Nie ma nic bardziej frustrującego podczas pracy nad tekstem w Wordzie niż sytuacja, kiedy chcemy usunąć pozornie pustą stronę, ale z jakiegoś powodu nie chce ona zniknąć, więc wadzi nam w dokumencie i sztucznie go wydłuża. Ten problem da się jednak bardzo szybko i prosto rozwiązać. W takim razie, jak usunąć pustą stronę w Wordzie? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Jak usunąć pustą stronę w Wordzie?

Często spotkać można się z pytaniem, jak usunąć pustą stronę w Wordzie. Jest ono o tyle ciekawe, że jeśli strona jest pusta, w teorii powinna usunąć się samodzielnie po tym, kiedy znajdując się na niej wciśniemy przycisk Backspace.

Jeśli jednak tak się nie dzieje, oznacza to, że w rzeczywistości strona wcale nie jest pusta, a po prostu znajdują się na niej znaki, których na pierwszy rzut oka nie widzimy. Żeby strona zniknęła, musimy najpierw się ich pozbyć. Bez obaw — nawet usuwanie stron Word, które są bardziej problematyczne to kwestia kilku chwil. Na szczęście można zrobić to szybko i wygodnie w kilka chwil, stosując się do poniższej instrukcji.

W pierwszej kolejności musimy jednocześnie wcisnąć klawisze SHIFT, Ctrl i numer 8. Dzięki temu pokażą nam się symbole paragrafów — jak one dokładnie wyglądają, można zobaczyć na poniższym zdjęciu. Przypominają nieco odwróconą literę P z podwójną nóżką. Następnie należy zaznaczyć myszką wszystkie znaki paragrafu na stronie i nacisnąć przycisk Delete lub Backspace.

jak usunąć pustą stronę w wordzie

Niechciana strona lub strony powinny automatycznie zniknąć. Jeśli puste strony do usunięcia nie następują po sobie, tylko są między nimi strony wypełnione treścią, paragrafy z każdej pustej strony musimy usuwać osobno, aby nie usunąć razem z nimi treści ze znajdujących się pomiędzy, wypełnionych treścią stron. Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak usunąć pustą stronę w Wordzie, jest bardzo prosta.

Usuwanie pustej strony powinno odbyć się automatycznie, kiedy już usuniemy każdy znacznik akapitu bądź też podział strony.

Jak usunąć stronę w Wordzie, która ma zawartość?

Jeśli strona ma zawartość, to można ją usunąć, kasując całą rzeczoną zawartość. W przypadku kasowania wielu różnych stron może to być jednak uciążliwe. Warto więc wspomóc się łatwym skrótem klawiszowym, który umożliwia szybkie i wygodne usuwanie całej treści z wybranych stron. Wobec tego, jak usunąć stronę w Microsoft Wordzie, która zawiera jakąś treść?

W pierwszej kolejności należy w dowolnym miejscu na stronie, którą chcemy usunąć, kliknąć myszką. Kiedy już to zrobimy, należy wcisnąć jednocześnie przycisk Shift i literę G. Tym skrótem klawiszowym otworzymy okno, w którym do wyboru będziemy mieli trzy zakładki: Znajdź, Zamień i Przejdź do. Powinniśmy teraz kliknąć na zakładkę “Przejdź do” i w polu pod napisem “Wprowadź numer strony:” wpisać “\page” bez apostrofów. Kiedy już to zrobimy, musimy kliknąć przycisk zamknij.

W efekcie cała treść znajdująca się na danej stronie zostanie zaznaczona. Jedyne, co jeszcze będziemy musieli zrobić, to nacisnąć dwa razy przycisk Backspace lub Delete. W ten sposób usuniemy całą zawartość ze strony i w konsekwencji ją usuniemy (chyba, że będzie to strona pierwsza – jej z oczywistych względów nie da się usunąć).

jak usunąć stronę w wordzie

Alternatywnie możemy po prostu sami zaznaczyć całą widoczną treść na stronie, przytrzymując lewy przycisk myszki, a następnie nacisnąć dwa razy przycisk Delete lub Backspace. Efekt będzie taki sami i można wykorzystać ten sposób w przypadku dowolnego układu stron. Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak usunąć strone w Word nie należy do skomplikowanych.

Jak usunąć pustą stronę w Wordzie — podsumowanie

“Znajomość pakietu biurowego Microsoft Office” to coś, co niemal każdy wpisuje sobie do CV, ale często w rzeczywistości później okazuje się, że dana osoba nie ma na temat tego pakietu zielonego pojęcia.

Może to wyjść w praniu już w trakcie pracy, ale też na rozmowie kwalifikacyjnej — coraz większa ilość pracodawców przeprowadza od razu małe testy sprawności czy to w Wordzie, czy w Excelu. Dlatego też tak ważne jest, aby opanować przynajmniej podstawy tych programów. Niewątpliwie przyda nam się to nieraz, jeśli nie w pracy, to po prostu w codziennym życiu.

Warto zacząć od prostych kwestii, takich jak to, jak usunąć prostą stronę w Wordzie (czy ogółem jak usunąć stronę w Wordzie), a później przechodzić do trudniejszych rzeczy. Wydawałoby się, że pusta strona w Wordzie to żadne wyzwanie, ale stosunkowo często zdarza się, że niewidoczny domyślnie paragraf uniemożliwia jej usunięcie – na szczęście prosto da się rzeczony paragraf usunąć, co wyżej dokładnie objaśniliśmy.

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
microsoft defender for endpoint Microsoft Defender oznaczył… Microsoft Office jako wirusa
Microsoft Defender, czyli wbudowane oprogramowanie antywirusowe Windowsa, od dawien dawna jest obiektem wielu kpin. W ostatnich latach jego reputacja zaczęła minimalnie się poprawiać… aczkolwiek wciąż
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *