Bywa, że domyślne ustawienie strony startowej w przeglądarce Google Chrome nam nie odpowiada i chcielibyśmy je zmienić. Zdarza się też, że przeglądarka zostaje zainfekowana i strona startowa jest niewłaściwa. Pojawia się wtedy jedno kluczowe pytanie: jak ustawić stronę startową w Chrome?

Poniżej objaśniamy ustawianie strony startowej Chrome krok po kroku. Nie ważne, czy jako stronę startową chcecie ustawić nową kartę, wyszukiwarkę Google czy coś zupełnie innego — poniżej znajdziecie poradnik, jak to zrobić (a wcześniej radziliśmy już, którą przeglądarkę wybrać). Koniecznie sprawdźcie!

Jak ustawić stronę startową w Chrome jako nową kartę?

Ustawienie strony startowej Chrome jako nowej, pustej karty, na której znajduje się tylko kilka ikonek najczęściej odwiedzanych przez nas (lub samodzielnie ustawionych) stron jest bardzo proste i możemy zrobić to w trzech krótkich krokach.

Tylko jak otworzyć ustawienia strony startowej? W pierwszej kolejności musimy otworzyć przeglądarkę Google Chrome. Następnie należy przejść do jej ustawień, najpierw klikając trzy kropki w prawym górnym rogu, a następnie wybierając z listy “Ustawienia”.

Następnie musimy zjechać do sekcji “Wygląd” lub wybrać ją po lewej stronie i kliknąć kółko obok opcji Strona “Nowa karta”. I już — gotowe!

jak ustawić stronę startową chrome

Jak ustawić Google jako stronę startową Chrome?

Jeśli chodzi o ustawianie Google jako strony startowej w Chrome, sytuacja jest równie prosta. Najpierw musimy otworzyć przeglądarkę i wejść w jej ustawienia.

Następnie zjechać do sekcji “Po uruchomieniu” lub wybrać ją po lewej stronie ekranu.

Kolejny krok to naciśnięcie na przycisk “Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron”, a później “Dodaj nową stronę”.

ustawienie strony startowej chrome

W pole, które się pojawi, musimy wpisać http://www.google.com/ i zatwierdzić nasz wybór przyciskiem “Dodaj”. To wszystko!

jak ustawić stronę startową w chrome

Strona startowa Chrome — konkretna strona (inna niż Google)

Co w sytuacji, kiedy chcemy, aby otwierała się jakaś konkretna strona lub cały zestaw stron, ale nie wyszukiwarka Google? Wystarczy, że wykonamy te same kroki, co w poprzedniej instrukcji, tylko zamiast http://www.google.com/ wpiszemy URL strony, która nas interesuje.

Możemy mieć jedną wybraną stronę, ale też więcej. Jeśli chcemy dodać stron kilka, to po prostu za każdym razem musimy kliknąć “Dodaj nową stronę” i wpisać kolejny adres.

Jak ustawić stronę startową Chrome, aby wznawiała poprzednio otwarte witryny?

Warto także znać odpowiedź na pytanie, jak ustawić stronę startową w Chrome, aby nie były to puste, nowe karty, a abyśmy mogli kontynuować poprzednią pracę czy przeglądanie jakichś stron. W pierwszej kolejności należy oczywiście otworzyć przeglądarkę i wejść w jej ustawienia.

Dalej musimy przewinąć do sekcji “Po uruchomieniu” lub wybrać ją po lewej stronie, a następnie wybrać opcję “Kontynuuj tam, gdzie skończyłem”.

strona startowa chrome

Można w tym miejscu ustawić także, aby przeglądarka otwierała pustą kartę — dla niektórych osób będzie to najwygodniejsza opcja. Wystarczy kliknąć na napis otwórz stronę nowej karty w sekcji “Po uruchomieniu”.

Strona startowa Chrome — podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak ustawić stronę startową w Chrome nie należy do skomplikowanych. Można jednak sporo na ten temat napisać, ponieważ każdy może mieć inne preferencje w zakresie tego, jaka ma być jego strona startowa Chrome.

Niektóry na przykład wolą, aby była to nowa karta, inni — wyszukiwarka Google lub jeszcze coś innego. Warto wiedzieć, jak dostosować to do swoich preferencji.

Przy okazji zapraszamy do innych naszych artykułów dotyczących Google Chrome i ogółem przeglądarek internetowych. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak włączyć dark mode, w tym w Google Chrome. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was pomocne!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Google Chat Niebawem będzie można wysyłać głosówki w Google Chat. Przydatne?
Już w zeszłym roku Google informowało, że planuje wprowadzić funkcję wiadomości głosowych w Google Chat. Teraz wiadomo, że to nastąpi lada chwila. Jeśli korzystacie w
gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Tojestak, 19 lutego 2023 @ 18:59 Odpowiedz

    A jaki wybrać dodatek co ma na stronie głównej listę samodzielnie określonych stron – takich szybkich do wyboru? Bo cos takiego by ułatwiało pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *