Microsoft Paint to jeden z najpopularniejszych programów do edycji grafiki. Ten domyślnie zainstalowany w systemie Windows program jest bardzo podstawowym edytorem, ale to właśnie dzięki temu jest prosty do nauczenia i przyjemny w obsłudze. Oczywiście nie ma sensu porównywać Painta do rozbudowanych programów graficznych takich Gimp, czy Photoshop. Jeśli jednak chcemy przeskalować obraz, obrócić go, lub utworzyć odbicie lustrzane Paint będzie więcej niż wystarczający. W tym artykule dowiesz się jak w Paincie zrobić odbicie lustrzane.

Jak utworzyć odbicie lustrzane w programie Paint?

  1. Otwieramy program Paint. Zaraz po tym w lewym górnym rogu klikamy przycisk “Plik”, a następnie klikamy “Otwórz”.
  2. Szukamy i zaznaczamy obraz, dla którego chcemy utworzyć odbicie lustrzane. Następnie znów klikamy “Otwórz” na dole okna.

    Jak w Paincie zrobić odbicie lustrzane? obraz

  3. W zależności od potrzeb zaznaczamy cały obraz, lub tylko jego fragment. Cały obraz możesz zaznaczyć za pomocą skrótu klawiszowego [CTRL+A].
  4. Na koniec klikamy ikonę funkcji “przerzuć” (dwa trójkąty ustawione do siebie symetrycznie) i wybieramy “przerzuć w poziomie”. I to wszystko! Teraz wystarczy tylko zapisać nasz odwrócony obraz. Najlepiej zmienić nazwę zapisywanego pliku, aby nie zastąpił on oryginalnego zdjęcia.

    Jak w Paincie zrobić odbicie lustrzane? obraz odbity

Jak widać, tworzenie odbicia lustrzanego w aplikacji MS Paint jest bardzo łatwe. W ten sam sposób możemy także przewrócić obraz w pionie. Przewrócenie w pionie działa na tej samej zasadzie jak przewrócenie w poziomie, jednak zmienia ono pozycje naszego “lustra”.

Jak w Paincie zrobić odbicie lustrzane? obraz odbity pion

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *