeli wcześniej została przez Ciebie wykonana. 

Udaj się do serwisu GSM

Jeżeli nie chcesz samodzielnie podjąć się odblokowywania telefonu, zawsze możesz pójść do serwisu GSM, który umożliwi Ci odblokowanie smartfonu, w niektórych przypadkach, nawet bez usuwania danych z urządzenia.

Co zrobić, jeśli doszło do blokady karty SIM?

W wielu przypadkach, podczas próby odblokowania ekranu, dochodzi do zablokowania karty SIM, przez kilkukrotne wpisanie złego PIN-u. Wówczas urządzenie poprosi o wprowadzenie kodu PUK, który szybko odblokuje telefon. Numer ten można znaleźć na opakowaniu od karty SIM. Jeśli jednak nie posiadasz kodu PUK, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do salonu GSM, gdzie specjaliści szybko pomogą Ci odzyskać dostęp do telefonu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

 • angelika, 27 lutego 2024 @ 11:11 Odpowiedz

  dzien dobry chcialam tylko powiedziec ze nie pamiedzm pni do odblokowanej aplikacj whatsapp tej aplikaci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *