Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Jest wiele sytuacji, w przypadku których znajomość posiadanego modelu smartfona może być potrzebna (chociażby przy kupowaniu akcesoriów do niego), ale nie każdy takie detale pamięta. Zwłaszcza, jeśli użytkuje dane urządzenie już od dłuższego czasu lub ma ono trudną do zapamiętania nazwę. Tak więc, jak sprawdzić model telefonu? Czy istnieje na to jakaś specjalna metoda?

Nie trzeba daleko szukać takiej informacji, ponieważ jest ona dostępna bezpośrednio z poziomu telefonu. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie jej szukać, a my dokładnie wyjaśnimy wszystko poniżej, więc nie powinno to nikomu sprawić szczególnego problemu. Zapraszamy!

Jak sprawdzić model telefonu?

To, jak dokładnie będzie wyglądała odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić model telefonu zależy od producenta i jego nakładki na Androida. W zależności od tych parametrów inaczej bowiem mogą nazywać się poszczególne zakładki w Ustawieniach telefonu. Zazwyczaj jednak różnice nie są ogromne, więc nawet jeśli poszczególne opcje w Waszym smartfonie będą nazywały się nieco inaczej, nie powinniście mieć z ich namierzeniem.

My przy przygotowaniu instrukcji korzystaliśmy ze smartfona marki Xiaomi, ale, jak wspomniano powyżej, w innych przypadkach powinno to wyglądać podobnie. Wystarczy wykonać poniższe kroki:

  1. Otwórz Ustawienia smartfona.
  2. Wybierz “O telefonie” (opcja ta też może się nazywać np. “Informacje o telefonie”).
  3. Model telefonu niekiedy może być od razu widoczny w sekcji “Nazwa telefonu”, ale nie zawsze – w przypadku, gdy nazwa nie jest jednoznaczna z modelem, należy nacisnąć na “Wszystkie parametry” i tam zerknąć na sekcję “Model urządzenia”.

W sekcji “Wszystkie parametry” można znaleźć informacje nie tylko o modelu telefonu, ale też na przykład o procesorze, pamięci RAM czy wersji systemu operacyjnego.

Informacje o telefonie – podsumowanie

Warto znać model swojego smartfona, choćby po to, aby móc dobrać do niego odpowiednie szkło ochronne i etui bądź szukać pomocy w przypadku jakiegoś problemu. Z tego względu mamy nadzieję, że nasz poradnik okazał się dla Was przydatny i udało nam się adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak sprawdzić model telefonu. Informacja ta jest dostępna w Ustawieniach telefonu niezależnie od modelu, wystarczy jedynie znaleźć odpowiednią zakładkę.

Jeśli przypadł Wam do gustu ten artykuł, zapraszamy do zapoznania się także z innymi, które dotychczas przygotowaliśmy. Między innymi zdarzyło nam się omawiać, jak sprawdzić model laptopa, co również jest dość ważne, a przy tym proste do zrobienia, jeśli wie się, jak dokładnie postępować. Omawialiśmy także, jak usunąć PIN z karty SIM. Zapraszamy do zostawania pytań, uwag i sugestii (np. odnośnie do kolejnych materiałów) w komentarzach!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *