Zgubienie smartfona czy też kradzieże zdarzają się dość często. Sytuacja, w której orientujesz się, że nie masz przy sobie telefonu może być naprawdę stresująca. Kiedy przeszukanie kieszeni i najbliższego otoczenia nie pomoże, znalezienie smartfona staje się bardzo trudne.

Mimo wszystko Apple w znacznym stopniu to ułatwia. Z naszego poradnika dowiesz się, jak zlokalizować iPhone naprawdę szybko. Sprawdź i dowiedz się, w jaki sposób zawsze znaleźć swój smartfon Apple!

Jak zlokalizować iPhone na mapie? Najpopularniejsza metoda odnajdywania zagubionego smartfona

Najłatwiejszym oraz zwykle najskuteczniejszym sposobem lokalizowania iPhone jest po prostu próba wyszukania sprzętu na mapie. Urządzenia Apple posiadają opcję odnajdywania wbudowaną domyślnie. Istnieje kilka metod, które pozwolą wyświetlić iPhone na mapie:

 • Znajdź mój iPhone na stronie internetowej https://www.icloud.com/find/ – najpopularniejsza metoda odnajdywania smartfona. Działa ona na dowolnym sprzęcie, wystarczy tylko mieć dostęp do internetu. Aby odnaleźć telefon, trzeba zalogować się na to samo konto Apple ID.
 • Aplikacja Lokalizator, która jest dostępna na dowolne urządzenia Apple. Wystarczy ją uruchomić i być zalogowanym na to samo konto ID. Dzięki temu bez problemu wyszukasz zagubionego smartfona na mapie – tak jak w przypadku opcji Znajdź mój telefon.

Znajdź mój telefon

Lokalizowanie iPhone zadziała tylko, gdy taka opcja zostanie uruchomiona w ustawieniach sprzętu. Warto to zrobić posiadając smartfon Apple. Jak włączyć funkcję Znajdź mój iPhone w telefonie?

 1. Wejdź w Ustawienia.
 2. Kliknij swój profil Apple ID u góry menu.
 3. Wybierz opcję Lokalizator.
 4. Aktywuj Znajdź mój iPhone.

jak zlokalizować iphone poradnik

Od tego momentu będzie można wyszukiwać dane urządzenie na mapie. Działa to zarówno w przypadku strony internetowej, jak i aplikacji Lokalizator. Wyszukiwanie iPhone jest najprostszym sposobem odnalezienia go w razie zgubienia czy też kradzieży.

Należy pamiętać, że ta funkcja działa tylko, gdy smartfon jest włączony i nie minęły 24 godziny od ostatniego wysłania informacji o lokalizacji do Apple.

Funkcja odtwarzania dźwięku na zagubionym iPhone – jak z niej korzystać?

Warto wiedzieć, że smartfony Apple mają dość ciekawą funkcję zdalnego odtwarzania dźwięku. Dzięki temu można je na przykład łatwiej znaleźć w domu. Warto skorzystać z tej opcji w pierwszej kolejności, ponieważ smartfon potencjalnie znajduje się gdzieś blisko. Jak zlokalizować iPhone odtwarzając na nim dźwięk zdalnie?

 1. Wejdź do aplikacji Znajdź.
 2. Przejdź do karty Urządzenia.
 3. Wybierz urządzenie, które chcesz znaleźć i kliknij opcję Odtwórz dźwięk. Tutaj trzeba pamiętać, że wymagane jest połączenie z siecią. Dźwięk zostanie odtworzony natychmiast po uzyskaniu zasięgu przez zagubionego iPhona.

Ta funkcja zadziała idealnie, kiedy zgubisz smartfona w domu lub po prostu gdzieś w pobliżu. Nie trzeba nikogo pytać o to, by do Ciebie zadzwonił.

Jak oznaczyć iPhone, jako utracony oraz dlaczego warto to zrobić? Zabezpiecz swoje dane przed osobami z zewnątrz

Smartfony Apple posiadają funkcję trybu Utraconego, który uruchamia się zdalnie. Jest on idealnym rozwiązaniem, kiedy telefon zostanie zagubiony. Dzięki temu także ktoś, kto odnajdzie smartfon, może bez problemu skontaktować się z właścicielem.

Tryb Utracony wyświetla wiadomość z numerem telefonu, na który powinien zadzwonić znalazca. Dodatkowo wtedy smartfon jest w pełni zablokowany – nie da się korzystać z żadnych funkcji i uzyskać dostępu do danych.

Warto więc wiedzieć, jak oznaczyć iPhona, jako utraconego. Zabezpieczy to smartfon przed dostępem z zewnątrz i udostępni informację, z kim się skontaktować po znalezieniu sprzętu. Jak to zrobić?

 1. Wejdź do aplikacji Znajdź i przejdź do karty Urządzenia.
 2. Wybierz iPhona, który został zgubiony.
 3. Przejdź do opcji Oznacz jako utracony lub tryb Utracony i ją aktywuj.
 4. Na ekranie będą wyświetlane instrukcje – trzeba się do nich stosować, zwykle konieczne jest podanie numeru telefonu lub adresu e-mail oraz własnej wiadomości dla znalazcy.
 5. Wybierz opcję Aktywuj.

zgubiony iphone

Wiadomość dla znalazcy jest ustawiana indywidualnie. Funkcja trybu utraconego może często uratować iPhone, iPad czy inny sprzęt Apple.

Zdalne wymazywanie urządzenia – jak zadbać o bezpieczeństwo prywatnych danych na zagubionym iPhonie?

Wymazywanie urządzenia to jedna z funkcji, która jest dostępna na urządzeniach Apple. Służy ona do zdalnego usunięcia wszystkich danych, które znajdują się w smartfonie, tablecie itd. Warto wiedzieć, że ta funkcja dotyczy naprawdę każdej informacji. Usunięte zostają nie tylko pliki, ale i aplikacje, dane dotyczące płatności, historia czy też loginy oraz hasła do różnych kont.

Wymazywanie urządzenia można przeprowadzić zdalnie. Jeżeli nie wiesz, jak zlokalizować iPhone i żadne metody nie działają – warto skorzystać z tej funkcji. Wymaga to zaledwie kilku kliknięć. Jak skorzystać z opcji wymazywania urządzenia w przypadku smartfona iPhone?

 1. Wejdź do aplikacji Znajdź i wybierz Ustawienia.
 2. Wybierz urządzenie, które ma zostać wymazane – nie może być pomyłki, ponieważ tej operacji nie da się cofnąć.
 3. Wybierz opcję Wymaż to urządzenie.

wymaz urzadzenie

Po chwili wszystkie dane ze smartfona zostaną usunięte. Trzeba pamiętać, że ta opcja jest ostatecznością w przypadku zagubionego telefonu. Jeżeli nie ma już dodatkowych opcji, jak zlokalizować iPhone, wymazanie pozostaje koniecznością. Nie można pozwolić, by osoby z zewnątrz miały dostęp do twoich osobistych danych.

Co zrobić od razu po zorientowaniu się, że iPhone został zgubiony? Praktyczne porady

Warto przede wszystkim zmienić hasła oraz ewentualnie loginy do najważniejszych serwisów. Istotne będzie przede wszystkim wymienienie danych logowania Apple ID. Oprócz tego warto ponownie ustawić hasło do poczty e-mail oraz mediów społecznościowych. Są to podstawowe kroki, które pomogą, jeżeli ktoś z zewnątrz uzyska dostęp do danych na zagubionym smartfonie. Zmiana danych logowania dotyczy dowolnego telefonu – nie tylko urządzeń Apple.

Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę funkcję uruchomienia trybu utraconego. Taką funkcję ma wyłącznie sprzęt Apple. Jeśli nie wiesz, jak zlokalizować iPhone samodzielnie, funkcja oznaczenia, jako utracony może okazać się ratunkiem.

Gdy ktoś znajdzie sprzęt, przeczyta podaną informację i być może odda zagubiony smartfon. Warto wiedzieć, że kradziony czy też znaleziony iPhone jest wręcz bezużyteczny. Wszystkie blokady, które nakłada Apple oraz opcja wymazywania danych zdalnie i zabezpieczania sprzętu powoduje, że taki telefon będzie całkowicie bezwartościowy – oczywiście nie można go również sprzedać.

Dlaczego nie da się zlokalizować iPhone? Najczęstsze problemy z funkcją Znajdź mój iPhone

Bardzo często zdarza się sytuacja, w której użytkownik loguje się na swoje konto Apple ID na stronie Znajdź mój iPhone i nie widzi swojego urządzenia. Jeżeli jest to jedynie test – można szybko naprawić widoczność.

Wystarczy najczęściej uruchomić odpowiednią opcję w smartfonie. Mimo wszystko po zagubieniu telefonu nie można już takiej funkcji włączyć. Warto więc pamiętać, by mieć aktywną opcję Znajdź mój sprzęt na każdym urządzeniu Apple.

Smartfon może zostać odnaleziony, jeżeli spełnia pewne warunki. Jeżeli już wiesz, jak zlokalizować iPhone, musisz pamiętać, że nie zawsze będzie to skuteczne. Telefon musi być przede wszystkim włączony.

Dodatkowo niektóre funkcje wymagają dostępu do sieci, więc potrzeba tutaj zasięgu. W razie zgubienia smartfona trzeba reagować naprawdę szybko. Im więcej czasu zajmują poszukiwania, tym mniejsza szansa na odnalezienie urządzenia. Po rozładowaniu się iPhone – nie będzie możliwe jego lokalizowanie. Wtedy smartfon jest bezpowrotnie utracony.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *