Nie chcesz mieć już swojego konta na LinkedIn? Pamiętaj, że decyzje o usuwaniu kont z portali społecznościowych, powinna być przemyślana. W końcu to zapewne właśnie w nich znajduje się lwia część Twoich kontaktów.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, aby choć na chwilę zniknąć z portalu LinkedIn, nie musisz od razu usuwać na stałe swojego konta. Wystarczy, że ograniczysz widoczność swojego profilu. Z poniższego artykułu dowiesz się jak całkowicie usunąć swoje konto na LinkedIn, ale i jak ograniczyć jego widoczność.

Czy warto usuwać konto z LinkedIn?

Portal społecznościowo-biznesowy, taki jak LinkedIn, w ostatnich czasach jest sprawdzonym i skutecznym kanałem do poszukiwania pracy, ale i nawiązywania znajomości biznesowych. Posiadasz w nim swój profil, ale teraz chcesz się z nim pożegnać? Jeśli dzięki niemu znalazłeś pracę to świetnie! Jednak czy na pewno warto palić za sobą mosty? Może po prostu na jakiś czas ograniczysz swoją widoczność na tym portalu? Dlaczego powinieneś zastanowić się nad stałym usunięciem swojego konta?

 • Wszelkie informacje, które gromadziłeś, być może na przestrzeni kilku lat, zostaną na stałe usunięte z tego medium społecznościowego. 
 • Znikną Twoje rekomendacje.
 • Twój profil na LinkedIn przestanie być indeksowany w Google.
 • Stracisz część kontaktów biznesowych. 
 • Przestaniesz budować swoją markę osobistą.
 • Ograniczysz źródło pozyskania ewentualnej, nowej pracy.

Jeśli więc nie chcesz stale usuwać swojego konta na LinkedIn, możesz tymczasowo zamknąć swoje konto.

Jak usunąć swoje konto na LinkedIn?

W przypadku, gdy po przeczytaniu powyższych punktów, nadal obstajesz przy tym, aby usunąć na stałe swoje konto na LinkedIn, postępuj według poniższych kroków.

 • Wejdź na stronę główną swojego konta i wybierz ikonę z Twoim zdjęciem. Znajdziesz ją w górnej części witryny internetowej.

Jak usunąć swoje konto na LinkedIn

 • Następnie wejdź w “Ustawienia i prywatność”, następnie “Preferencje konta” i odszukaj hasło “Zarządzanie kontem”.

linkedin ustawienia i prywatność

 • Wybierz kafel “Zamknij konto”.

zamknij konto na linkedinie

 • Po tym zostanie wyświetlone ostrzeżenie, które jeszcze będzie chciało odwieźć Cię od podjęcia tej decyzji.
 • Pod koniec zamykania konta, LinkedIn poprosi Cię o przedstawienie powodu, który skłonił Cię do zamknięcia profilu. Nie każdy o tym wie, ale LinkedIn pozwala na pobranie kopii zapasowej danych umieszczonych na profilu, które możesz zapisać w pamięci sprzętu, z którego korzystasz. Wystarczy tylko wejść w “Ustawienia i prywatność” i wybrać “Prywatność”, a następnie wybrać “Pobierz kopię danych”.

Jeśli dotychczas korzystałeś z konta Premium, najpierw będziesz musiał powrócić do konta Basic, aby móc usunąć swój profil. Chodzi o to, aby w pierwszej kolejności zrezygnować z płatnej subskrypcji.

Ograniczenie widoczności konta na LinkedIn

Usuwanie konta to nie jedna opcja na LinkedIn, aby na jakich czas zniknąć z pola widzenia. Innym, mniej ostatecznym rozwiązaniem jest hibernacja profilu, czyli ograniczenie widoczności dla innych użytkowników medium. Pozwoli Ci to zachować pewną anonimowość, ponieważ informacje o Tobie będą opisane jako “Członek LinkedIn”, a nie Twoim imieniem i nazwiskiem. Aby to zrobić postępuj według poniższych wskazówek:

 • Wejdź w opcję “Ustawienia i prywatność”, znajdującą się na ikonkę z Twoim zdjęciem.

linkedin ustawienia i prywatność

 • Przewiń stronę w dół i znajdź opcję “Zarządzaj kontem”. Kliknij tu pozycję “Zahibernuj konto”.

zahibernuj konto na linkedinie

 • Podczas ograniczania widoczności konta, również zostaniesz poproszony o podanie przyczyny.
 • Hibernację konta musisz potwierdzić wpisując swoje hasło.

W ten sposób Twój profil nie będzie widoczny dla pozostałych użytkowników LinkedIn. Jak zakończyć hibernację? Po prostu zaloguj się spowrotem na swoje konto. Pamiętaj, że Twój profil na LinkedIn będzie przechodził w stan hibernacji do 24 h. 

Opcja ograniczenia danych na LinkedIn

W przypadku, gdy nie chcesz, aby wszelkie informacje umieszczone o Tobie na LinkedIn nie były widoczne dla innych użytkowników, możesz ograniczyć ich widoczność. Wystarczy, że:

 • Wejdziesz w “Ustawienia i prywatność”.
 • Wybierzesz kafel “Widoczność” i ustawisz, co chcesz, aby było widoczne dla innych, a co niekoniecznie.

linkedin widoczność konta

 • Możesz skorzystać z szeregu opcji, aby całkowicie indywidualnie dopasować profil do swoich oczekiwań.

opcje widoczności konta na linkedinie

 • Wystarczy, że wybierzesz to, co Cię interesuje, bez konieczności zapisywania jakichkolwiek danych.

Jak usunąć profil na LinkedIn na smartfonie?

Wiele osób korzysta ze swojego profilu na LinkedIn w smartfonie. Jeśli chcesz pozbyć się swojego konta z tego urządzenia, postępuj według poniższych kroków:

 • Wejdź na swoje konto i kliknij swoje zdjęcie profilowe.
 • Wybierz “Ustawienia” i “Preferencje konta”.
 • Następnie przesuń stronę na sam dół i kliknij “Zamknij konto”.

To wszystko, co wystarczy zrobić, aby szybko i skutecznie usunąć swoje konto na LinkedIn na telefonie.

Kto korzysta z LinkedIn?

LinkedIn to portal społecznościowy, który powstał dla specjalistów z różnych branż, ale również dla pracowników, aktywnie poszukujących pracy i firm budujących własną markę w sieci. Serwis pozwala na nawiązywanie kontaktów biznesowych pomiędzy specjalistami z różnych branż. LinkedIn daje mnóstwo możliwości m.in. znalezienia satysfakcjonującej pracy, nawiązania długoletnich kontaktów biznesowych, czy znalezienia wspaniałego profesjonalisty w danym fachu.

Każda więc osoba poszukująca nowych kontaktów biznesowych, pracy czy sprawdzonych informacji o swojej branży, powinna posiadać konto na portalu LinkedIn. Co jednak w sytuacji, w której stwierdzasz, że konto nie jest Ci już potrzebne? Jedyne, co musisz zrobić to zahibernować profil, ograniczyć widoczne dane na Twój temat, lub na stałe usunąć konto. Wszystkie opcje opisane są poniżej.

Usuwanie konta na LinkedIn – dobrze się zastanów!

Powyżej zostały przedstawione 3 metody, dzięki którym możesz odciąć się chwilowo lub na stałe od sieci LinkedIn. Ostateczny wybór jednej z nich należy do Ciebie. Jednak pamiętaj, aby podjąć najlepszą decyzję, by w przyszłości nie żałować. Może więc zacznij od ograniczenia widoczności, zamiast porywać się na głęboką wodę i od razu usuwać konto na LinkedIn?

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

 • Andrzej, 10 października 2023 @ 09:36 Odpowiedz

  Dlaczego warto usunąć konto na linkedin:
  – porzucasz toksyczne, fałszywe środowisko skupione na wyścigu szczurów
  – będziesz miał więcej czasu na budowanie marki osobistej w rzeczywistości, a nie tylko w internecie
  – będziesz zdrowszy psychicznie i zadowolony z życia, bo media społecznościowe pogarszają jego jakość. Zwłaszcza tak nastawione na głupią konkurencję jak Linkedin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *