Jeżeli często otrzymujesz telefony od telemarketerów czy też nieznanych numerów, nasz poradnik zdecydowanie Ci się przyda. Opisujemy, jak zablokować SPAM w telefonie z Androidem oraz iOS. Wbrew pozorom takie funkcje są domyślnie wbudowane, każdy smartfon je posiada. Sprawdź, jak z nich skorzystać i uwolnić się od niechcianych oraz natarczywych połączeń.

Jak zablokować SPAM w telefonie z Androidem?

Każdy smartfon z systemem Android posiada wbudowaną aplikację do zarządzania połączeniami. Można tam znaleźć rozmowy, kontakty oraz ustawienia, na które wielu użytkowników w ogóle nie zwraca uwagi. Pozwalają one między innymi identyfikować przychodzące połączenia i ostrzegać o nich użytkownika lub je całkowicie blokować.

Jak zablokować SPAM w telefonie z Androidem

To bardzo wygodne rozwiązanie, które filtruje natarczywe oraz niechciane numery, w tym również telemarketerów. Jeżeli zastanawiasz się, jak zablokować SPAM w telefonie z Androidem, warto wykorzystać właśnie wbudowane funkcje systemu. Poniżej przedstawiamy poradnik krok po kroku, dzięki któremu bez problemu uwolnisz się od niechcianych połączeń przychodzących.

Zablokuj SPAM za pomocą wbudowanej aplikacji Google

Wbrew pozorom cały proces nie jest trudny. Wymaga tak naprawdę tylko kilku kliknięć. Najpierw należy wejść do aplikacji telefonu, która znajduje się po prostu na ekranie głównym. W prawym górnym roku trzeba kliknąć ikonę z trzema kropkami (lub inną zależnie od modelu smartfona), po czym można przejść do ustawień.

Teraz należy wybrać zakładkę “ID rozmówcy i SPAM”, ponieważ to właśnie tutaj znajdziesz najważniejsze opcje. Warto uruchomić tak naprawdę 2 funkcje i dzięki nim uwolnisz się od natarczywych telefonów:

  • Pokazuj identyfikatory połączeń i SPAMU – ta funkcja odpowiada za identyfikowanie podejrzanych numerów. Po jej uruchomieniu każdy może się do Ciebie dodzwonić jednak niektóre telefony będą oznaczone jako SPAM. Dzięki temu od razu dostaniesz odpowiednie powiadomienie oraz potencjalnie odrzucisz niechciane połączenie.
  • Filtruj połączenia określone jako SPAM – to funkcja, która całkowicie blokuje zidentyfikowane jako SPAM połączenia. Podejrzany numer zostanie automatycznie odrzucony przy próbie dodzwonienia się do Ciebie i nie otrzymasz nawet o tym powiadomienia.

ID rozmówcy i SPAM

Całkowita i skuteczna blokada niechcianych połączeń wymaga uruchomienia obu funkcji. Dzięki temu niechciany numer zostanie rozłączony jeszcze przed zadzwonieniem dzwonka telefonu.

Jak zablokować SPAM w telefonie z iOS?

Firma Apple umożliwia w swoich smartfonach skorzystanie z dwóch opcji filtrowania SPAMU. Można użyć wbudowanej funkcji “Wycisz nieznanych dzwoniących”, którą posiada każdy iPhone. Drugim rozwiązaniem będzie skorzystanie z wybranej zewnętrznej aplikacji. Należy jedynie pamiętać o jej odpowiedniej konfiguracji, by mogła skutecznie wykrywać niechciane połączenia.

Włączanie funkcji “Wycisz nieznanych dzwoniących” na iOS

Ta opcja jest dostępna dla systemów iOS 13 lub nowszych. Funkcja automatycznie blokuje numery, które nie znajdują się na liście kontaktów i z którymi nie doszło wcześniej do żadnej interakcji (połączenia, wiadomości).

Włączenie wyciszania jest stosunkowo proste i skutecznie zapobiegnie niechcianym połączeniom. Jeżeli zastanawiasz się, jak zablokować SPAM w telefonie z iOS, będzie to najłatwiejsze rozwiązanie. Aby skorzystać z funkcji “Wycisz nieznanych dzwoniących”, należy przejść do Ustawień oraz zakładki “Telefon”. Tam wystarczy zjechać na sam dół i kliknąć powyższą opcję.

Jak zablokować SPAM w telefonie z iOS

Należy tutaj pamiętać, by koniecznie zachować najważniejsze kontakty, ponieważ inaczej można przez przypadek zablokować ważne dla Ciebie osoby. Funkcję można wyłączyć w dokładnie taki sam sposób jak jej uruchamianie.

Korzystanie z zewnętrznej aplikacji do filtrowania i wykrywania niechcianych połączeń

Tutaj najważniejszym krokiem będzie wybór odpowiedniej aplikacji w App Store i jej zainstalowanie. Warto korzystać z często polecanych oraz sprawdzonych programów, ponieważ to gwarancja skuteczności. Po zainstalowaniu aplikacji konieczne będzie przeprowadzenie wstępnej konfiguracji. Jest to bardzo ważne, ponieważ inaczej smartfon nie zidentyfikuje niechcianych połączeń.

Jak zablokować SPAM w telefonie z iOS za pomocą zewnętrznej aplikacji? Wykonaj następujące kroki:

  1. Zainstaluj aplikację filtrującą i blokującą SPAM.
  2. Przejdź do Ustawień i wybierz zakładkę “Telefon”.
  3. Wybierz opcję “Blokowanie i identyfikacja połączeń”.
  4. Odnajdź obszar “Pozwalaj tym aplikacjom blokować połączenia i podawać ID dzwoniącego”.
  5. Włącz lub wyłącz wybrane aplikacje, z których chcesz korzystać.

Blokowanie i identyfikacja połączeń

Od tego momentu resztę konfiguracji możesz przeprowadzić już bezpośrednio za pomocą zainstalowanej aplikacji. Już wiesz, jak zablokować SPAM w telefonie z iOS przy użyciu wbudowanych funkcji. Programy z App Store są jednak bardziej rozbudowane. Dodatkowe opcje mogą być dla niektórych naprawdę przydatne.

Jak zablokować SPAM w telefonie – podsumowanie

Wystarczy najczęściej wykorzystanie wbudowanych funkcji i narzędzi smartfona. Można oczywiście użyć zewnętrznej aplikacji, ponieważ często mają bardziej rozbudowane funkcje, jednak dla wielu użytkowników najważniejsza będzie prostota. Wystarczy, tylko by niechciane połączenia były blokowane i to wszystko. Takie możliwości oferuje “czysty” Android oraz iOS od Apple.

Blokowanie SPAMU to niezwykle wygodne rozwiązanie. Dzięki temu nie usłyszysz więcej telemarketera czy dowolnego połączenia marketingowego. Już wiesz, jak zablokować SPAM w telefonie – warto z tego skorzystać.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *