Czy jest z nami na sali ktoś, kto nigdy nie nagrał filmu swoim telefonem? W rzeczywistości większość tych filmów traci jakąkolwiek wartość zaraz po tym, gdy podzielimy się nimi z przyjaciółmi. Czasem jednak trafią się takie perełki, które chcemy zachować na dłużej, a wtedy najlepiej zgrać je na komputer. Jak przesłać film z telefonu na komputer? Sprawdzamy!

Jak przesłać film z telefonu na komputer?

Współczesność ma wiele zalet, w tym dwie duże, jeśli chodzi o przesyłanie filmów z telefonu na komputer. Pierwszą z nich jest oczywiście standaryzacja. W tym momencie już nawet iPhone’y korzystają z wejść USB-C, co oznacza, że każdy telefon podłączymy do komputera jednym kablem. Druga zaleta to szeroko pojęty rozwój, który w tym przypadku objawia się wieloma możliwościami działania. Jak przesłać film z telefonu na komputer? Jednym z poniższych sposobów:

  • za pomocą kabla USB
  • poprzez przełożenie karty SD do innego urządzenia
  • przesyłaniem bezprzewodowym
  • przez chmurę
  • komunikatorami internetowymi.

Jeśli chcecie przesłać film z telefonu na komputer macie wiele więcej możliwości do wyboru niż przy przesyłaniu zdjęć między telefonami!

Mając ten wstęp za sobą, sprawdźmy, jak przesłać film z telefonu na komputer. Oto przed wami kompleksowy poradnik krok po kroku do każdego z powyższych sposobów!

jak przesłać filmy z telefonu na komputer

Kabel USB

Przesyłanie filmu z telefonu na komputer za pomocą kabla USB to jedna z prostszych metod. W dodatku przez wiele lat to była wręcz domyślna metoda, dopóki nie pojawiły się inne możliwości.

Każdy z nas powinien mieć przynajmniej jeden kabel USB do podłączenia telefonu do komputera. Dla uściślenia: musi to być kabel, który z jednej strony ma wejście USB-C (mała owalna symetryczna wtyczka), a z drugiej starszego typu USB-B (większa, prostokątna wtyczka, którą można podłączyć na tylko jeden sposób). Takie kable są zawsze dołączane do telefonów. Nawet, od kiedy przestaliśmy dostawać ładowarki.

Jak przesłać film z telefonu na komputer za pomocą kabla USB?

  1. Podłączamy telefon kablem do komputera.
  2. Druki krok zależy od tego, co nastąpiło po podłączeniu. Czasem telefon od razu będzie w trybie przesyłania danych. Rozpoznacie to po tym, że komputer wyświetli telefon jako dysk zewnętrzny i pozwoli grzebać w danych. W takim przypadku przejdźcie do punktu 4. Jeśli telefon nie jest w trybie przesyłania danych, kontynuujcie z punktem 3. Ten problem występuje głównie w telefonach z Androidem. Niektóre telefony z Androidem mogą wyświetlić menu wyboru po podłączeniu. W takim wypadku wybierzcie opcję “przesył danych”. Korzystający z iPhone’ów powinni mieć dostęp do telefonu od razu, po wyrażeniu (w telefonie) zgody na udostępnienie zdjęć i filmów do nowego urządzenia. Pytanie o zgodę pojawi się po podłączeniu do komputera.
  3. Wejdź w ustawienia telefonu. Tam poszukaj “opcji (ustawień) połączenia przez USB”. W nich włącz opcję, żeby telefon po podłączeniu do komputera wchodził w tryb przesyłu danych. (Możliwe jest też ustawienie, żeby telefon pytał o to za każdym razem po podłączeniu). Niestety nazwa tej opcji nie jest uniwersalna, gdyż może zależeć nie tylko od wersji Androida, ale również nakładki producenta telefonu na system. Ta opcja może być ukryta w “trybie/ustawieniach programistycznych”, które same w sobie mogą być ukryte. Gdzie znaleźć te opcje? Najłatwiej w Internecie po modelu telefonu – niestety nie jesteśmy w stanie w tym miejscu ogarnąć wszystkich dostępnych na rynku modeli.
  4. Jeżeli telefon jest w trybie przesyłania danych, znajdźcie wybrany film i skopiujcie go na swój dysk.

To tyle. Przy odrobinie szczęścia telefon od razu wejdzie w tryb przesyłania danych. Wtedy cały proces jest banalnie prosty, gdyż ogranicza się do skopiowania odpowiednich plików. Problem się zaczyna, jeśli telefon nie będzie w trybie przesyłania plików. Jednak z naszym poradnikiem poradzisz sobie z przesłaniem filmów z telefonu na komputer!

Karta SD

Bardzo zbliżonym sposobem na to, jak przesłać film z telefonu na komputer jest użycie karty pamięci. Oczywiście, żeby użyć do tego karty SD, muszą być odpowiednie warunki:

  • musicie mieć w telefonie kartę SD, co nie jest już tak popularne, jak jeszcze parę lat temu.
  • zdjęcia i filmy muszą być zapisywane na karcie SD (telefon raczej domyślnie będzie zapisywał zdjęcia w pamięci wewnętrznej, można to zmienić w ustawieniach).
  • musicie mieć czytnik kart, a najczęściej również adapter z kart microSD na normalny rozmiar.

Przesył filmy z telefonu na komputer za pomocą karty SD może być najlepszym rozwiązaniem dla właścicieli laptopów, gdyż to one często mają wbudowane czytniki kart. Nie jest to jednak reguła, tak jak regułą nie jest, jakie rozmiary kart są obsługiwane. Jednocześnie karty SD to aktualnie zdecydowanie najpopularniejszy rozmiar, więc jeśli macie czytnik kart, macie raczej również czytnik kart SD.

Jak przesłać film z telefonu na komputer za pomocą karty SD?

  1. Wyjmij kartę SD z telefonu.
  2. Włóż kartę SD do czytnika w laptopie lub podłączonego do komputera.
  3. Otwórz folder z plikami.
  4. Skopiuj wybrane pliki na swój dysk.

To wszystko. Przesłanie film z telefonu na komputer przy użyciu karty SD jest równie proste, co za pomocą kabla USB.

Przesyłanie bezprzewodowe

Przesyłanie bezprzewodowe w teorii może być najłatwiejszą metodą, jednak w praktyce potrafi być bardziej uciążliwe niż inne. Przynajmniej jeśli nie macie odpowiedniego oprogramowania.

W przypadku telefonów od Apple jest prościej. Przynajmniej o ile macie również laptop/komputer od Apple. Wtedy jeden sposób to przesył przez chmurę (opisany poniżej), a drugi to przesył przez wbudowaną w sprzęty Apple funkcję AirDrop. Jak przesłać film z telefonu na komputer za pomocą AirDrop?

  1. Wejdźcie do galerii zdjęć.
  2. Kliknijcie wybrany film.
  3. W dolnym lewym rogu ekranu kliknijcie ikonkę udostępniania.
  4. Z menu, które się pojawi, wybierzcie ikonę AirDrop.
  5. W kolejnym menu telefon powinien znaleźć wasz komputer.
  6. Wybierzcie go i potwierdźcie. Po chwili filmik zostanie przesłany z telefonu na wasz komputer.

W przypadku Androida sprawa jest bardziej skomplikowana. Tradycyjnie wszystko zależy od nakładki producenta na system operacyjny. Niektóre z nich mogą mieć podobną funkcję, ale nie jest to uniwersalne. Szukajcie funkcji “Nearby Share”, która powinna działać podobnie, jak AirDrop w Apple.

Przesył filmu z telefonu na komputer dodatkowo się komplikuje, gdy zaczniecie mieszać systemy operacyjne i może wymagać zewnętrznych aplikacji. Dobre aplikacje do wypróbowania to np.:

  • AirDroid
  • Pushbullet
  • SHAREit.

Pewnym rozwiązaniem jest również skonfigurowanie dysku sieciowego w domu, aczkolwiek nie jest to opłacalne rozwiązanie tylko dla przesyłania filmów z telefonu na komputer. Jeśli filmik nie jest duży, możecie go również wysłać mailem (nawet na własny adres i odebrać go na komputerze).

Chmura

Przesył przez chmurę to jedna z nowszych możliwości, stąd jest szansa, że nie wszyscy mają do niej dostęp. Wiele nowych telefonów oferuje do telefonu trochę miejsca w chmurze, które będzie służyć do tworzenia kopii zapasowych telefonu i znajdujących się na nim plików.

Najlepszym przykładem takiej chmury jest iCloud. Właściciele iPhone’ów dostają zawsze 5 GB miejsca w chmurze, skąd mogą potem ściągnąć swoje pliki. Z Androidem jest tradycyjnie trochę większy problem. Konto Gmail również przychodzi z przestrzenią na dysku, aczkolwiek funkcja zapisu w chmurze nie musi być domyślnie włączona. Również standardowo wszystko będzie zależne od nakładek producentów, którzy mogą implementować swoje rozwiązania.

Oczywiście to wszystko wpływa na to, że każda chmura może być inna. Poniższy poradnik jak przesłać film z telefonu na komputer za pomocą chmury będzie z tego powodu wyjątkowo ogólny. Pokażemy, jak powinien wyglądać ten proces, aczkolwiek detale mogą się różnić.

  1. Zaloguj się (na komputerze) do swojej chmury.
  2. Znajdź wybrane filmy.
  3. Pobierz je.
  4. Filmy będą na ciebie czekać w twoim folderze pobierania.

Pamiętajcie: żeby skorzystać z możliwości przesłania filmu z telefonu na komputer za pomocą chmury, muszą zaistnieć następujące warunki:

  • mieć dostęp do chmury.
  • mieć włączone tworzenie kopii zapasowej plików i umieszczanie ich w chmurze
  • mieć dostęp do chmury z poziomu komputera.

Komunikatory internetowe

Pewną nowością, o której wielu użytkowników zapomina, są komunikatory internetowe. Wszyscy non stop wysyłamy sobie śmieszne filmiki, ale kompletnie ignorujemy to, że te filmiki można potem ściągnąć na komputer przy użyciu aplikacji desktopowej.

Wszystkie najpopularniejsze komunikatory obecne na telefonach (Messenger, WhatsApp, Signal) mają dedykowaną aplikację na komputery. Możecie otworzyć czat na komputerze, a następnie ściągnąć filmik na dysk. Pamiętajcie jednak, że w przypadku niektórych komunikatorów może się to wiązać z kompresją, czyli pogorszeniem jakości.

Która opcja przesyłania filmów z telefonu na komputer jest najlepsza?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Czemu? Otóż najlepszy sposób przesyłu filmów z telefonu na komputer to ten, który jest dla was najwygodniejszy. Jeśli mogę coś zaproponować: nie ma sensu zamykać się na jeden sposób. Osobiście w zależności od sytuacji używamy często przesyłu kablem, chmurą lub przez komunikatory internetowe.

WARTO PRZECZYTAĆ:

komputer nie widzi wifi Co robić, gdy komputer nie widzi Wi-Fi? Poradnik
Czy jest w naszym teraźniejszym życiu gorszy moment, niż gdy zostajemy odłączeni od Internetu? Chyba nawet niedrukująca drukarka nie wzbudza takiej grozy. Brak dostępu do
jak podłączyć komputer do telewizora Jak podłączyć komputer do telewizora? Sprawdzone sposoby!
Dla wielu osób podłączenie komputera do telewizora to podstawowa umiejętność. Spokojnie, czasem wszyscy potrzebujemy pomocy z takimi zadaniami i nie ma powodu do wstydu. Fakty
jak pobrać muzykę ze spotify na komputer Jak pobrać muzykę ze Spotify na komputer?
Jedną z największych zalet rozwoju sieci jest praktycznie nielimitowany dostęp do muzyki. Oczywiście trzeba opłacić abonament w jednej z aplikacji do streamingu, ale i tak
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *