Domyślna przeglądarka to ta, w której na przykład automatycznie otworzy się link po kliknięciu w niego w dokumencie tekstowym, arkuszu w Excelu czy jakimkolwiek innym miejscu. Zazwyczaj na przeglądarkę domyślną ustawia się w związku z tym tą, której używa się najczęściej. Pojawia się tylko jedno bardzo ważne pytanie: jak ustawić domyślną przeglądarkę? Gdzie jest taka opcja?

Na szczęście w systemie Windows 10 jest to jeszcze dość prosty, szybki i bezproblemowy proces. Każdy powinien bez problemu sobie z nim poradzić, jeśli będzie postępował zgodnie z przygotowanymi przez nas wskazówkami. Zapraszamy!

Jak ustawić domyślną przeglądarkę?

Zmiana aktualnej domyślnej przeglądarki bądź ustawienie pierwszej domyślnej przeglądarki to kwestia kilku chwil – wystarczy wiedzieć, gdzie szukać takiej opcji. Tak więc, jak ustawić domyślną przeglądarkę w systemie Windows 10? Należy wykonać poniższe kroki:

  1. Otwórz którąś z zainstalowanych przeglądarek i pobierz oraz zainstaluj tę, która ma być domyślna (pomiń ten krok, jeśli już masz ją zainstalowaną).
  2. Wejdź w Ustawienia systemu Windows (skrót klawiszowy to klawisz Windows + i).
  3. Wybierz kategorię “Aplikacje”.
  4. Naciśnij na “Aplikacje domyślne” w pasku po lewej stronie okna.
  5. Kliknij na nazwę aktualnej przeglądarki domyślnej, znajdującą się pod “Przeglądarka sieci Web” i wybierz z listy rozwijanej nową przeglądarkę domyślną.

I już – przeglądarka domyślna zostanie błyskawicznie zaktualizowana. W tym oknie można także zmienić aplikacje domyślne m.in. do odtwarzania muzyki czy filmów oraz otwierania zdjęć.

Po otworzeniu przeglądarki, która nie jest naszą domyślną, w wielu przypadkach powinien pojawić nam się komunikat z pytaniem, czy chcemy ją ustawić jako domyślną. Jeśli potwierdzimy, że tak, powinno nam się po prostu otworzyć okno “Aplikacje domyślne”, po czym musimy jeszcze wykonać krok 5 z powyższego poradnika.

Jeśli ktoś regularnie używa dwóch lub więcej przeglądarek i denerwują go ciągłe pytania o ustawienie danej przeglądarki jako domyślnej, warto wspomnieć, że wyskakiwanie takich komunikatów można w przypadku większości przeglądarek wyłączyć w ich ustawieniach.

Jak zmienić domyślną przeglądarkę – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z naszym poradnikiem nie będziecie już mieli problemu z odpowiedzeniem na pytanie, jak ustawić domyślną przeglądarkę w Windows 10. Wersje testowe Windows 11 wskazują, że w tej kolejnej wersji systemu Microsoftu działać to będzie nieco inaczej (i bardziej uciążliwie, aby sprawić, że jak najwięcej osób będzie używać przeglądarki Microsoft Edge), natomiast póki co wciąż aktualne są wskazówki zawarte powyżej.

Przy okazji chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się z innymi naszymi artykułami poruszającymi podobne tematy. Dotychczas zdarzyło nam się między innymi tłumaczyć, jak przyspieszyć Chrome. Omawialiśmy również kwestię tego, jak ustawić stronę startową w Chrome. Dajcie znać, jeśli macie jakieś pomysły na kolejne materiały bądź na przykład pytania odnośnie do tego poradnika!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *