Nasze smartfony to świetne narzędzia, o czym najlepiej świadczy stale rosnący ich udział w rynku. Człowiek potrafi się przyzwyczaić do tego stopnia, że sięga po telefon nawet w domu, gdzie ma duży monitor. A co jeśli chcemy czasem coś na szybko obejrzeć na większym ekranie? Czy można szybko przesłać ekran z telefonu na PC? Sprawdźmy, jak udostępnić ekran z telefonu na komputer!

Jak udostępnić ekran z telefonu na komputer? Krok po kroku

Po co udostępniać ekran z telefonu na komputer? Np. żeby szybko pokazać zebranym blisko przyjaciołom filmik, który masz tylko na komórce. Albo w celu obejrzenia serialu z portalu streamingowego, do którego jesteś zalogowany tylko na smartfonie. Albo zrobić kopię zapasową przy pękniętym ekranie. Powodów, dla których możesz chcieć przesłać ekran z telefonu na komputer, jest od groma.

Niezależnie od tego, co ciebie motywuje, sprawdźmy, jak udostępnić ekran z telefonu na komputer.

Przesyłanie ekranu z telefonu na komputer za pomocą kabla

Jedną z najprostszych metod udostępnienia obrazu z telefonu na komputer jest użycie kabla USB dołączonego do telefonu. Opcja użycia kabla może być wam dobrze znany z przesyłania filmu z telefonu na komputer. Jednak w tym wypadku będziemy potrzebowali do zabawy zewnętrznych aplikacji na komputerze, które będą wyświetlać obraz z telefonu. Jakie aplikacji pozwalają przenieść obraz z telefonu na komputer?

 • Vysor
 • scrcpy
 • QtScrcpy
 • Screen Mirror over USB
 • TeamViewer QuickSupport.

Jeśli masz zainstalowaną i włączoną jedną z powyższych aplikacji, jedyne co musisz zrobić to podłączyć telefon do komputera przez USB.

Jeżeli coś nie działa, sprawdź, w jakim trybie podłączony jest telefon do komputera. Z reguły telefony pytają o to w momencie podłączenia, aczkolwiek niektóre potrafią chować tą opcję. Znajdziesz już w ustawieniach lub opcjach deweloperskich. Jeżeli nie możesz ich znaleźć, wyszukaj ścieżkę w internecie, podając swój model telefonu i “opcje developerskie”. Niestety wygląd opcji i ustawień w smartfonach z Androidem zawsze się mocno różni (w zależności od nakładki producenta telefonu na system), stąd nie jesteśmy w stanie tego podać w tym wpisie. Raczej nie spotkacie się z tym problemem, mając iPhone’a.

Klonowanie obrazu Androida na komputer

Klonowanie obrazu Androida na komputer to w gruncie rzeczy to samo, co przesyłanie ekranu z telefonu na komputer za pomocą kabla. Przyjęło się jednak, że mówiąc o klonowaniu obrazu Androida, mówimy o przesyłaniu bezprzewodowym przez WiFi. W tym celu musicie mieć na tyle nowy telefon, żeby wspierał klonowanie ekranu, jak i system z taką funkcją. Windows 10 ma to już wbudowane.

Jak sklonować obraz Androida na komputer?

 1. Włącz klonowanie na smartfonie.
 2. Zobaczysz listę urządzeń, do których możesz się podłączyć. Pamiętaj, żeby być podłączonym do tej samej sieci WiFi, co komputer.
 3. Wybierz z listy komputer. Po chwili obraz przeniesie się na komputer.

Nie widać komputera? W menu Start (lub okienku wyszukiwania obok) wpisz “Ustawienia projekcji” (ang.: Miracast). Tam kliknij “Dodaj funkcję”, a z listy wybierz “Wyświetlacz bezprzewodowy”.

Gdy to będzie gotowe, możesz wrócić do poprzedniego okna, tam a dole ekranu zobaczysz nazwę swojego komputera. Następnie naciśnij (na górze ekranu) “Uruchom aplikację Połączenie, aby wyświetlać na tym komputerze”. W tej sytuacji komputer będzie gotowy do przyjęcia sklonowanego obrazu z Androida.

streaming z telefonu na komputerze

Klonowanie ekranu z iOS / iPadOS na komputer

Dobre wieści! Klonowanie ekrany z iOS / iPadOS na komputery Mac jest zdecydowanie prostsze. Ekosystem Apple został zaprojektowany z myślą o tym, żeby dynamicznie synchronizować wszystkie urządzenia. Co za tym idzie, ma wbudowaną aplikację do klonowania ekranu z iOS i iPadOS.

Wbudowaną aplikacją przeznaczoną do udostępniania ekranu z telefonu na komputer jest AirPlay.

 1. Telefon (tablet) i komputer muszą być w tej samej sieci WiFi.
 2. Wybierz wideo.
 3. Kliknij przycisk AirPlay (prawy dolny róg). Czasem może zajść potrzeba, najpierw wcisnąć przycisk “Udostępnij”.  ekran z telefonu na komputerze
 4. Wybierz z listy komputer, na który chcesz udostępnić ekran.

Jeśli chcesz zatrzymać strumieniowanie, kliknij ponownie przycisk AirPlay.

Mogliście zauważyć, że powyższy sposób pozwala tylko na strumieniowanie wybranych danych. Co, jeśli chcecie udostępnić w całości ekran z iOS? Można to zrobić przy użyciu tej samej funkcji, aczkolwiek w trochę inny sposób. Jak udostępnić ekran z telefonu z iOS na komputer?

 1. Ponownie oba urządzenia muszą być podłączone do jednej sieci WiFi.
 2. Otwórz centrum sterowania (czyli menu, które pojawia się, pociągając ekran z prawego górnego rogu).
 3. Naciśnij kafelek odpowiedzialny za klonowanie ekranu.  ekran z telefonu na pc
 4. Wybierz z listy komputer, na który chcesz udostępnić ekran z telefonu.
 5. Jeśli na komputerze pojawi się kod, wprowadź go w telefonie.

Klonowanie ekranu zakończysz w ten sam sposób, co poprzednio – klikając ikonę w telefonie.

Jak przesłać obraz z telefonu na komputer? Podsumowanie

Przesyłanie obrazu z telefonu na komputer nie jest trudnym wyzwaniem. Największym przeciwnikiem mogą być standardowo wady systemów operacyjnych smartfonów. Ekosystem Apple działa świetnie i prosto, ale w ramach urządzeń ze swojej rodziny.

Smartfony z Androidem wymagają zewnętrznych aplikacji, a całość procesu może się delikatnie różnić, ze względu na zastosowaną przez producenta telefonu nakładkę.

WARTO PRZECZYTAĆ:

komputer nie widzi wifi Co robić, gdy komputer nie widzi Wi-Fi? Poradnik
Czy jest w naszym teraźniejszym życiu gorszy moment, niż gdy zostajemy odłączeni od Internetu? Chyba nawet niedrukująca drukarka nie wzbudza takiej grozy. Brak dostępu do
jak podłączyć komputer do telewizora Jak podłączyć komputer do telewizora? Sprawdzone sposoby!
Dla wielu osób podłączenie komputera do telewizora to podstawowa umiejętność. Spokojnie, czasem wszyscy potrzebujemy pomocy z takimi zadaniami i nie ma powodu do wstydu. Fakty
jak pobrać muzykę ze spotify na komputer Jak pobrać muzykę ze Spotify na komputer?
Jedną z największych zalet rozwoju sieci jest praktycznie nielimitowany dostęp do muzyki. Oczywiście trzeba opłacić abonament w jednej z aplikacji do streamingu, ale i tak
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *