Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Przesyłanie danych takich jak wiadomości, kontakty czy zdjęcia z Androida na iPhone’a może być niezwykle uciążliwe – nawet do tego stopnia, że ​​niektórzy ludzie nie zawracają sobie tym głowy i po prostu zaczynają na iPhonie od nowa. Pokazujemy, jak zrobić to prosto i bezproblemowo.

Wszystkie smartfony oprócz iPhone’ów mają system operacyjny Android, co sprawia, że przesyłanie danych z jednego telefonu na drugi może nie być takie proste.

Chociaż może to wymagać nieco wysiłku, dzięki odpowiedniej wiedzy i przydatnej aplikacji możesz bez problemu przenieść swoje dane z Androida na iPhone’a.

Poniżej prezentujemy 6 sprawdzonych sposobów na przeniesienie danych:

1. Aplikacja Przenieś do iOS

Aplikacja Przenieś do iOS to autorskie rozwiązanie firmy Apple do przechodzenia z systemu operacyjnego Android na system operacyjny iOS. Aplikacja jest bezpłatna i bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, jednak ma jedną poważną wadę: dane można przenieść tylko podczas instalacji nowego iPhone’a.

Aplikacja Przenieś do iOS

Jeśli masz już skonfigurowanego nowego iPhone’a i nie chcesz tracić danych przez jego zresetowanie, polecamy użyć innych metod, opisanych w tym artykule.

A jeśli jesteś gotowy do skonfigurowania nowego iPhone’a i chcesz użyć danych z Androida, oto jak korzystać z aplikacji Przenieś do iOS:

 1. Pobierz aplikację Przenieś do iOS na swoje urządzenie z Androidem.
 2. Podłącz oba urządzenia do zasilania i do tej samej sieci Wi-Fi.
 3. Włącz nowy iPhone, aby uruchomić kreatora konfiguracji.
 4. Wykonaj każdy krok konfiguracji, aż dojdziesz do „Aplikacje i dane”. Tutaj stuknij opcję „Przenieś dane z Androida”.
 5. Uruchom aplikację Przenieś na iOS na swoim Androidzie i dotknij Kontynuuj. Na ekranie „Znajdź swój kod” dotknij Dalej.
 6. Na iPhonie dotknij Kontynuuj na ekranie „Przenieś z Androida” i poczekaj na kod.
 7. Wprowadź kod na swoim urządzeniu z Androidem, aby nawiązać połączenie między iPhonem a Androidem.
 8. Na Androidzie wybierz dane, które chcesz przenieść na iPhone’a i kliknij dalej.
 9. Po zakończeniu przesyłania możesz kontynuować i dokończyć konfigurację na swoim iPhonie!

UWAGA: Przenieść możesz większość zawartości telefonu z Androidem, ale niestety nie wszystko. Przeniesione zostaną kontakty, historia wiadomości, wszelkie zdjęcia i nagrania, zakładki do stron internetowych, poczty e-mail czy kalendarze.

Jeśli chodzi o aplikacje, przeniesione zostaną tylko te bezpłatne, które znajdują się oprócz Google Play również w sklepie App Store. Wszystkie rozpoznane darmowe aplikacje będziesz mógł zainstalować. Niestety nie można przenieść muzyki, plików PDF czy książek.

Więcej informacji na temat Przenieś na iOS znajdziesz na oficjalnej stronie Apple’a.

2. Przenoszenie danych z Androida na iOS przy użyciu chmury

Jeśli nie możesz użyć dedykowanych aplikacji firmy Apple (np. ponieważ zakończyłeś już konfigurację swojego iPhone’a i nie chcesz tracić danych), możesz też przenieść dane przy użyciu chmury.

Wykorzystując popularne narzędzia do przesyłania danych w chmurze, takie jak Dysk Google, Dropbox itp. możesz najpierw wysłać pliki na wirtualny dysk, a następnie pobrać je na swojego iPhone’a.

Jaj to zrobić? W pierwszej kolejności będziesz musiał po prostu przesłać wszystkie pliki na wirtualny dysk, a następnie pobrać je na iPhone’a (podobnie jak w przypadku tworzenia kopii zapasowej).

Istnieje jeszcze druga możliwość przeniesienia danych po konfiguracji na urządzenie iOS, która zakłada wykorzystanie pośrednika w postaci komputera. Metoda ta jest skuteczna, jednak zajmie ona nieco więcej czasu.

Oto jak przenieść dane z Androida na iOS przy pomocy komputera:

 1. Utwórz na komputerze folder, w którym będą zapisane dane, które chcesz przenieść na iPhone’a
 2. Podłącz urządzenie z systemem Android i znajdź w jego pamięci pliki, które chcesz przenieść (zwykle znajdują się w folderze DCIM).
 3. Pliki, które chcesz przenieść, po prostu skopiuj do utworzonego na komputerze folderu.
 4. Analogicznie podłącz telefon z systemem iOS i rozpocznij działania w odwrotnym kierunku – pliki z zapisanego folderu na komputerze przenosimy do pamięci iPhone’a.

Przenoszenie danych z Androida na iOS przy użyciu chmury

3. Przenoszenie poczty, kontaktów i kalendarzy z Androida na iOS

W przypadku kontaktów, maili oraz kalendarza, pomocne będzie konto Google, które w smartfonach z Androidem zazwyczaj odpowiada za te elementy. Przy pomocy chmury możemy dokonać synchronizacji na urządzeniu z Androidem. Wystarczy kilka kroków:

 1. W ustawieniach należy wejść w opcje Użytkownicy i konta, a następnie wybrać konto Google.
 2. Kolejny krok to synchronizacja z chmurą wybranych danych.
 3. W iPhonie z kolei wybieramy: Ustawienia > Mail > Konto > Dodaj konto.
 4. Z listy wybieramy Google i logujemy się, a następnie wybieramy, które informacje z konta mailowego mają być zapisane na iPhonie. Na końcu wybieramy Zachowaj.

Podobną czynność można wykonać w przypadku innych kont mailowych. Z pewnością jest to jeden z najprostszych sposobów na to jak przenieść kontakty z Androida na iPhone’a.

4. Aplikacja SHAREit

Jeśli chcemy, możemy też skorzystać z jednej z wielu dedykowanych do przenoszenia danych aplikacji, dostępnych w Sklepie Google i App Store. SHAREit to popularne narzędzie, które jest dostępne dla prawie każdego systemu operacyjnego (Android, iOS, Windows i Mac).

Aplikacja oferuje szybkie prędkości transferu do 20 M/s, ale dużo zależy od Twojego własnego połączenia i sieci. Oto jak z niej korzystać:

 1. Pobierz aplikację SHAREit na Androida (ze sklepu Google Play) i na iPhone’a (ze sklepu Apple App Store).
 2. Upewnij się, że oba urządzenia są połączone z tą samą siecią Wi-Fi.
 3. Otwórz aplikację SHAREit zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie.
 4. W systemie Android dotknij przycisku Wyślij i wybierz pliki, które chcesz wysłać. Następnie dotknij Dalej, aby kontynuować.
 5. Na iPhonie dotknij przycisku Odbierz, aby otworzyć połączenie między Androidem a iPhonem.
 6. Teraz Twój iPhone będzie widoczny jako urządzenie na Twoim Androidzie. W systemie Android wybierz urządzenie iPhone, aby rozpocząć przesyłanie do niego wybranych plików!

5. Aplikacja Smart Transfer

Smart Transfer jest podobny do SHAREit, ponieważ aplikacja musi być zainstalowana zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie, aby nawiązać połączenie. Smart Transfer może jednak przesyłać więcej typów plików, w tym Kontakty i Kalendarze. Jak ją uruchomić:

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację Smart Transfer na swoim urządzeniu z Androidem (ze sklepu Google Play) i na swoim iPhonie (ze sklepu Apple App Store).
 2. Otwórz Smart Transfer na swoim Androidzie i dotknij przycisku Wyślij.
 3. Uruchom Smart Transfer na iPhonie i dotknij przycisku odbierania.
 4. Wybierz, czy chcesz łączyć się przez Hotspot, czy przez Wi-Fi. Na ekranie iPhone’a pojawi się 6-cyfrowy kod.
 5. Wprowadź kod w Smart Transfer na swoim Androidzie, a następnie stuknij Kontynuuj.
 6. Zaakceptuj połączenie na swoim iPhonie, stukając Tak.
 7. Teraz na swoim Androidzie możesz wybrać dane, które chcesz przenieść na iPhone’a. Gdy zdecydujesz, naciśnij Start, aby rozpocząć transfer.

Minusem jest to, że nie można wybrać pojedynczych elementów (np. pojedynczego zdjęcia). W związku z tym wybranie kategorii, takiej jak Zdjęcia, spowoduje przeniesienie wszystkich zdjęć z Androida na iPhone’a.

6. Android File Transfer

Ta ostatnia aplikacja różni się nieco od pozostałych. Android File Transfer jest przeznaczony tylko dla komputerów Mac, a więc aplikacja umożliwia podłączenie Androida do komputera Mac (czego domyślnie nie można zrobić) oraz przeglądanie i przesyłanie plików z Androida na komputer Mac.

Chociaż nie można przesyłać plików bezpośrednio z Androida na iPhone’a za pomocą Android File Transfer, zarchiwizowanie plików na komputerze Mac to świetny sposób na bezpieczną kopię zapasową ważnych plików, który dzieli tylko krok od przeniesienia danych na iPhone’a za pośrednictwem iCloud.

Oto jak korzystać z Android File Transfer do kopiowania plików z Androida na Maca:

 1. Pobierz i zainstaluj Android File Transfer na komputerze Mac.
 2. Podłącz urządzenie z systemem Android do komputera Mac za pomocą kabla USB.
 3. Gdy Android zapyta, do czego chcesz użyć połączenia, wybierz „Przesyłanie plików” (ta opcja może być sformułowana nieco inaczej w zależności od urządzenia).
 4. Otwórz Android File Transfer, aby przeglądać pliki Androida.
 5. Możesz wybrać pliki, które chcesz przenieść, a następnie po prostu przeciągnij je i upuść do folderu na komputerze Mac (poniższy zrzut ekranu pokazuje wybór muzyki z urządzenia z Androidem za pomocą Android File Transfer).
 6. Teraz możesz odłączyć Androida i podłączyć iPhone’a.

Przesyłanie danych z Androida na iPhone’a – co wybrać?

Jak widać, wybór sposobu przesyłania danych z Androida na iPhone’a zależy w dużej mierze od Twoich konkretnych potrzeb. W tym artykule przyjrzeliśmy się 6 najlepszym sposobom. Jeśli nie skonfigurowałeś jeszcze swojego urządzenia, wybierz najprostszy – dedykowaną aplikację firmy Apple. Jeśli nie – wybierz jeden z pozostałych sposobów.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *