Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Zgrywanie zdjęć ze smartfonów sygnowanych nadgryzionym jabłkiem często generuje wiele problemów. Zgrywanie zdjęć z iphona o jedna z częstych zagwostek. Na szczęście jest to bardzo proste, jeśli zna się procedurę. Sprawdź, jak zgrać zdjęcia z Iphona w kilka chwil i przerzucić je na komputer niezależnie od tego, czy posiadasz iMac’a lub MacBook’a, czy też komputer z systemem Windows.

Jak zgrać zdjęcia z Iphona na komputer Apple

Zgrywanie zdjęć z Iphona jest najłatwiejsze dla właścicieli komputerów tej samej marki – Apple. Producent zadbał o to, by cały proces przebiegał błyskawicznie i tak, jak do tego przyzwyczaił użytkowników w swoich produktach, faktycznie jest to bardzo ergonomicznie zaplanowane. Przerzucenie zdjęć z Iphona jest nie tylko proste, ale też trwa jedynie chwilę. Wystarczy poznać kilka prostych kroków.

Jak przerzucić zdjęcia z iPhona?

  1. Przygotuj kabel USB i podłącz go do Iphona

Na początku trzeba przygotować kabel USB, a następnie podłączyć go do iPhona i posiadanego komputera. System powinien automatycznie wykryć podłączenie urządzenia, więc jeśli to się nie stało, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kabel jest uszkodzony. Jeśli jest sprawny, być może któreś z wejść (w komputerze lub smartfonie) uległo zniszczeniu.

  1. Znajdź dedykowaną aplikację systemową „Zdjęcia”

Przy prawidłowym podłączeniu smartfona do komputera, aplikacja sama włączy ekran z kilkoma opcjami, a wśród nich będzie ekran służący do importowania zdjęć i wideo z podłączonego do komputera urządzenia. Może być tak, że ekran nie pojawi się automatycznie. W takiej sytuacji należy znaleźć nazwę urządzenia umiejscowioną na pasku aplikacji i ją wybrać. Umieszczona jest z boku.

  1. Potwierdź zgody

Urządzenia Apple mają wgraną procedurę bezpieczeństwa, więc wyświetlą się stosowne komunikaty i prośby o udzielenie zgody. Na komputerze pojawi się monit, w którym należy potwierdzić zgodę na importowanie zdjęć z podłączonego urządzenia. Na Iphonie analogicznie pojawi się monit wymagający zgody na eksport plików na urządzenie zewnętrzne. Dotyczy to wszystkich urządzeń z systemem iOS. Wystarczy kliknąć „zaufaj” lub „zezwól”.

  1. Wybierz, gdzie chcesz zapisać pliki

Kolejnym etapem jest wybranie ścieżki zapisu plików. Aplikacja poprosi o ustawienie miejsca docelowego zapisywania plików. W tym momencie można wybrać dostępne już albumy, lub stworzyć nowe.

  1. Wybierz zdjęcia i zgrywaj

To już ostatni etap. Wystarczy wybrać zdjęcia lub nagrania wideo, które chce się zgrać. Można to uprościć i wybrać opcję „Importuj wszystkie nowe zdjęcia”.

Na końcu należy upewnić się, że wszystkie materiały, które chciało się zgrać, zostały zapisane na dysku. W tym momencie można już odłączyć kabel od urządzenia.

Zgrywanie zdjęć z iPhona dla posiadaczy Windows’a

Zgrywanie zdjęć z iPhona jest nieco bardziej skomplikowane, gdy posiada się konkurencyjnego Windows’a, jednak nadal możliwe i relatywnie proste. Istnieje dużo podobieństw do zgrywania zdjęć z Androida i wcale nie trzeba pobierać żadnych dodatkowych aplikacji, które ułatwiają zarządzanie multimediami. Cały proces można przeprowadzić przy pomocy aplikacji dostępnych już w systemach smartfona i komputera. To, jak przerzucić zdjęcia z iPhona może być jednak problematyczne dla posiadaczy starszych systemów. Od wersji Windows 10 nie potrzeba dodatkowych aplikacji. Przy starszych wersjach, może wystąpić problem i będzie potrzebna dodatkowa aplikacja.

Jak zgrać zdjęcia z iPhona na Windows?

  1. Podłącz iPhona do komputera przy pomocy kabla USB.
  2. Na ekranie powinna pojawić się prośba o zezwolenie na dostęp do multimediów – kliknij „zezwól”.
  3. W oknie z eksploratorem Windows wejdź w sekcję „Urządzenia i dyski”. Tam powinna pojawić się ikona iPhona. Jeśli jej nie ma, powtórz całą procedurę od nowa.
  4. Wchodząc w folder z ikoną iPhona, znajdź właściwy katalog z multimediami. Ścieżka będzie wyglądać następująco: „Internal Storage > DCIM”.
  5. Skopiuj zdjęcia lub pliki w wybrane przez siebie miejsce na dysku.

Jeśli komputer nie widzi iPhona istnieje prawdopodobieństwo, że kabel jest uszkodzony lub został źle podłączony.

Jak zgrać zdjęcia z iPhona bez kabla

Istnieje też inna metoda na przerzuceni fotografii i innych plików – bezprzewodowo. Jak zgrać zdjęcia z iPhona bez kabla? Robi się to przy pomocy iCloud. Najpierw należy zainstalować aplikację dedykowaną dla systemu Windows. Później konieczne jest zalogowanie się do swojej chmury przy pomocy swoich danych (Apple ID). Wchodząc w aplikację wystarczy znaleźć właściwe zdjęcia, a następnie pobrać je na dysk twardy komputera. Jest to najprostszy proces, gdyż obsługa aplikacji iCloud jest prosta i całkowicie intuicyjna, a także łatwa w obsłudze nawet w systemie Windows.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.