W zamierzchłych czasach, gdy stały dostęp do internetu w Polsce nie był jeszcze normą, śmieszne filmiki i obrazki (wtedy nienazywane jeszcze “memami”) przekazywało się między sobą na płytach lub dyskietkach, a następnie kopiowano na dyski komputerowe, do własnych kolekcji. Wtedy byliśmy oczywiście mocno ograniczeni ilością miejsca na dysku.

Po co pobierać filmy z Pinteresta?

Wszystko to odeszło w niepamięć z rozwojem internetu oraz upowszechnieniem trzymania danych w chmurze – powstało wręcz wiele portali, które służą właśnie do tego: do “trzymania” wszystkiego w internecie.

Najlepszym i najbardziej znanym przykładem jest YouTube, który pozwala na dostęp do każdego filmiku, w każdym momencie, z każdego miejsca na ziemi. Musisz jedynie wiedzieć jak go znaleźć. I prawdopodobnie właśnie to sprawiło, że część użytkowników najważniejsze dla siebie filmy wciąż woli zapisywać na dysk. Szczególnie że przestrzeń na dysku też już dawno przestała być problemem.

Czemu tak trudno pobrać film z Pinteresta?

Obecnie większość portali posiada wręcz absurdalnie wielkie ilości filmików, przez co ciężko znaleźć ten pożądany przez nas. W dodatku portale zarabiają na ruchu na stronie, czyli dosłownie na tym, że będziesz oglądał filmy u nich i nabijał kliki, wyświetlenia oraz zostawiał reakcje. To powoduje, że portalom jest wręcz “na rękę”, żebyś nie odnalazł swojego filmiku zbyt szybko, a po drodzę obejrzał kilka innych.

Z tego powodu nieopłacalne dla nich jest umożliwienie ci opcji, abyś mógł pobierać filmy z Pinteresta i odtwarzać je na własnym sprzęcie z pominięciem ich portalu. Na całe szczęście są jeszcze dobrzy ludzie w internecie, którzy zawsze pomogą obejść bzdurne zabezpieczenia. Jak pobrać film z Pinteresta?

Jak pobrać film z Pinteresta?

Nie jest to trudne. Zacznijmy jednak od czego innego: Pinterest posiada trzy rodzaje aplikacji:

 • Aplikacja na smartfony
 • Aplikacja na komputery
 • Aplikacja webowa (czyli strona internetowa).

Instrukcja jak pobierać filmy z Pinteresta jest taka sama dla obu aplikacji, natomiast różni się w przypadku strony portalu internetowego.

Jak pobierać filmy z Pinteresta z aplikacji na smartfonie lub komputerze?

Instrukcja jak pobierać filmy z Pinteresta jest bardzo prosta:

  • Zaloguj się do Pinteresta (Lub zarejestruj, jeśli nie masz konta)
  • Wybierz film
 1. jak pobierać filmy z pinteresta wybierz film

wklej link

 • Wklejcie link pobrany z aplikacji do okna wyszukiwarki na jednej ze stron i wciśnijcie “Download

download

 • Ściągnięty filmik znajdziecie w galerii na swoim telefonie.

Pamiętajcie jednak: strony służące do ściąganie filmów z Pinteresta nie są w żaden sposób oficjalnie związane lub wspierane z tym portalem. Z tego powodu miejcie się na baczności i nie używajcie podejrzanych stron!

Jak pobierać filmy z Pinteresta na komputerze? (Bez użycia aplikacji)

Pobieranie na komputerze filmów z Pinteresta jest bardzo podobne do pobieranie filmów z YouTube, aczkolwiek oba portale mają dedykowane ku temu strony, które współpracują tylko z portale, pod który zostały stworzone.

 • Zaloguj się do Pinteresta przez przeglądarkę internetową (lub zarejestruj, jeśli nie masz konta)
 • Wybierz interesujący cię film
 • Skopiuj adres filmiku z okna adresu w przeglądarce

link z przeglądarki

 • Wklejcie link pobrany z aplikacji do okna wyszukiwarki na jednej ze stron i wciśnijcie “Download

pobierz wideo z pinteresta

 • Ściągnięty filmik możecie uruchomić na swoim komputerze.

Czym jest Pinterest i czemu warto dowiedzieć się jak pobierać filmy z Pinteresta?

pinterest

Pinterest to serwis social media, którego założeniem jest, by dzielić się pomysłami i odkryciami. Materiały, którymi użytkownicy dzielą się z innymi, są z reguły pod postacią zdjęć i filmów, a czasem gifów. W czerwcu 2022 Pinterest posiadał bazę 433 milionów aktywnych użytkowników w ujęciu globalnym.

Twórcy mówią o swoim serwisie jako o “katalogu pomysłów”, stąd warto dowiedzieć się jak pobierać filmy z Pinteresta. Od czasów wspomnianych we wstępie minęło tyle czasu, że można śmiało powiedzieć, że nie jesteśmy ograniczeni ilością miejsca na dysku nie tylko na komputerach, ale również na naszych smartfonach.

Jak pobierać filmy z Pinteresta – podsumowanie

Jak to w internecie bywa, wiedza jak pobierać filmy z Pinteresta nie jest w żaden sposób wiedzą tajemną. Warto jednak wiedzieć, czemu jest to utrudnione i na co uważać – w końcu strony ułatwiające pobieranie nie są w żaden sposób związane z Pinterestem. Jeżeli wiecie jak pobierać filmy z YouTube, to wiedza jak pobrać film z Pinteresta nie będzie dla was żadnym odkryciem.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *