Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Branża portali społecznościowych niezwykle prężnie się rozwija, a jednym z obecnych, wyróżniających się liderów jest Tik Tok. Choć ta platforma powstała już w 2016 roku, to poprzez jej targeting na kraje azjatyckie w pierwszej fazie własnego rozwoju nie zdominowała rynku zachodniego. Dziś po połączeniu z Musical.ly, które zostało przejęte przez firmę matkę Tik Toka może pochwalić się największym przyrostem użytkowników osiągniętym w 2021 i na początku 2022 roku. To już duża konkurencja dla największych, takich jak Facebook, gdzie w prosty i łatwy w obsłudze sposób można publikować i obrabiać krótkie filmowe formy. Nagrywane są one najczęściej z wykorzystaniem telefonów komórkowych i dzielone z całą, ponad miliardową, społecznością.

Problemy

Tik Tok nie ustrzegł się problemów przez co, za gromadzenie danych osobowych został już kilkukrotnie srogo ukarany. Na tej platformie, na której gromadzi się ogromna ilość młodych ludzi, 33% użytkowników nie przekroczyło 20 roku życia, a ponad 60 procent nie dorosło do 30. Gdy facebookowa społeczność się starzeje, tak Tik Tok przyciąga młodych z pokolenia Z i tych, którzy dorastali już wśród technologicznie zaawansowanych urządzeń komputerowych i mobilnych.

Wedle szacunkowych danych grono jego odbiorców w 90% stanowią posiadacze telefonów komórkowych wyposażonych w system Android. Spędzają oni o kilkanaście minut więcej czasu, przeglądając nowe filmiki na tej platformie niż użytkownicy YouTuba i innych podobnych im portali. To już prawie 1 godzina i niemal 30 minut każdego dnia, licząc średnią. Do jego popularności zdecydowanie przyczyniło się przejęcie Musical.ly, dzięki czemu wzbogacono Tik Tok o łatwiejsze w użyciu funkcjonalności, które działają niemal w locie.

Wszechstronność

Z Tik Toka można korzystać także na komputerach osobistych i w aplikacji na telefony iPhone. Jego wszechstronność pozwala nam prowadzić na nim konto na takim sprzęcie, jakie nam osobiście pasuje. Ponadto treści można przeglądać bez konieczności jego założenia. Mimo to istnieją pewne ograniczenia, do których osoby niezalogowane muszą się obecnie przyzwyczaić. Nie mogą one bowiem przeglądać relacji na żywo. Zanim zarejestrujesz konto, by móc mieć do nich dostęp, najlepiej sprawdź na własnej skórze, czy to apka dla Ciebie i społeczność, której poszukujesz. Możesz tego dokonać bez względu na rodzaj sprzętu, którym dysponujesz i bez konieczności uprzedniego założenia konta. Poniżej podpowiadamy, jak tego dokonać.

Tik Tok na Androidzie bez konieczności zakładania konta

Konto założysz, gdy zdecydujesz się na używanie tej aplikacji. Teraz w łatwy sposób sprawdź na swoim urządzeniu czy jest to miejsce także dla Ciebie. Zrobisz to w kilku krokach.

– uruchom urządzenie i je odblokuj,

– włącz na nim przeglądarkę internetową,

– wpisz oficjalny adres Tik Toka,

– z wykorzystaniem hashtagów i nazw użytkowników znajdziesz tam interesujące Cię treści.

Banalne. Nic trudnego, wystarczy posiadać połączenie z siecią i przeglądarkę internetową. Wszystko da się znaleźć w Tik Tokowej wyszukiwarce bez konieczności zakładania konta. Zrobimy to więc bezproblemowo, błyskawicznie i zawsze wtedy, gdy znajdziemy odrobinę czasu na krótki materiał filmowy.

Tik Tok na iPhonie bez konta

Nic w tym trudnego, by wykorzystać ten sam sposób do przeglądania treści także na iPhonie. Włącz więc przeglądarkę, wpisz adres Tik Toka i szperaj do woli, dopóki nie znajdziesz tego, co Cię zainteresuje.

Na komputerze osobistym, bez konieczności zakładania nowego profilu

Tu wyszukamy filmów z wykorzystaniem nazw użytkowników Tik Toka i ich głównej witryny.

– włącz przeglądarkę i wejdź na stronę tiktok.com,

– w polu wyszukiwania podaj nazwę użytkownika, którego filmy pragniesz zobaczyć,

– wchodź w jego profil i wyszukaj treści, które Cię interesują.

Poszukiwania

W zależności od wieku i przynależności każdy z nas znajdzie dla siebie miejsce w sieci. Wielu wybierze to samo, a inni zdecydują się na konkurencyjny portal społecznościowy. Tik Tok obecnie zbiera wysokie oceny użytkowników, a jego aplikacja jest intuicyjna i nowoczesna. Daje możliwość wyrażenia ekspresji młodym ludziom i pozwala gromadzić się wokół najlepszych twórców treści. Znajdziemy na nim filmiki z piłkarskich boisk, tanecznych klubów, niecodziennych wydarzeń, ale i treści, które mogą nas od niego odstraszyć.

To świetne miejsce dla młodych, lecz również i wyzwanie dla samych twórców, którzy muszą poradzić sobie z ludźmi wstawiającymi treści, których młodzi raczej nie powinni oglądać. Zagrożenia w sieci znajdziemy na większości tego typu ogromnych portalach zrzeszających ludzi z każdej strony świata. Jest to niestety wciąż problem, na którego zwalczenie w tej chwili nie ma najlepszego rozwiązania.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *