Karta SIM wydawana jest przez operatora przy okazji zakładania numeru bądź przenoszenia się do innej sieci. Wkłada się ją do telefonu, aby móc wykonywać i odbierać połączenia. Domyślnie jest ona zabezpieczona PIN-em, w związku z czym często można spotkać się z pytaniem: jak usunąć PIN z karty SIM?

Nie jest to szczególnie trudne, jeśli wie się, gdzie szukać takiego ustawienia. Nie trzeba pobierać do tego żadnych specjalnych narzędzi czy aplikacji, a wystarczy pogrzebać w Ustawieniach telefonu. Wszystko wyjaśnimy w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy!

Jak usunąć PIN z karty SIM? To proste!

PIN to przypisany do danej karty SIM, czterocyfrowy numer zabezpieczający, który trzeba wpisywać np. po włożeniu karty do nowego urządzenia lub po uruchomieniu telefonu ponownie. Jest on nakładany przez operatora komórkowego. Spełnia on jedną zasadniczą funkcję, a mianowicie funkcję ochronną, czyli chodzi o cyberbezpieczeństwo. Otóż dzięki niemu karta SIM jest zabezpieczona przed użyciem przez osoby niepowołane. Nie bez powodu jest określany jako blokada.

Oryginalny PIN jest umieszczony na opakowaniu od karty SIM przekazanym przez przez daną sieć komórkową, ale potem można zmienić go na inny lub całkowicie usunąć.

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć PIN z karty SIM jest dość prosta. Trzeba przy tym wskazać, że dokładne nazwy poszczególnych zakładek i ustawień zależą od tego, jaki ma się model telefonu, system czy też operatora komórkowego – jeśli więc coś Wam się nie zgadza, po prostu poszukajcie czegoś, co u Was brzmi podobnie.

Ogólnie rzecz ujmując wystarczy wykonać poniższe kroki:

  • Włóż kartę SIM do telefonu i wpisz aktualny PIN (jeśli już masz kartę PIN w telefonie, nie trzeba oczywiście wyjmować jej i wkładać ponownie).
  • Wejdź w Ustawienia telefonu, a następnie w zakładkę “Hasła i bezpieczeństwo”.

zabezpieczenia

  • Stuknij w “Prywatność”.
  • Naciśnij na nazwę swojego operatora, np. “T-Mobile”, “Play”, “Orange”.
  • Przesuń suwak obok “Zablokuj kartę SIM” i wpisz aktualny PIN, aby dezaktywować ochronę karty.

zablokuj kartę sim

Jeśli jesteście posiadaczami Androida, przejdźcie przez następujące etapy:

  • Ustawienia 🡪 Zabezpieczenia 🡪 Blokada karty SIM 🡪 Zablokuj kartę SIM (tam wyłączyć PIN przy użyciu suwaka)

Gdy posiadacie system iOS, musicie zajrzeć do zakładek:

  • Ustawienia 🡪 Telefon 🡪 PIN karty SIM 🡪 wyłącz PIN karty SIM

Jeżeli pojawiają się trudności ze znalezieniem wspomnianych opcji, zawsze można włączyć Ustawienia telefonu i wpisać w wyszukiwarkę ustawień np. SIM, a potem na liście wyników szukać opcji związanej z blokadą karty (np. Skonfiguruj blokadę karty SIM 🡪 Blokowanie karty SIM (odznacz tę opcję i potwierdź wpisaniem numeru PIN)).

Blokada PIN karty SIM jest zabezpieczeniem, które chroni przed używaniem numeru telefonu przez osoby nieupoważnione. To oznacza, iż nie nakłada żadnej ochrony na smartfona oraz jego zawartość.

Jednocześnie przestrzegamy — samo hasło nałożone na telefon nie wystarczy, aby ochronić się przed oszustami, ponieważ kartę SIM można przecież przełożyć. W razie, gdyby komórka została skradziona, oszust nie będzie mógł po prostu wyjąć z niej karty SIM, przełożyć do innej i móc podszywać się pod inną osobę, nie znając PIN-u. Dlatego też usuwając go, narażamy się na niebezpieczeństwo.

Usuwanie PIN z karty SIM — podsumowanie

Po zapoznaniu się z powyższymi informacjami powinniście już wiedzieć, jak usunąć PIN z karty SIM. Doradzamy jednak, aby dobrze się nad takim rozwiązaniem zastanowić, ponieważ PIN istnieje dla ochrony użytkownika. Jeśli bardzo Wam on przeszkadza, to lepiej już ustawić łatwy PIN, którego na pewno nie zapomnicie niż żaden.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zarekomendować Wam kilka innych artykułów o podobnej tematyce, które swego czasu przygotowaliśmy. Przykładowo opisywaliśmy, czym jest Dual SIM Standby. Stworzyliśmy także poradnik, jak przenieść kontakty na kartę SIM. Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie do kolejnych tematów, które powinniśmy poruszyć, dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak włączyć mms w iphone Jak włączyć MMS w iPhone?
Jeszcze nie tak dawno MMSy były jedyną możliwością na podzielenie się z rozmówcą multimediami. Jednak dziś, kiedy mamy dostęp do wielu innych funkcjonalności z racji
wi-fi calling Wi-Fi Calling i voLTE na iOS oraz Android – co warto wiedzieć?
Połączenia głosowe są dostępne standardowo przez sieć telefoniczną. Mimo wszystko nie jest to jedyne rozwiązanie. Warto wiedzieć, że voWiFi oraz voLTE to naprawdę ciekawe technologie,
pkp intercity Pasażerowie będą zadowoleni – skończą się problemy z zasięgiem w pociągach!
Jeśli często podróżujesz polskimi pociągami, to pewnie nieraz narzekałeś na problemy z zasięgiem w tym środku transportu. Ten zwyczajnie często zanikał, a to spory problem,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *